Reklama

4 logické hry v štýle „v jednoduchosti je krása“

Dominik Fúsek

Logický žáner hier je veľmi štedrý na originálne hry, od jednoúčelových špecialitiek až po multifunkčné logické trénery. V tomto článku sa pozrieme na štvoricu z tých úplne najjednoduchších.

Memory Span

Celá hra spočíva v tom, že na hernej ploche sa točí niekoľko červených kruhov, ostatné sú biele a statické. Po chvíli sa aktívne kruhy zmenia na pasívne a vy máte poklikať tie, ktoré boli predtým aktívnymi. Jednoduchý princíp samozrejme spolupracuje s rýchlo rastúcou obtiažnosťou a rozrastajúcou sa mriežkou. Motivačným prvkom je prekonávanie skóre samého seba či hráčov z celého sveta. Veríme, že pravidelné hranie aj takejto jednoduchej hry môže vašej pamäti pomôcť.

Memory Span

Memory Span

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 2,5 MB

Cena: 0,00 €

 

Move the Block

Aj princíp hry Move the Block je úplne jednoduchý. Máte hernú plochu pozostávajúcu z blokov (štvorčekov, krúžkov, kociek – čo len chcete) usporiadaných do mriežky. Tieto bloky máte usporiadať do požadovaného tvaru, pričom tak môžete urobiť postupnými ťahmi. Posunúť však môžete vždy len celý stĺpec (nahor a nadol), alebo riadok (do strán), čo situáciu značne komplikuje. Posun iba jedného prvku samozrejme nie je možný. Hra tak vzdialene pripomína riešenie Rubikovej kocky, je náročná na plánovanie viacerých krokov dopredu a k cieľu sa dostanete vždy len určitou okľukou. Inteligenciou štedrejšie obdarení hráči sa určite potrápia pri zdolávaní až 99 ťažkých úrovní, tí s prednosťami v iných oblastiach možno stratia trpezlivosť ešte pred úrovňou 10.

Move the Block

Move the Block

Hodnotenie: 9/10

Veľkosť: 11 MB

Cena: 0,00 €

 

Unblock Me

Jednoduchý a predsa pekelne ťažký hlavolam. Úlohou hráča je rôzne presúvať bloky, aby sa červený blok dostal otvorom von. V praxi to chce solídnu dávku inteligencie a predvídavosť, metódou pokus-omyl sa totiž veľmi ďaleko nedostanete. Hra ponúka rôzne módy a dovedna 6 500 bludísk so vzostupnou obtiažnosťou, takže materiálu pre námahu mozgu je skutočne dosť. Ak by sa vám ich aj podarilo prejsť, môžete to skúsiť znova na nižší počet ťahov. Skrátka, výborný kúsok inteligentnej zábavy. Platená verzia je lepšia po grafickej stránke a ponúka ešte viac úrovní – nepoznáme však nikoho, kto by dokázal využiť číslo 14 500.

Unblock Me FREE

Unblock Me: bezplatnáplatená verzia

Hodnotenie: 10/10

Veľkosť: 20 MB

Cena: 0,76 €


Escape Bird

Novinka od slovenského vývojára je postavená na triviálnom princípe. Na hracej ploche sa nachádza vtáčik, ktorého let ovládate opakovaným ťukaním na displej. Hore a dole sa nachádzajú prekážky, ktoré sa objavujú aj na niektorých miestach po stranách. Vtáčik neustále lieta zo strany na stranu, takže vašou úlohou je zabezpečiť, aby sa odrazil od bezpečnej časti steny a nenarazil do ostňa. Za každý bezpečný odraz dostávate bod a tiež sa mení poloha bočných prekážok. Hra je jednoduchá na pochopenie, ale náročná na reflexy i presnosť. Motivačným prvkom je zdieľanie skóre.

Escape Bird

Escape Bird

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 9 MB

Cena: 0,00 €

Aplikácie boli otestované na smartfóne Samsung Galaxy Mega 6.3.

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.