Reklama
  • #iOS
  • 5 min.
  • 14.11.2014

4 najlepšie aplikácie pre vytváranie a spracovanie vašich poznámok

Marek Šimunek

Ak aj vy patríte k ľudom, pre ktorých sú poznámky jednou z najdôležitejších súčastí smartfónu určite si pozrite naše tipy na štvoricu aplikácií, ktoré zaznamenávanie poznámok na iOS zariadeniach uľahčia.

Apple iPhone 6 a iPhone 6 Plus

Už samotný operačný systém Apple iOS má v sebe veľmi vydarenú aplikáciu na zaznamenávanie poznámok, jej funkcie sú však pomerne obmedzené a jej jednoduchosť nemusí vyhovovať každému. Našťastie v App Store sa nachádza množstvo alternatív. Poďme si teda tie najznámejšie a súčasne najlepšie pripomenúť.

 

Evernote

Ak sa povedia poznámky, Evernote jednoducho nemôže chýbať. Je to ikona medzi aplikáciami pre zapisovanie poznámok. Jej hlavnou výhodou je to, že okrem iOS môžete mať túto aplikáciu takmer na každej mobilnej, či počítačovej platforme. Už vo svojej verzii zadarmo ponúkne Evernote také množstvo funkcií, že z nich väčšina z nás využije možno polovicu. Jednou z ďalších výhod Evernote je to, že ju môžete používať ako úplne jednoduchý poznámkový blok, ale aj ako pokročilého správcu pre váš obsah.

Evernote

Nechýba totiž možnosť vytvárania si vlastných poznámkových blokov, v ktorých si môžete svoje poznámky triediť tagmi, pridávať obrázky, či takmer čokoľvek do poznámok. Vaše poznámky môžete navyše obohatiť aj o zvuk, ktorý nahráte. Evernote je jednoducho ten najlepší poznámkový blok pre všetky vaše zariadenia. Jedinou nevýhodou môže byť až priveľa funkcií, ktoré najmä s počiatku môžu pôsobiť matúco. Keď sa však naučíte Evernote používať nebudete chcieť inú aplikáciu.

STIAHNITE SI aplikáciu Evernote v App Store

Hodnotenie: 10/10

Veľkosť: 58,1 MB

Cena: 0,00 €

 

Microsoft OneNote

Aj Microsoft vie vytvoriť viac ako vydarené aplikácie. Dôkazom za všetky môže byť najnovšia verzia aplikácie OneNote pre iOS, ktorá bola už dlhé roky veľmi obľúbenou poznámkovou aplikáciou pre používateľov PC. Podobne ako Evernote aj OneNote ponúka bohaté možnosti vytvárania poznámok alebo ich triedenia. Prostredie samotnej aplikácie na ktorejkoľvek platforme môže pôsobiť pre niektorých používateľov uhľadenejším dojmom. To však neznamená, že by OneNote neponúkala rovnaké množstvo nastavení, alebo možností. Len na to ide trochu inak.

Microsoft OneNote

Aj v OneNote si môžete do poznámok pridávať linky, fotografie, či iné dokumenty, prípadne si vytvárať checklisty pre úlohy, ktoré chcete splniť. V čom však OneNote určite exceluje sú textové poznámky. Možnosti úprav vzhľadu a formátovania textu sa najviac ponášajú na textový editor Word. Ak teda chcete, aby vaše textové poznámky boli plné farebných odkazov, či štýlov, je práve OneNote možnosťou, ktorú by ste mali skúsiť. V čom však OneNote na Evernote stráca sú multimediálne funkcie. Iná organizácia poznámok tiež nemusí vyhovovať každému a najmä zložito roztriedené poznámky v počítačovej verzii nevyzerajú vždy dobre v mobilnej aplikácii.

STIAHNITE SI aplikáciu OneNote v App Store

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 95,1 MB

Cena: 0,00 €

 

Simplenote

Nepotrebujete aplikáciu na poznámky, ktorá má neskutočne veľa funkcií, keď ich aj tak nevyužijete a hľadáte skôr jednoduchú aplikáciu, ktorá je schopná rýchlo vytvárať poznámky a synchronizovať ich naprieč zariadeniami? Simplenote je potom aplikácia ako stvorená práve pre vás. Má totiž jedinú úlohu a to umožniť vám v textovej forme zaznamenať čokoľvek, čo vás napadne. Aplikácia môže zaujať skutočne elegantným a čistým prostredím a najmä svojou rýchlosťou. Vytvorenie poznámky, či zaznamenanie si nápadu ešte nikdy nebolo takto jednoduché.

Simplenote

Samozrejme v porovnaní s konkurenciou dvoch predchádzajúcich aplikácií má Simplenote vážny handicap v množstve chýbajúcich funkcií. Aj napriek tomu ponúkne napríklad možnosť triedenia poznámok podľa tagov, či dokonca možnosť spolupracovať v tíme na niektorých poznámkach. Svoje poznámky navyše môžete chrániť heslom. Simplenote je okrem iOS dostupná aj na Android, Kindlepočítače Mac. Jej sila však stále ostáva v jednoduchosti a niektorých pridaných funkciách oproti zabudovanej aplikácii poznámky.

STIAHNITE SI aplikáciu Simplenote v App Store

Hodnotenie: 7/10

Veľkosť: 5,3 MB

Cena: 0,00 €

 

Neato

Štvrtou aplikáciou ani nie je tak samotná aplikácia na vytváranie poznámok, ako pomocník, ktorý vám umožní skutočne rýchlo vytvoriť poznámku a odoslať ju do Evernote, alebo napríklad na Dropbox. Neato je totiž widget pre notifikačné centrum, v ktorom môžete priamo vytvárať poznámky. Samozrejme keďže sa jedná o widget, nemôžeme očakávať prepracovanú grafiku, alebo zložité multimediálne funkcie. Neato však ponúka naozaj rýchle vytváranie poznámok.

Neato

Jednoducho stiahnete lištu svojho notifikačného centra, napíšete si to, čo nechcete zabudnúť a jedným kliknutím svoju vytvorenú poznámku odošlete na Dropbox, alebo do Evernote. Okrem toho môžete takto vytvorený text odoslať aj textovou správou, e-mailom, alebo priamo tweetnuť. Vyskúšajte Neato a možno zistíte, že zaznamenanie poznámky pomocou widgetu je skutočne jednoduché.

STIAHNITE SI aplikáciu Neato v App Store

Hodnotenie: 7/10

Veľkosť: 11,4 MB

Cena: 0,00 €

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.