Reklama
  • #iOS
  • 5 min.
  • 7.10.2014

4 užitočné widgety pre nový Apple iOS 8

Marek Šimunek

Apple iOS 8 prinieslo niekoľko noviniek, medzi ktorými nechýba ani možnosť pridávania widgetov, alebo rozšírení do notifikačného centra. Preto sa v dnešnom článku pozrieme na štvoricu rozšírení pre notifikačné centrum, ktoré určite stoja za vyskúšanie.

Apple iOS 8 možno nepatrí k tým najviac odladeným verziám operačného systému od Apple, ale isté je, že prináša niekoľko podstatných noviniek, medzi ktorými nechýba ani možnosť pridávania rozšírení pre notifikačné centrum. Ak ešte vo vašom iPhone nemáte takto upravené notifikácie, určite vyskúšajte tieto.

POZRITE SI
8 noviniek, ktoré Apple iOS 8 prinesie už túto jeseň!

Evernote

Už asi každý vie, že Evernote je jedným z najlepších poznámkových blokov pre väčšinu smartfónov a počítačov. Až doposiaľ ste však pre vytvorenie novej poznámky museli otvárať aplikáciu. Od poslednej aktualizácie však Evernote prináša aj samostatný widget pre notifikačné centrum, pomocou ktorého môžete poznámky vytvárať skutočne jednoducho.

Evernote

Priamo vo widgete máte k dispozícii možnosť vytvorenia novej textovej poznámky. Okrem toho však môžete tento widget využiť aj na vytvorenie poznámky pomocou fotografie vytvorenej priamo fotoaparátom iPhonu, prípadne fotografie, ktorú už máte uloženú. Nechýba ani možnosť vytvorenia pripomienky, alebo zoznamu úloh. Bohužiaľ chýbajú akékolvek nastavenia. Potešila by aj možnosť zobrazenia posledných poznámok, tak ako tomu je aj v prípade Android verzie.

STIAHNITE SI aplikáciu Evernote v App Store

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 54,1 MB

Cena: 0,00 €

 

Agenda+

Tak na podobné rozšírenie čakal nejeden majiteľ iPhonu, ktorému sa nechcelo púštať do neoficiálneho zásahu, známeho ako Jailbreak. Agenda+ je totiž rozšírenie, ktoré vo vašom notifikačnom centre dokáže zobraziť nadchádzajúce udalosti z kalendára, alebo niekoľkých kalendárov vo vašom iPhone. V pomerne jednoduchých nastaveniach si vyberiete kalendáre, ktoré chcete mať zobrazené a samozrejme aj počet dní. K dispozícii máte možnosti od jedného až po tri dni.

Agenda+

Okrem kalendárov však toto rozšírenie dokáže zobraziť aj vaše úlohy z aplikácie Pripomienky. K jednotlivým udalostiam si môžete nechať zobraziť detaily, prípadne ich aj upraviť. Nechýba ani možnosť pridania novej udalosti, ktoré namiesto vstavaného kalendára prebieha v aplikácii Agenda+. Možnosti sú však identické. Agenda+ je určite jedným z najlepších rozšírení, takže ak sa vám stáva, že zabúdate na udalosti, určite toto rozšírenie vyskúšajte.

STIAHNITE SI aplikáciu Agenda+ v App Store

Hodnotenie: 10/10

Veľkosť:  1,0 MB

Cena: 1,79 €

 

Wunderlist

Rovnako ako je Evernote najznámejším poznámkovým blokom je Wunderlist pravdepodobne najznámejšou aplikáciou pre správu úloh. Aj Wundetlist po poslednej aktualizácii priniesol vlastný widget. Ten je vzhľadom na možnosti, ktoré ponúka samotná aplikácia až prehnane minimalistický a jednoduchý. Všetko čo vám toto rozšírenie ponúkne je možnosť zobrazenia úloh, ktoré by ste mali dokončiť dnes.

Wunderlist

Wunderlist je vynikajúcim správcom úloh, ale v jeho rozšírení by určite mohla pribudnúť možnosť priameho pridania novej úlohy. Takto musíte pre vytvorenie novej úlohy vždy otvárať aplikáciu. Dokonca aj ak si necháte zobraziť všetky úlohy pomocou položky v rozšírení, automaticky sa vám otvorí aplikácia celá. Je to škoda, nakoľko takto nie sú využité všetky možnosti, ktoré by toto rozšírenie ponúkalo.

STIAHNITE SI aplikáciu Wunderlist v App Store

Hodnotenie: 5/10

Veľkosť: 61,5 MB

Cena: 0,00 €

 

Yahoo Počasie

Yahoo ako jedno z prvých vydalo aktualizáciu, ktorá umožňuje zobrazenie aktuálneho počasia priamo v notifikačnom centre. Po inštalácii aplikácie, ktorú mimochodom v redakcii považujeme za jednu z najlepších aplikácii pre predpoveď počasia, uvidíte v notifikačnom centre aktuálne počasie v danom mieste.

Yahoo Počasie

Samozrejme nechýba fotografia, ako aj predpoveď na večer. Bohužiaľ zbytočne by ste v tomto widgete hľadali predpoveď na nasledujúce dni. Tiež príliš elegantne nepôsobí aj odsadenie fotografie od ľavej strany displeja. Možno sa však nových funkcionalít, ako aj nového dizajnu dočkáme v niektorej z nasledujúcich aktualizácií.

STIAHNITE SI aplikáciu Yahoo Počasie v App Store

Hodnotenie: 7/10

Veľkosť: 30,8 MB

Cena: 0,00 €

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.