Reklama

5. generácia Garmin Vivoactive je tu! Má AMOLED displej aj detekciu zdriemnutia

Zdroj | Garmin
Michal Sobek
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Spoločnosť Garmin pokračuje v aktualizáciách svojich radov športových hodiniek. Po Venu 3 sa dočkal inovácií aj obľúbený model Vivoactive. Ten dostal napríklad AMOLED displej, detekciu zdriemnutia aj meranie HRV.

Ide v podstate o takú vstupnú bránu do sveta športových aj lifestylových hodiniek od tohto výrobcu športového príslušenstva. Telo je z polyméru a displej okrem skla Corning Gorilla Glass 3 pasívne chráni aj hliníková luneta. Ku všetkému sa pripája aj odolnosť 5 ATM. Na pravom boku sa nachádzajú aj dve fyzické tlačidlá na ovládanie.

Obsah pokračuje pod reklamou

Konkrétne rozmery sú 42,2 x 42,2 x 11,1 mm a hmotnosť 36 gramov. Všetko sa odohráva na dotykovom 1,2-palcovom displeji, ktorý je technológie AMOLED a disponuje rozlíšením 390 x 390 pixelov.

Keďže ide o športové hodinky, tak Garmin Vivoactive 5 zvládnu meranie aktivít aj s pomocou GPS modulu. Navyše zmerajú tep srdca, okysličenie krvi a stres, pričom ženy sa potešia aj sledovaniu menštruačného cyklu.

Zdroj | Garmin

Novinkou je poradca pre spánok, ktorý vám povie, koľko spánku vaše telo potrebuje a prítomné je aj meranie zdriemnutia. Novinka od Garminu sa naučila tiež počítať metriku Body Battery a taktiež meranie variabilnej srdcovej frekvencie (HRV). Niekomu sa môže tiež zísť meditácia či dychové cvičenia.

K dispozícii sú aj platby pomocou Garmin pay a hudobný prehrávač. Ku smart funkciám patrí zobrazovanie notifikácií z pripojeného smartfónu, ale nezavoláte si s nimi. To je stále prednosťou modelu Garmin Venu 3. Hodinky spárujete so smartfónmi s operačným systémom Android aj iOS.

Výrobca síce nešpecifikuje presnú kapacitu batérie, ale pri bežnom používaní by ste sa mali dostať na zhruba 11 dní výdrže. Pokiaľ si budete merať športovú aktivitu pomocou GPS modulu, malo by to stačiť na 21 hodín.

Cena športových hodiniek Garmin Vivoactive 5 je stanovená na 299 eur. Na výber bude zo štyroch farieb, a to Black, Ivory, Navy a Orchid.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.