Reklama

Operátor 4ka štartuje so 4-centovou ponukou

Zdroj | 4ka
Marek Šimunek
Zdroj | 4ka
Zdroj | 4ka

Nečakane a pomerne nezvyčajne v nedeľu oznámil SWAN svoju novú ponuku, ktorá konečne zahŕňa aj volania. Doposiaľ totiž spoločnosť poskytovala len dátové služby, to sa však počnúc dneškom mení. Ponuka, ktorú SWAN predstavil je viac ako zaujímavá a budeme sa v nej stretávať so štvorkami.

Práve kvôli štvorke si SWAN vybral termín 4.októbra 2015 na predstavenie svojej komerčnej ponuky mobilných služieb. Štvrtý mobilný operátor, ako sa SWAN nazýva, bude vystupovať pod názvom 4ka. SIM kartu operátora si budete môcť už od zajtra kúpiť na viac ako 1 500 pobočkách Slovenskej pošty, vďaka čomu má operátor najväčšiu sieť predajných miest.

Základnou ponukou operátora 4ka bude predplatená karta Moja 4ka, ktorá je bez viazanosti. Karta stojí 4 €, pričom v rámci tejto sumy získate aj kredit 4 €. Následne môžete v sieti 4ky využívať volania, SMS správy a dáta za 4 eurocenty. Navyše táto ponuka platí nielen na Slovensku, ale aj v celej EÚ.

Operátor 4ka v súčasnosti pokrýva svojou sieťou viac ako 40 % populácie SR, pričom v miestach kde nebude signál 4ky, bude operátor využívať národný 2G roaming od Telekomu. Dovolať by ste sa tak mali takmer na celom Slovensku. Žiaľ dáta mimo vlastnej siete budú v sieti 2G skutočne pomalé, čo môže byť pre mnohých veľkou prekážkou. Navyše sa nebudú čerpať z predplateného dátového balíka (napr. 4G GIGA), ale budú účtované samostatne sadzbou 4 eurocenty/MB. Operátor však plánuje rozšírenie pokrytia vlastnou sieťou do konca tohto roka na 50% populácie SR, do konca roka 2016 už na 80%.

Zdroj | TECHBOX

4ka má unikátnu ponuku aj pre používateľov, ktorí chcú využívať viac dáta. K dispozícii bude balíček 4G GIGA s objemom 1 GB dát, ktorého cena bude vynikajúce 1 €! Okrem toho bude operátor zadarmo poskytovať aj možnosť prevodu kreditu, ktorá je dostupná zadarmo.

V ponuke na pobočkách Slovenskej pošty budú aj 4 mobilné zariadenia a to: Samsung A1200, Huawei Y360, Huawei Y635 a Lenovo A2010. Ďalšie zariadenia vraj pribudnú neskôr.

Ak teda chcete využívať služby 4. operátora, môžete si svoju SIM kartu zakúpiť od zajtra na pobočkách Slovenskej pošty, pričom operátor pripravuje aj spustenie e-shopu, ktoré by malo nastať v novembri.

Viac o ponuke operátora 4ka sa dozviete aj na už spustených oficiálnych stránkach www.4ka.sk, kde si určite podrobne pozrite cenníky a podmienky nových služieb.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.