Reklama

4+4 pre Nexus 7 – aké sú výhody a nedostatky kráľa sedempalcov?

Števo Porubský

Google počas svojej nedávnej tlačovky v USA predstavil niekoľko noviniek, medzi ktorými sa objavil aj vynovený Android 4.3 či gadget Chromecast. Okrem toho sa však pochválil aj inou hračkou. Nebol by to Google, keby neukázal niečo poriadne „veľké“. Nový Nexus 7 je oproti predchodcovi omnoho vybavenejší a predbieha konkurenciu o niekoľko krokov. Aké sú však aj jeho mínusy?

Nexus 7

Pozrite si aj:

4+4 pre Philips Elevation alebo bude stačiť Ambilight XL na konkurenciu?

4+4 pre Nokia Lumia 1020, alebo aké sú plusy a mínusy nového Windows fotomobilu?

4+4 pre Samsung ATIV Book 9 Plus – čo ponúkne najjemnejší Ultrabook?

4+4 pre Huawei Ascend P6 – Aké sú plusy a mínusy najtenšieho smartfónu sveta?

4+4 pre Apple iOS 7, alebo je nový systém naozaj revolučnou zmenou?

Nexus 7

 + Full HD displej

Hlavným prínosom nového Nexus 7 bude určite superjemný displej. Veď na uhlopriečke 7 palcov ponúkne rozlíšenie 1 200 x 1 920 pixlov čo predstavuje jemnosť 321 PPI. Medzi tabletmi sa tak stáva malým kráľom s najjemnejším displejom. Displej je mimochodom typu IPS, takže aj obraz bude o čosi lepší ako u predchodcu.

 

 + Špičkový hardvér

Google si nechal nový Nexus 7 opäť vyrobiť renomovanému ASUSu, ktorý do tela s rozmermi príjemných 200 x 114 x 8,65 mm s hmotnosťou 299 gramov napratal to najlepšie čo mu dovolil rozpočet – štvorjadrový Snapdragon S4 Pro (1,5 GHz), 2 GB pamäť RAM a grafika Adreno 320.

 

 + Cena

Hoci je aj nový Nexus 7 z istej časti dotovaný gigantom, pre nás, zákazníkov je to len prínos. Za špičkovo vybavený tablet so 16 GB internej pamäti zaplatiť len 230 USD je viac ako výborné. Top model s 32 GB pamäťou a 3G/LTE modulom bude stáť 350 USD. Vôbec nie zlé.

 

 + Vždy aktuálny softvér

Poslednou obrovskou výhodou, ktorú žiadny iný výrobca len tak ľahko nedosiahne je vždy aktuálny OS Android. Keby podobný produkt predstavil iný výrobca, obsahoval by ešte Android 4.2. Nexus 7 príde na trh automaticky s verziou 4.3 a až do konca svojej životnosti bude aktualizovaný na nové verzie medzi prvými.

 Nexus 7

 – Dostupnosť

A teraz tá obrátená stránka nového Nexus 7. Ceny v dolároch sú jedna vec, ceny na európskom kontinente druhá. Očakávať môžeme cenovky s rovnakými, ak nie ešte vyššími ciframi s € na konci. Väčším problémom pre našinca je dostupnosť Nexusu 7. Snáď do Vianoc sa objaví aj v bežnom predaji na Slovensku, dovtedy sa budete musieť spoliehať na vašu šikovnosť v on-line nakupovaní zo zahraničia.

 

 – Chýba pamäťovka

Výrobca a zadávateľ akosi zabudli na jednu pomerne dôležitú vec – pamäťovú kartu. Hoci sa všetko presúva na cloud, 16 GB (dostupných o pár GB menej) je v najnižšej verzii málo. Veď si zoberte: nejaká hudba, fotky, video, dokumenty a množstvo aplikácií a pamäť je plná. V 21.storočí rozmýšľať nad tým, kde ušetriť pamäť? To je také „retro“.:)

 

 – Batéria

Špičkový hardvér má však aj svoje mínus – spotrebu energie. V tomto prípade je 3 950 mAh batéria pomerne málo a chcelo by to ešte o niečo viac. Uvidíme však po teste…

 

 – Reproduktory

Áno, Nexus 7 má vo výbave virtuálny zvuk od Fraunhofera, no prečo výrobca zvolil umiestnenie reproduktorov do zadnej časti, kde si ich pri chytení do rúk či položení na stehná zakryjete? Škoda.  

 Nexus 7

Foto: Google

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.