Reklama

4+4 pre Philips Elevation alebo bude stačiť Ambilight XL na konkurenciu?

Dominik Fúsek

V stredu sme vám predstavili televízor Elevation, ktorý značku Philips posunie zas o kúsok dopredu. Aké sú jeho hlavné výhody a nevýhody?

Pozrite si aj:

4+4 pre Nokia Lumia 1020, alebo aké sú plusy a mínusy nového Windows fotomobilu?

4+4 pre Samsung ATIV Book 9 Plus – čo ponúkne najjemnejší Ultrabook?

4+4 pre Huawei Ascend P6 – Aké sú plusy a mínusy najtenšieho smartfónu sveta?

4+4 pre Apple iOS 7, alebo je nový systém naozaj revolučnou zmenou?

4+4 pre Intel Haswell: kam sa budú počítače uberať najbližší rok?

4+4 pre Ideálne paušály od Orangeu, alebo aká je vlastne nová zverina?

Philips Elevation

+ Ambilight XL

Prvým pozitívom je vylepšenie patentovanej (a tým pádom jedinečnej) technológie Ambilight, ktorá svetlom okolo obrazovky opticky rozširuje obraz. Po novom už zvláda osvetlenie aj štvrtej, spodnej strany. Ešte väčší dojem určite urobia špeciálne Hue žiarovky – svetlom bude zaplavená celá miestnosť.

Philips Elevation

+ Špičkový LED-LCD panel

Je obdivuhodné, čo dokázal vyťažiť Philips z bežnej a takmer už výbehovej zobrazovacej technológie. Veľký 60“ panel ponúkne frekvenciu až 900 Hz, jas 450 nitov, pasívny 3D obraz a to všetko pri spotrebe v triede A+. Obraz bude určite patriť ku špičke.

Philips Elevation

+ Výbava

Pre vlajkovú loď je samozrejmosťou aj rozsiahla funkcionalita smart TV, možnosť hrania dvoch hráčov bez rozdelenia obrazovky (vďaka 3D), štvorjadrový procesor, výborná konektivita či 25 W reproduktory.

Philips Elevation

+ Hrúbka

Niežeby to bol dôležitý parameter, ale majiteľ takéhoto niečoho si určite potrpí na štýl a ten mu 13,5 mm hrubý televízor určite prinesie.

Philips Elevation

– Stále iba LED Full HD

LED-LCD panel od Philipsu bude určite patriť ku špičke, ale stále je to iba LED panel. To isté platí o Full HD rozlíšení – z rozumového hľadiska to stačí, ale drahý televízor bude rýchlo zastaralý. Konkurencia pritom na špičke už dlhší čas používa OLED panely, Ultra HD rozlíšenie alebo dokonca ich kombináciu.

Philips Elevation

– Cena

Vďaka predchádzajúcemu bodu bude zrejme Philips Elevation o niečo lacnejší ako OLED/UHD konkurencia, ale dostupná telka to rozhodne nebude. Výrobca určite vie, koľko si za tenký 60“ televízor s Ambilight XL môže vypýtať.

Philips Elevation

– Lesklý panel

Na fotografiách vyzerá dobre, ale v praxi to môže byť problém. Odrážanie slnečného svetla či len žiarovky dokáže sledovanie znepríjemniť.

– Väčší, ale slabší Ambilight?

Nový Ambilight XL bude mať zrejme aj svoje nevýhody. Kým u predchodcov boli osvetľovacie LED diódy umiestnené pri okrajoch TV, tu sú situované predovšetkým v strede. S istotou to budeme vedieť až po reálnom teste, ale je dosť dobre možné, že zážitok z Ambilight v Elevation bude o niečo slabší.

Philips Elevation

Foto: Philips

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.