Reklama

4“ HD displej od Toshiby v smartfónoch ešte tento rok!

Dominik Fúsek

Pod skratkou PPI (Pixels Per Inch – body na palec) sa skrýva číselný údaj, ktorý na základe vzťahu medzi veľkosťou uhopriečky displeja a jeho rozlíšením hovorí, aký jemný zobrazovač je. Nuž a výrobcom mobilných telefónov, resp. hardvéru dáva ďalší silný nástroj, ktorým nás chce presvedčiť o nutnosti výmeny súčasného smartfónu za nový. Spoločnosť Toshiba to už ale trochu preháňa.

Toshiba 4

Toshiba predstavila na podujatí SID 2011 nový typ zobrazovača. Displej síce používa len „obyčajnú“ LCD technológiu, jeho najväčšou prednosťou je však jemnosť. Po vzore Applu, Hitachi (Takto vyzerá blízka budúcnosť mobilných displejov!) či iných výrobcov (Najmenší Full HD displej má uhlopriečku len 4,8 palca!) sa aj Toshiba púšťa do honby za zvyšovaním hodnoty PPI. Novinka používa na 4“ uhlopriečke 720p HD rozlíšenie (1 280 x 720 b.), dosahuje teda jemnosť až 367 PPI, čo je vysoko nad iPhonom 4 (326 PPI). Vyššou hodnotou sa už pýši len spomínaný Full HD displej z Japonska.

Toshiba 4" 720p displej

Iste, na prvý pohľad by bolo príjemné mať v smartfóne takýto extrémne jemný displej. Druhá vec však je, že ľudské oko viac než 300 PPI nerozpozná. Výsledkom teda bude len zbytočný nárast konečnej ceny prístroja, nehovoriac o vyššej záťaži na grafický procesor a nezanedbateľne vyššej spotrebe energie. A samozrejme, pre mnohých ľudí to bude dôvod pre výmenu smartfónu. Aby sme len nekritizovali, novinka dosahuje výborný kontrast 1 500:1. Do prvých prístrojov by sa mala dostať ešte tento rok.

Zdroj a foto: engadget.com, geekygadgets.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.