Reklama

4+4 pre LG G2, najvybavenejší smartfón sveta. Zatiaľ...

Števo Porubský

V stredu večer nášho času sa v New Yorku konala tlačovka juhokórejského LG, ktorý s pompéznosťou predstavil nový model G2, o ktorom už svet vedel dávno dopredu. Nik však netušil, aký nabitý bude nový smartfón, ktorý konkurenčné modely poráža na plnej čiare. Aké sú jeho hlavné plusy a mínusy?

 LG G2

Pozrite si aj:

4+4 pre Panasonic Lumix DMC-GX7 – čo prinesie nový mini CSC foťák?

4+4 pre Nexus 7 – aké sú výhody a nedostatky kráľa sedempalcov?

4+4 pre Philips Elevation alebo bude stačiť Ambilight XL na konkurenciu?

4+4 pre Nokia Lumia 1020, alebo aké sú plusy a mínusy nového Windows fotomobilu?

4+4 pre Samsung ATIV Book 9 Plus – čo ponúkne najjemnejší Ultrabook?

 

 + HARDVÉR

Asi nikto nečakal, že LG siahne po najvýkonnejšom štvorjadrovom procesore od Qualcommu. Snapdragonu 800 s taktom 2,26 GHz na každom jadre sekunduje 2 GB RAM a grafika Adreno 330. Nádhera, vreckový počítač. Doslova.

 

 + FOTOAPARÁT

Hoci som novinku v rukách na test ešte nemal, je zrejmé, že LG siahlo aj po kvalitnom CMOS čipe (pravdepodobne od Sony), ktorého 13 Mpx je však viac marketingový ťah. Ale o tom, potom… Zaujímavejšie znie info o zabudovaní optickej stabilizácie do šošovky, takže Nokii a jej pár modelom pribúda konkurencia. Až test však ukáže, či LG stavilo na to najlepšie.

 + DISPLEJ

Pre niekoho môže byť 5,2-palcový displej už príliš veľký, no LG vďaka použitiu dvojice zberníc pre dotykovú vrstvu dokázalo znížiť hrúbku rámiku okolo neho na minimum. Displej typu IPS ponúka Full HD rozlíšenie (423 PPI) a je krytý odolným sklom.

 

 + OSTATNÁ VÝBAVA

LG G2 bude aj po stránke ostatnej výbavy na tom viac ako dobre. Základom je OS Android, ktorému výrobca nabalil množstvo doplnkových aplikácií a funkcií (napríklad podržaním divného tlačidla pod šošovkou sa zapne QuickMemo) ako Guest mód, Answer Me, Plug & Pop, Text Link, QuickRemote či Slide Aside. Nechýba plná dátová podpora od GPRS po LTE, NFC, Wi-Fi či Bluetooth 4.0, ale ani GPS/GLONASS. Čerešničkou na torte je 3 000 mAh Li-Pol batéria, ale i možnosť prehrávania zvuku v 24 bit/192 kHz kvalite.

– SLOT NA microSD

Opäť jedno obrovské mínus súčasných high-end smartfónov, ktoré človeka nútia všetko (alebo väčšinu) ukladať do cloudu. LG G2 sa v predaji objaví v bielej a čiernej verzii so 16 alebo 32 GB internou pamäťou. Bez možnosti rozšírenia pamäťovými kartami! Veľká škoda.

 

 – ROZMERY

Jedným z najväčších mínusov sú rozmery, ktoré aj kvôli displeju dosahujú až 138,5 x 70,9 x 8,9 mm. Hoci 5-palcové Prestigio je ešte väčšie, ostatná top konkurencia (HTC OneSamsung GALAXY S4Sony Xperia Z či Huawei Ascend P6) je už len menšia. Hmotnosť 143 gramov našťastie nie je najhoršia.

 LG G2

 – CENA

Výrobca zatiaľ oficiálnu cenu pre európsky trh neprezradil, no nižšia ako 600 € asi nebude. Tým sa stane aj najdrahším smartfónom na trhu, čo môže mnohých odradiť od kúpy. Veď konkurencia za nižšiu sumu síce ponúka slabšie modely, no stále viac ako dostatočne vybavené pre najnáročnejších zákazníkov.

 

 – ANDROID 4.2

Drobným mínusom je, že LG stavilo na starší (hoci stále aktuálny) OS Android 4.2.2 a nevyužilo najnovší OS Android 4.3. Uvidíme, kedy výrobca ponúkne aktualizáciu na 4.3.

 

Pozrite si tlačovku LG priamo z New Yorku (začína približne 1:23:00)

Foto: LG

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.