Reklama

4+4 pre Samsung ATIV Book 9 Plus - čo ponúkne najjemnejší Ultrabook?

Števo Porubský

Samsung ATIV Book 9 Plus bol predstavený len koncom minulého týždňa ako absolútna novinka z dielne juhokórejského výrobcu v Londýne. Dizajnovo podobný s predchodcom v sebe nový model ukrýva viac ako zaujímavú výbavu s ultrajemným displejom, najnovšími procesormi, ale i muchami, ktoré vidieť už na prvý pohľad. Aké sú jeho plusy a mínusy?

 Samsung ATIV Book 9 Plus

POZRITE SI:

4+4 pre Huawei Ascend P6 – Aké sú plusy a mínusy najtenšieho smartfónu sveta?

4+4 pre Apple iOS 7, alebo je nový systém naozaj revolučnou zmenou?

4+4 pre Intel Haswell: kam sa budú počítače uberať najbližší rok?

4+4 pre Ideálne paušály od Orangeu, alebo aká je vlastne nová zverina?

4+4 pre Nokia Lumia 925 – Čím zaujme PureView fotoaparát v hliníkovom tele?

  + ROZMERY

Jedným z najzásadnejším plusov sú určite rozmery, ktoré len mierne presahujú bežný A4 papier, konkrétne ide o plošné rozmery 32 x 22 cm. Hrúbka 13,6 mm je asi toľko, ako by ste na seba uložili ani nie 4 časopisy TECHBOX (13,6 mm). Hmotnosť 1,39 kg tiež nie je najhoršia, práve naopak, patrí k tým najnižším.

 

 + DISPLEJ

Novinka juhokórejského výrobcu prekvapila hlavne použitým 13,3” displejom s rozlíšením až neuveriteľných 3 200 x 1 800 pixlov, čo je momentálne vrchol vo svete IT. Displej je navyše dotykový, takže ovládanie nového Windows 8/8.1 bude o čosi jednoduchšie.

 + HARDVÉR

Okrem špičkového displeja výrobca nadelil novinke aj zaujímavú hardvérovú výbavu v podobe najnovších nízkonapäťových procesorov Intel Core i5 alebo i7 Haswell. K tomu si budete môcť dopriať 4 alebo 8 GB pamäte RAM, čo na bežnú kancelársku prácu plne postačí. 256 GB SSD disk či integrovaná grafika Intel HD Graphics 4400 taktiež väčšine používateľov postačia.

 

 + DOPLNKOVÁ VÝBAVA

Hoci Samsung ATIV Book 9 Plus pobeží na OS Winodws 8, výrobca k nemu pridal aj pár zaujímavých aplikácií. Prvou je SideSync, aplikácia na jednoduché zdieľanie obsahu medzi Ultrabookom a smartfónmi/tabletmi Samsung. Zaujímavejšou je aplikácia HomeSync Lite, ktorá vytvorí osobný cloud priamo v Ultrabooku, pričom si budete môcť zálohovať dáta z akéhokoľvek mobilného zariadenia (najnovšie už aj foťáku GALAXY NX) do ATIV Book 9 Plus.


 

 – KONEKTIVITA

Tenučké telo si vypýtalo svoju daň v podobe len dvojice USB 3.0 portov a zmenšeninami HDMI (microHDMI) a VGA (mini VGA) portov. Snáď sa aspoň výrobca poučil a v balení redukcie na klasické porty noví majitelia nájdu. Aj napriek tomu je však konektorov ako šafranu a používatelia sa budú musieť v mnohom obmedzovať. Rovnako v novinke chýba NFC čip pre rýchle párovanie zariadení.

 

 – CENA

Už súčasný top model výrobcu Series 9 stojí okolo 1 400 € a to má „len“ Full HD displej a starší Intel Core i7 Ivy Bridge. Jeho nástupca, ATIV Book 9 Plus bude určite ešte drahší a pokojne presiahne aj cenu hlavného konkurenta, Apple MacBook Air.

Samsung ATIV Book 9 Plus  

 – KONŠTRUKCIA

Tenké telo má za následok aj to, že v novinke si nevyberiete nič lepšie, ako je top výbava. Teda nízkonapäťové procesory Intel Core i5/i7, 4-8 GB RAM či maximálne 256 GB SSD disk. Za svoje peniaze by ste si možno chceli dopriať aj 512 GB disk či batériu s extra výdržou. Samsung ATIV Book 9 Plus vám však nič naviac neponúkne.  

 

 – DISPLEJ

Čudujete sa, prečo aj v mínusoch je displej? Z jednoduchého dôvodu. Je určite energeticky náročnejšie zobrazovať obraz zložený z 5 760 000 pixlov, ako zo súčasných 2 073 600 pixlov (Full HD). Energia, ktorú spotrebuje superjemný displej mohla byť využitá aj inak. Ale to len tak na záver.;)

 Samsung ATIV Book 9 Plus

Foto: Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.