Reklama

4ka sa nebojí porovnania s konkurenciou

Zdroj | 4ka
Števo Porubský
Zdroj | 4ka
Zdroj | 4ka

Nový mobilný operátor, ktorého služby Moja 4ka sme mohli prvýkrát vidieť len včera, vydal cenník služieb, v ktorom sa nebojí porovnávať sa s konkurenciou. Predsalen 4 centy za minútu hovoru, SMS či 1 MB dát na predplatenej karte nie je veľa, naopak. Čo však ostatné ceny?

Zdroj | 4ka

Takéto porovnanie môžete nájsť v cenníku 4ky

(kliknite na tabuľku pre zväčšenie)

Zdroj | 4ka

Operátor v nej však akosi zabudol upozorniť na fakt, že dátový balík za 1 € s objemom 1 GB môžete používať len vo vlastnej sieti, ktorou je aktuálne pokrytých okolo 40% populácie Slovenska. Mimo siete zaplatíte 4 centy za 1 MB a to v pomalej 2G sieti, teda cez štandardy GRPS alebo EDGE, inak povedané v dátovom praveku. Účtovací interval pre dáta je mimochodom 1 kB, pre hovory 1 sekunda.

Veľmi dôležité je uvedomiť si aj to, že konkurenčné ponuky majú množstvo zaujímavých benefitov. Napríklad volanie vo vlastnej sieti Tesco mobile majú zákazníci za 1 cent/minútu hovoru, alebo pri O2 Fér a FunFóne už po prvej minúte vo vlastnej sieti neplatíte. Zaujímavý je aj benefit predplatenej karty Easy Pecka, kedy po dosiahnutí 50 centov v konkrétnom dni už neplatíte za volania v sieti, kde ste tento cenový strop dosiahli. 4ka môže byť v mnohých špecifických prípadoch pre koncového zákazníka nevýhodnejšia. Najcitelnejšie je to pri dátach. Nielen preto, že mimo 4G siete 4ky máte len žalostne pomalé 2G pripojenie, ale i preto, že vždy platíte 0,04 € za 1 prenesený MB. Pritom konkurenčné karty ponúkajú cenový strop 40 alebo 50 centov/deň, kde vám za tento poplatok umožnia preniesť 200 alebo 250 MB. Len pre porovnanie, ak by ste preniesli bez dátového balíka v sieti 4ky za deň 250 MB, resp. ich prenesiete v národnom roamingu, tak za ne zaplatíte 10 €(!). Zohľadniť skutočne treba aj dvojnásobné kredity pri dobití, ktoré výrazne znižujú základné cenníkové ceny komunikácie predplatených kariet.

V tabuľke taktiež nenájdete všetky poplatky, napríklad za volania (alebo 1 MB) zo zahraničia zo Zóny 2, teda krajín mimo EÚ (napr. Andora, Švajčiarsko, USA apod.) zaplatíte 2 €/min, našťastie SMS z tejto zóny je len za 0,20 €. Potešiteľná je služba Prenos kreditu na akékoľvek iné číslo v sieti 4ka či lacné hovory do EÚ.

Všetky informácie o poplatkoch a cenách nájdete v aktuálnom cenníku operátora na jeho web stránke.

Zdroj | 4ka

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.