Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

5 soundbarov, ktoré by sme si pod vianočným stromčekom chceli nájsť aj my

5 soundbarov, ktoré by sme si pod vianočným stromčekom chceli nájsť aj my
Zdroj | Sonos
Tomáš Šmidák
5 soundbarov, ktoré by sme si pod vianočným stromčekom chceli nájsť aj my
Zdroj | Sonos
Zdroj | Sonos

Ak si dnes chcete vyskladať kvalitné domáce kino, okrem televízoru budete potrebovať aj poriadny soundbar. Ten vás totiž vie pomocou svojej reprodukcie doslova „vtiahnuť“ do obrazu a poslúži vám ako výborná náhrada integrovaných reproduktorov vo vašej TV.

Podobne ako všetkých ostatných produktov, aj soundbarov je dnes na trhu veľké množstvo a výber sa tým často až príliš komplikuje. My sme pre vás preto urobili výber tých najlepších a zároveň cenovo dostupných soundbarov, ktoré obohatia vašu miestnosť kvalitným zvukom a tiež moderným dizajnom.

Pri výbere toho správneho sa treba pozerať na niekoľko parametrov. Prvým je výkon, nakoľko ten bude rozhodovať o „sile“ zvuku, ktorý zo zariadenia dostanete. Platí tiež, že čím väčšia miestnosť, tým výkonnejší by mal samotný soundbar byť. Zároveň tiež treba brať do úvahy akustiku a šírku stien. Ak si totiž do malej izby kúpite príliš výkonný soundbar, už aj pri nízkej hlasitosti môžete zvukom vyrušovať napríklad vašich susedov.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | LG

Ďalším faktorom je počet kanálov. Pokiaľ budete používať len samotný soundbar ako taký, odporúčame hľadať číslo 5.1 alebo 7.1. Prvé číslo označuje množstvo reproduktorov a druhé subwoofer, ktorý sa stará o basovú zložku. Ak ale už vo vašej zostave subwoofer máte a potrebujete aby sa soundbar staral len o výšky a stredy, potom vám bude stačiť počet kanálov 2.0 či 5.0.

Samozrejmosťou je potom kvalita zvuku, ktorú sme pri výbere taktiež zohľadňovali. Dôležitou súčasťou je však aj konektivita či podpora Smart Home. Ak totiž budete chcieť váš soundbar používať ako súčasť inteligentnej domácnosti, budete tento prvok potrebovať. Štandardnou súčasťou konektivity je však Bluetooth, Wi-Fi, HDMI či USB.

Soundbary do tohto výberu sme vyberali na základe recenzií aj vlastných skúseností. Snažili sme sa vyberať tiež ten najlepší v rôznych cenových reláciách a kritériom bol aj dizajn, nakoľko veľa ľudí chce mať soundbar aj ako dizajnový prvok. Zariadenia tiež nie sú zoradené od najlepšieho po najhoršie ani žiadnym podobným spôsobom.

Sonos ARC

Americký Sonos je posledné roky považovaný za „kráľa soundbarov“. Jeho vlajkový model ARC, totiž okrem minimalistického dizajnu prináša aj poriadny zvukový prednes. O ten sa stará 11 zosilňovačov s 11 meničmi s kanálmi 5.0.2. Nechýba ani podpora Dolby Atmos. Z konektivity potom podporuje HDMI, LAN, Wi-Fi, Multiroom či AirPlay. Ovládať ho tak budete môcť aj prostredníctvom hlasových asistentov a zariadení s operačným systémom Android a iOS.

Zdroj | Sonos

JBL Bar 300

Značka JBL patrí medzi najpredávanejšie a najobľúbenejšie audio značky na Slovensku. Okrem slúchadiel, reproduktorov či mikrofónov ponúka výrobca aj početné množstvo soundbarov. Jedným z najdostupnejších je práve Bar 300, ktorý však ponúka skvelý pomer cena/výkon. Jeho celkový výkon je 260 W a poskytuje kanálové ozvučenie 5.0. V rámci konektivity ponúka Wi-Fi, HDMI, USB a optický vstup. Podporuje tiež Dolby Atmos a MultiBeam.

Devialet Dione

Pri pohľade na výrobcu Devialet vám musí byť jasné, že cenovo poriadne stúpneme. Tento 5.1.2 soundbar v sebe ukrýva 17 reproduktorov s celkovým výkonom 950 W. S hmotnosťou 12 kg tak ide o poriadny kus techniky, ktorý sa však svoje rozmery maskuje elegantným dizajnom. Na výber máte prednastavené štyri zvukové profily a nechýba ani automatické prispôsobenie zvuku podľa miestnosti, v ktorej sa soundbar nachádza. Na tele nájdete vstupy pre HDMI a optický kábel a pripojiť sa k nemu môžete prostredníctvom Wi-Fi či Bluetooth. Samozrejmosťou je potom streamovanie cez AirPlay 2 a ovládanie cez aplikáciu Devialet.

Obsah pokračuje pod reklamou

Sonos Ray

Pokiaľ máte menší televízor alebo jednoducho hľadáte dostupnejší no stále veľmi schopný soundbar, Sonos Ray pre vás bude jasnou voľbou. Ponúka 5.1. ozvučenie a vďaka kvalitnému vyladeniu a softvéru Trueplay sa môžete tešiť na zvuk prispôsobený akustike vášho priestoru. Okrem toho tiež ponúka funkciu „Zvýraznenie reči“, ktorá zabezpečuje vyššiu zreteľnosť zvuku. Z konektivity nechýba vstup na optický kábel, LAN, pripojenie cez Wi-Fi a podpora AirPlay. Soundbar budete môcť ovládať aj cez zariadenia iOS a Android.

https://youtu.be/h4vqawFkSI0

Samsung HW-Q990B

Na záver sme si pre vás pripravili menšiu špecialitku. Soundbar sám o sebe totižto nemusí stačiť na vytvorenie plnohodnotného priestorového zvuku, ktorý je pre kvalitné pozeranie filmov veľmi dôležité. Samsung preto prišiel so zaujímavým riešením, ktorého ústredným ovládacím centrom je soundbar, no zároveň vám ponúkne ďalšie dva bezdrôtové reproduktory a plnohodnotný subwoofer. Dostanete tak 11.1.4 ozvučenie s výkonom 656 W a podporou priestorového zvuku Dolby Atmos a DTS:X. Subwoofer sa ovláda jednoducho pomocou dodávaného ovládaču alebo vášho smartfónu a všetky komponenty sa k sebe pripájajú automaticky pomocou Bluetooth. K TV si potom soundbar pripojíte pomocou HDMI, digitálneho optického kábla, Bluetooth alebo Wi-Fi.