Reklama

4+4 pre Huawei Ascend P6 – Aké sú plusy a mínusy najtenšieho smartfónu sveta?

Števo Porubský

Výrobcovia milujú Londýn. V utorok tam predstavil novinky čínsky Huawei, pred vyše mesiacom fínska Nokia, včera v noci zas juhokórejský Samsung. Nebojte sa, nebudem básniť o metropole Anglicka, ale o plusoch a mínusoch najnovšieho a najtenšieho smartfónu sveta s hrúbkou len 6,18 mm!

 Huawei Ascend P6

POZRITE SI:

4+4 pre Apple iOS 7, alebo je nový systém naozaj revolučnou zmenou?

4+4 pre Intel Haswell: kam sa budú počítače uberať najbližší rok?

4+4 pre Ideálne paušály od Orangeu, alebo aká je vlastne nová zverina?

4+4 pre Nokia Lumia 925 – Čím zaujme PureView fotoaparát v hliníkovom tele?

4+4 pre Acer Aspire R7, alebo aký je najzvláštnejší Ultrabook sveta?

A ďalšie…

  + KONŠTRUKCIA

Po vzore iných renomovaných výrobcov aj Huawei prišiel s tzv. unibody konštrukciou, ktorá je vyrezávaná do jedného kusa hliníka. Huawei Ascend P6 však všetkých tromfol práve vo svojej konštrukcii – hrúbka len 6,18 mm, hmotnosť príjemných 120 gramov. Pevná hliníková zliatina zaručí nielen pevnosť, ale i odolnosť. Uvidíme však, akú povrchovú úpravu zvolil výrobca, snáď nebude „škriabateľná“, ako pri niektorých unibody modeloch iných výrobcov.

 

 + DISPLEJ

Hoci má Ascend P6 „len“ 4,7-palcový displej a rozlíšenie 720 x 1 280 pixlov, stále patrí medzi najjemnejšie displeje na trhu vďaka 312 PPI. Zaujímavosťou displeja je jeho technológia in-cell LCD, teda namiesto dvoch vrstiev dotykového displeja je dotyková i zobrazovacia vrstva v jednej. Aj vďaka tomu výrobca ušetril nejaký ten milimeter pre čo najtenšie telo.

 Huawei Ascend P6

 + FOTOAPARÁT

Zaujímavý je aj pohľad na fotoaparát. Má síce „len“ 8 Mpx, no na miniatúrny čip je zbytočné pchať viac pixlov. Huawei snímač vylepšil aj tým, že svetlo naň dopadá cez optiku so svetelnosťou f/2,0. Samozrejmosťou je Full HD video s autofókusom, digitálna stabilizácia, LED blesk či HDR režim. Oproti konkurencii má však naviac špeciálny IMAGESmart softvér, ktorý by mal fotografiám a videám ponúknuť ešte lepšiu výslednú kvalitu. Čerešničkou na torte je makro snímanie od 4 cm či 5 Mpx webkamera.

 

+ ANDROID 4.2 S EMOTION UI 1.6

V novinke bude najnovší OS Android 4.2.2, ktorý výrobca doplnil nadstavbou Emotion UI 1.6, teda novou verziou známeho rozhrania. Nová verzia by mala priniesť množstvo noviniek ako napríklad Magic Unlock, UniHome, Me Widget, ShakeShake Wallpaper, Guesture Control, Power Manager či Smart Dialing. Pre šetrenie batérie sa objavili i známe funkcie Automated Discontinuous Reception (ADRX) a Quick Power Control (QPC).

  

 – HARDVÉR

Huawei do novinky implantoval vlastný 4-jadrový procesor Huawei K3V2 s taktom 1,5 GHz a 2 GB RAM. Pomerne slušné parametre, no ktovie prečo výrobca nestavil na renomovaných výrobcov procesorov. 8 GB flash ROM je tiež žalostne málo, Android 4.2 si z nej ukrojí poriadnu časť a po nainštalovaní aplikácií vám veľa miesta neostane (hoci na multimediálne súbory poslúži microSDXC karta). Otázne je, prečo sa vo výbave novinky neobjavili súčasné trendy ako LTE modul či NFC.

 

 – DOSTUPNOSŤ

Huawei v Londýne oznámil cenu (449 €) i dostupnosť novinky. Na vybraných top trhoch by bal byť dostupný od júla, no ktovie kedy sa P6-ka dostane aj na náš trh. Snáď to nebude až predvianočné obdobie, to by prišiel s krížikom po funuse. Verím však, že koniec leta by mohol byť celkom reálny.

 – BATÉRIA

Vďaka prepracovaným manažmentom spotreby energie by mohla 2 000 mAh batéria vydržať o čosi viac, ako batérie konkurentov s rovnakou kapacitou, no konkurencia ponúka kapacitu o čosi vyššiu. Preto je tiež otázne, či v reáli 2 000 mAh Li-Pol batéria vydrží naozaj dlhšie, ako tie v konkurenčných modeloch.

 

 – KONŠTRUKCIA

Prekvapení? Áno, konštrukcia je plusom i mínusom zároveň. Aj keď ide o najtenší smartfón sveta, keď sa na naň pozriete poriadne, zistíte, že hrany majú mierne skosenie. Otázne je, ako sa bude tenučká placka držať v rukách. Asi nie veľmi príjemne. Zatiaľ je to však len zanedbateľné mínus, uvidíme po teste.

 Huawei Ascend P6

Foto: Huawei

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.