Reklama
  • #iOS
  • 6 min.
  • 10.8.2014

5 alternatívnych Facebook klientov pre iPhone a iPad

Marek Šimunek

Čo si budeme nahovárať, či sa nám to páči, alebo nie Facebook je v súčasnosti top sociálnou sieťou. Oficiálna aplikácia je síce super a ponúkne všetko, čo môže bežný používateľ potrebovať, ale nemusí každému vyhovovať. Preto sa dnes pozrieme na päť alternatív.

Facebook

Keďže je táto téma venovaná alternatívnym aplikáciám pre používanie Facebooku na iOS zariadeniach nebudeme sa v nej venovať oficiálnej aplikácii, ktorú aj tak pozná každý. Každá z alternatívnych aplikácií má svoje výhody, ale aj nevýhody. Je teda výhradne na vás, ktorá vám sadne najlepšie.

 

Friendly+ for Facebook

Jedna z najkrajších platených Facebook aplikácií v App Store. Okrem iPhonu je dostupná aj na iPad a do momentu uvedenia samostatne Facebook aplikácie pre iPad bola v podstate jedinou použiteľnou aplikáciou pre „facebookovanie“ na iPade. Pre jej vyskúšanie si ju však nemusíte hneď kupovať. Ak vám nebudú prekážať reklamy môžete využiť služby Free verzie, ktorá je dostupná zadarmo.

Friendly+ for Facebook

Friendly+ sa chváli najmä jednoduchým požívateľským prostredím, ktoré hlavne tak často nepodlieha módnym trendom Facebooku. Jej hlavnou výhodou je však to, že môžete mať súčasne prihlásených niekoľko účtov, pričom môžete medzi nimi rýchlo prepínať. Navyše si môžete jednotlivé účty chrániť štvormiestnym PIN kódom. Poteší aj možnosť vypnutia reklám Facebooku, alebo fixné nastavenie zobrazenia najnovších príspevkov. Jej nevýhodou je, že používa mobilnú verziu Facebook stránky, takže sa stretnete s obmedzeniami, ako je chýbajúce zobrazenie fotografií na celú obrazovku a podobne.

STIAHNITE SI aplikáciu Friendly+ for Facebook v App Store

Hodnotenie: 9/10

Veľkosť: 7,6 MB

Cena: 2,69 €

 

Facely HD for Facebook

Facely HD je ďalšou z alternatív pre majiteľov iPhonov a iPadov, ktorí by si radi prostredie Facebooku na svojom smartfóne, alebo tablete upravili k obrazu svojmu. Facely HD totiž ponúka možnosť využitia jednej z množstva pripravených tém, farebných schém a fontov. Okrem platenej verzie je k dispozícii aj verzia zadarmo, v ktorej si môžete prostredie a funkcie aplikácie vyskúšať.

Facely HD for Facebook

Aj napriek tomu, že celá aplikácia je založená na tom, aby ste si mohli prostredie Facebooku prispôsobiť, ponúka všetky známe funkcie. Nechýbajú teda notifikácie, chat, možnosť telefonovať, narodeniny priateľov a všetko, čo by ste od aplikácie na Facebook čakali. Ak teda hľadáte aplikáciu, ktorá vám dovolí pozrieť sa na Facebook v iných farbách je Facely HD práve tou aplikáciou, ktorú musíte skúsiť.

STIAHNITE SI aplikáciu Facely HD v App Store

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 7,3 MB

Cena: 0,89 €

 

Pica for Facebook

Pica for Facebook je aplikácia určená iba pre majiteľov iPadov. Verzia pre iPhone totiž neexistuje, ale tá pre „jablčný“ tablet je skutočne vydarená. Ponúka možnosť správy niekoľkých Facebook kont, vrátane rýchleho prepínania medzi nimi. Nechýba filtrovanie časovej osi podľa vašich nastavení, alebo podpora Instapaperu, či Pocketu pre uloženie článkov na neskoršie prečítanie. Pica for Facebook je natívnou aplikáciou, ktorá vás poteší ovládaním pomocou gest.

Pica for Facebook

Samozrejmosťou je možnosť chatovania s priateľmi priamo v aplikácii, či zobrazenie narodenín a udalostí z Facebooku. Pica for Facebook je bohužiaľ trošku drahšia aplikácia, preto pre vyskúšanie jej funkcií siahnite po Lite verzii, ktorá je zadarmo. Obsahuje síce reklamy a umožňuje správu len jedného konta, ale na vyskúšanie možností aplikácie plnohodnotne postačuje.

STIAHNITE SI aplikáciu Pica for Facebook v App Store

Hodnotenie: 9/10

Veľkosť: 7,2 MB

Cena: 2,69 €

 

MyPad+

Ďalší vynikajúci klient pre majiteľov iPadov, ale aj iPhonov ktorý svojim vzhľadom a funkciami pripomína najmä oficiálnu aplikáciu Twitter pre iPad. Poteší vás natívnym prostredím, vďaka ktorému si budete môcť užívať všetky funkcie štandardnej Facebook aplikácie, ako je napríklad chat, notifikácie, Facebook aplikácie a podobne. Nechýba ani integrovaný internetový prehliadač, v ktorom sa otvárajú všetky externé odkazy.

MyPad+

Ak používate niekoľko Facebook kont, MyPad+ vám ponúkne správu viacerých kont naraz, pričom nechýba ochrana pomocou PIN kódu. Pre každé konto si navyše môžete zvoliť vlastnú farebnú tému. Okrem Facebooku však môžete pomocou tejto aplikácie sledovať aj vaše Twitter konto a konto na Instagrame. MyPad+ tak môže nahradiť niekoľko aplikácií súčasne. Predtým ako si túto aplikáciu kúpite, si ju môžete vyskúšať vo verzii zadarmo, tá však obsahuje reklamy.

STIAHNITE SI aplikáciu MyPad+ v App Store

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 22,4 MB

Cena: 0,89 €

 

Friends for Facebook

Poslednou z dnešnej pätice alternatívnych aplikácií pre Facebook je aplikácia Friends, ktorá je novým prevtelením aplikácie MyFace+. V tomto prípade sa jedná o klienta, ktorý sa vyznačuje najmä jednoduchým prostredím, vďaka ktorému budete bez problémov sledovať dianie na Facebooku. Pri zobrazení vašej časovej osi vás nebudú otravovať zbytočné reklamy Facebooku a odporúčaných stránok.

Friends for Facebook

Nevýhodou aplikácie je, že ešte stále nie je prispôsobená pre iOS 7 a teda sa v nej stretnete so starou klávesnicou a grafickými prvkami z predchádzajúcich verzií iOS. Za nevýhodu je možné považovať aj otváranie externých odkazov pomocou mobilnej verzie Facebooku, keďže Friends nie je natívna aplikácia. Friends for Facebook je však zadarmo a ponúka aj bohaté možnosti personalizácie, ako je napríklad zmena fontu aplikácie, alebo či témy.

STIAHNITE SI aplikáciu Friends for Facebook v App Store

Hodnotenie: 7/10

Veľkosť: 16,2 MB

Cena: 0,00 €

Foto: TECHBOX, Facebook

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.