Reklama

5 naj kamier na zabezpečenie domácnosti pred dovolenkou

Zdroj | Arlo
Richard Pliešovský
Zdroj | Arlo
Zdroj | Arlo

Pokračujeme v našom letnom seriáli, dnes sa pozrieme na to, ako jednoducho môžete mať prehľad o tom, čo sa deje vo vašej domácnosti keď tam práve nie ste. Poslúži vám na to jedna, alebo viaceré IP kamery. Dnes už nestoja majetok a ponúkajú slušné rozlíšenie.

IP kamery prenášajú video signál cez internet a nepotrebujú tak na prevádzku káblové prepojenie s DVR (digital video recorder) systémom. Snímaný obraz si môžete okamžite pozrieť v smartfóne, pokiaľ to daný model umožňuje dá sa celou kamerou otáčať a nasnímať objektív na miesto, ktoré potrebujete vidieť.

Pri výbere kamery si dajte pozor na rozlíšenie obrazu, to má priamy vplyv na výslednú kvalitu. Dôležité je vedieť, či má kamera vlastné interné úložisko, resp. či podporuje ukladanie na pamäťové karty. Niektoré modely zvládnu len priamamy prenos, iné ukladajú dáta do cloudu, zvyčajne za mesačný poplatok. Nemenej dôležité je, či chcete, aby kamera disponovala nočným videním.

IP kamery sa tiež líša podľa toho, kde budú umiestnené – na externé a interné. My sme dnes pre vás pripravili päť základných modelov, zoradili sme ich podľa ceny. Veríme, že vás inšpirujeme a pomôžeme pri výbere a tým pádom aj pri lepšom zabezpečení vašej domácnosti.

Pozrite si

Kde si uplatniť kompenzáciu za meškanie letu a na čo máte nárok?

TP-Link Tapo C200

Domácu Wi-Fi kameru ocení každý, kto chce mať svoj domov pod neustálou kontrolou. Disponuje 360° horizontálnou rotáciou, FHD rozlíšením a detekciou pohybu. Zachytí všetko, čo sa u vás deje a dá vám o tom vedieť prostredníctvom vášho telefónu. Kamere nechýba nočné videnie s dosahom do 9 metrov, zabudovaný mikrofón a reproduktor. Záznamy sa ukladajú na microSD kartu s max. kapacitou 128 GB, ktorá pojme až 384 hodín. S nastavením kamery vám pomôže inteligentná aplikácia.

Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080P

Šikovná domáca kamera vám poskytne prehľad o tom čo sa deje vo vašej domácnosti. Jej 360° prevedenie umožňuje komplexnú ochranu vášho domova a zaznamená aj ten najmenší pohyb. Kamera sa pohybuje horizontálne aj vertikálne a je možné ju umiestniť v akejkoľvek polohe: pokojne ju zaveste na strop alebo pripevnite na stenu. Rušiť vás nebude ani v noci, pretože je vybavená tichými motormi, ktoré nevydávajú zbytočný hluk. Záznam z kamery môžete sledovať na diaľku prostredníctvom svojho inteligentného telefónu.

Arenti DOME1

Kamera Arenti Dome1 zvláda sledovať celý priestor okolo seba a vďaka tomu jej nič neunikne. Záznam prebieha v 2K rozlíšení, vďaka ktorému vytvorí iba ostré videá. Kamera používa vylepšený infračervený prísvit s podporou technológie WDR, čo ju umožňuje zhotovovať ostré videá aj v náročných svetelných podmienkach. Záznamy sa ukladajú na pamäťovú kartu do kapacity 256 GB a je podporované zálohovanie aj do cloudu. Záznamy si môžete prezerať v telefóne cez aplikáciu. Kamera je vybavená rotačnou základňou a je možné ju umiestniť na stôl, okno, strop alebo stenu.

AQARA Smart Home Camera Hub G3

IP kamera a riadiaca jednotka AQARA Smart Home Camera Hub G3 predstavuje zaujímavú kombináciu kamery s centrom smart home. Rozpoznanie tvárí pomocou funkcie AI facial recognition umožní jednoducho nastaviť rozpoznávanie tváre. Zariadenie tak automaticky zistí, pokiaľ ktorýkoľvek člen rodiny prišiel domov. To vám okamžite oznámi na váš smartfón.

Pohodlné ovládanie pomocou gest Systém rozpoznáva gestá, a tak môžete všetko jednoducho ovládať podľa série naučených ukazovateľov, podľa toho vyhodnotí vzniknutú situáciu. Jednoduchým nastavením ciest sa G3 Camera Hub môže otáčať v 360° uhloch, takže pojme celé dianie v miestnosti.

Arlo VMC2040-100EUS

Nezabudli sme ani na značku Arlo. Model VMC2040-100EUS ponúka FHD rozlíšenie nahrávania (1 920 x 1 080 px), umiestniť ju môžete na stôl, ale i na stenu, či na strop. Ponúka 12-násobný digitálny zoom a uhol zorného poľa: 130 °. Infračervená vlnová dĺžka je 850 nm, nechýba detekcia pohybu a možnosť spolupráce s Amazon Alexa, Google Assistant, SmartThings a IFTTT.

Kamera ponúka obojsmerný prenos zvuku s technológiou na obmedzenie echa a ruchov. Obsahuje mikrofón a reproduktor. Vďaka tejto výbave sa môžete rozprávať s návštevníkmi napríklad cez váš kompatibilný mobilný telefón, ktorý je spárovaný s kamerou. Pokiaľ ide o nevítanú návštevu, je možné z aplikácie spustiť sirénu .

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.