Reklama

45. deň: AMD bude mať „ultrabooky“ za 500 $

Dominik Fúsek

Najväčší rivali na poli počítačových čipov, AMD a Intel, si nezostanú nič dlžní a poctivo inovujú svoju produkciu. Preto neprekvapí, že AMD pripravuje čipy pre vlastné „ultrabooky“. Ultrabooky z dielne ASUSu sa zasa tešia novým farbám. Automobilka Škoda uviedla na Market a App Store vlastnú pretekársku hru, Samsung a Logitech sa pochválili zaujímavým príslušenstvom.

Dnes sme vám priniesli tieto články:

Bude nástupca pôvodného Galaxy Tab-u bestsellerom?

Moderné audio = sklenené reproduktory?

Canon má konečne poriadne odolný kompakt… Hor sa na hory a v lete do vody!

Podeľte sa o svoje adrenalínové zážitky s priateľmi

 

Darček na Valentína?

Práve dnes ASUS oznámil, že svoje Zenbooky bude ponúkať aj v ružovej a zlatej farbe. Aj keď, s cenou 1 000 € je to darček na Valentína pridrahý.

ASUS Zenbook

Preteky za volantom Škodovky

Automobily značky Škoda sa len zriedka ocitnú v pretekárskych hrách. Výrobca sa to ale rozhodol zmeniť a vzal situáciu do vlastných rúk. Na Android Markete a v App Store sa objavila bezplatná hra, v ktorej v pestrých prostrediach a viacerých misiách prevetráte známe modely značky. Áno, ide len o 2D preteky, ale určite stojí za vyskúšanie, zvlášť ak jedno z použitých áut aj reálne vlastníte.

Škoda Vroomstar

Ultrathin, ultrabook od AMD

AMD a Compal uviedli prvý prototyp, resp. referenčný dizajn notebookov Ultrathin, ktoré budú priamym konkurentom ultrabookov od Intelu. Použitý je procesor Trinity so spotrebou 17, resp. 25 W, USB 3.0, HDMI, mini DisplayPort a to všetko vo veľmi kompaktnom tele. Štartovacia cena na úrovni 500 $ (385 €) sľubuje revolúciu.

Compal Trinity reference design

TV tuner aj na iPade a iPhone

On-line televízia je fajn vec, ale nikdy v nej nenájdete plnú ponuku programov. Riešením môže byť TV tuner Logitech LDT-1Si01 pre iOS zariadenia, ktorý s kompatibilnou aplikáciou dokáže vysielanie aj nahrávať. Škoda len, že kvôli One-seg štandardu bude fungovať len v Ázií. Cena je stanovená na asi 80 €.

Logitech LDT-1Si01

Surfujte na TV pohodlnejšie

Novým TV príslušenstvom sa pochválil aj Samsung. Jeho Smart Touch Control obsahuje veľký touchpad a rozhranie Edge, vďaka ktorému máte rýchly prístup k rôznym funkciám jednoduchým posunutím prsta na okraj dotykovej plochy. Navyše unifikuje ovládače všetkých multimediálnych prístrojov značky, aspoň tohtoročných. Viac na HiTech Review.

Samsung Smart Touch Control

Zdroj a foto: ASUS, Engadget, Geeky Gadgets, HiTech Review, Škoda

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.