Reklama

4 tipy na praktické projektory na dovolenku či chatu

Zdroj | Samsung
Richard Pliešovský
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Chystáte sa na dovolenku a rozmýšľate, akou formou budete relaxovať? Čo urobíte, ak bude pršať? Určite mnohých z vás napadlo pozrieť si spoločne s rodinou, či partou nový film, hudobný koncert, alebo zahrať hru. Komu sa však chce so sebou vláčiť veľkoplošnú telku? Vtedy je namieste zvážiť, či by by nebolo dobré zabaliť so sebou digitálny projektor.

Na prvý pohľad sa to môže zdať šialená myšlienka, ale z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že ide o perfektné riešenie. Či už na hotelovej izbe premietneťe obraz na celú stenu, alebo si na chate urobíte prírodné kino, verte tomu, že pôjde o nezabudnuteľný zážitok vašej dovolenky.

Pozrite si

6 + 1 tip ako platiť na dovolenke v zahraničí

Ako inšpiráciu sme pre vás vybrali štvoricu zaujímavých projektorov, ktoré by nemali zabrať veľa miesta, no svoju úlohu splnia na 100 %.

Samsung The Freestyle

Projektor má funkcie automatického vyrovnávania a korekcie lichobežníkového skreslenia. Umožňujú vyrovnať premietaný obraz aj z ostrejších uhlov. Automatické zaostrovanie sa postará o ostrý obraz až do uhlopriečky 100 palcov. The Freestyle je vybavený dvojitým bassreflexom. Zvuk je vyžarovaný do všetkých smerov okolo projektora tak, aby bol dobre počuteľný.

Projektor má vstavané streamovacie služby a funkcie pre zrkadlenie a casting, tie sú kompatibilné s mobilnými zariadeniami (Android, iOS). Veľkým bonusom je, že okrem prevádzky na elektrickú energiu dokáže fungovať aj na batérie. Tie podporujú rýchle nabíjanie podľa štandardu USB-PD s 50 W výkonom.

ViewSonic M1 mini

Projektor premieta obraz s pomerom strán 16:9 a s rozlíšením 854 × 480 px. Oceníte ho v prípade, kde je projekcia obmedzená priestorom, dokáže premietať s minimálnou vzdialenosťou 60 cm (maximálna je 254 cm). Ako zdroj svetla sa využívajú LED diódy, aj preto je malý a má nízku spotrebu. Poteší hmotnosť 300 g, životnosť lampy je 30 000 hodín. Limitujúcim faktorom môže byť svietivosť, je len 50 ANSI lúmenov, na premietanie je treba mať prítmie. Na pripojenie zdroja sa využívajú grafické vstupy HDMI 1.4, USB 2.0 a microUSB.

WowME K5

Projektor premieta obraz v HD Ready (1 280 x 8720 px) v pomere strán 16 : 9, vďaka čomu je ideálnou voľbou pri premietaní filmov a videí. Jeho otočný objektív o 90° významne rozširuje možnosti využitia. vďaka tomu ho môžete ľahko nasmerovať na stenu i na strop. Bez nabíjania vydrží prenášať obraz až 3 hodiny, postará so o to batéria s kapacitou 6 000 mAh. Ako zdroj svetla slúžia LED diódy, vďaka ktorým dosahuje kompaktné rozmery a malú spotrebu. WowME K5 si poradí s uhlopriečky od 30 do 508 cm, svietivosť je do 100 ANSI lúmenov, spárujete ho s OS Android, iOS a iPadOS.

Xiaomi Mi Smart Projector 2

Je to nová generácia smart projektora, hodí sa do každej obývačky, ale i na cesty. Obraz má FHD rozlíšenie (1 920 x 1 080 px) a dokáže vytvoriť obraz s uhlopriečkou od 60 do 120 palcov.

Projektor funguje na operačnom systéme Android TV, nechýba ani Google Assistant. Operačnému systému sekunduje 2 GB RAM a 16 GB interná pamäť. Hmotnosť zariadenia je 1,3 kg. O zvuk sa stará dvojica  5 W reproduktorov s podporou technológie Dolby Audio.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.