Reklama
  • #iOS
  • 5 min.
  • 23.9.2014

4 alternatívne klávesnice pre iOS 8, ktoré musíte vyskúšať

Marek Šimunek

Nová verzia operačného systému iOS 8 je už konečne dostupná pre všetkých majiteľov kompatibilných zariadení. Spolu so zmenami, ktoré prináša samostatná aktualizácia OS však prichádzajú aj nové možnosti, medzi ktoré patria aj alternatívne klávesnice. Pozrime sa teda na štvoricu najznámejších.

POZRITE SI
8 noviniek, ktoré Apple iOS 8 prinesie už túto jeseň!

Tejto novej vlastnosti v iOS 8 sa možno budú majitelia Android smartfónov smiať, nakoľko ich Android smartfóny umožňujú inštaláciu klávesníc tretích strán už takmer od počiatku. V prípade iOS 8 sa však jedná takmer až o revolučnú zmenu.

Fleksy Keyboard

Toto je pravdepodobne najznámejšia klávesnica vo svete Androidu, ktorá sa medzi prvými dostala aj na iOS. Fleksy je najrýchlejšou klávesnicou na svete a to vďaka kvalitnej predikcii. Bohužiaľ tá platí najmä v prípade anglického jazyka, aj keď Fleksy zatiaľ ako jediná alternatívna klávesnica v iOS rozumie aj nášmu jazyku. Na rýchlosti v používaní klávesnice pridávajú aj gestá, ako je napríklad vymazanie predchádzajúceho slova, či znaku, alebo výber iného návrhu slova.

Fleksy Keyboard

Okrem toho ponúkne bohaté možnosti prispôsobenia, ktoré zahŕňajú napríklad 12 rôznych farebných tém. Šesť z nich je dostupných zadarmo a ostatných šesť si môžete zakúpiť v balíku Premium, ktorý stojí 0,89 €. Okrem toho si samozrejme môžete zvoliť aj veľkosť klávesnice z troch možných nastavení, alebo vybrať jazyk, či naučiť klávesnicu slová, ktoré používate na Facebooku, Google, alebo na Twitteri. Fleksy je právom najlepšou klávesnicou pre Android a pravdepodobne ju podobná dráha čaká ja na iOS.

STIAHNITE SI klávesnicu Fleksy Keyboard v App Store

Hodnotenie: 9/10

Veľkosť: 42,7 MB

Cena: 0,89 €

Swype Keyboard

Rovnako ako Fleksy nie je pre majiteľov Android zariadení žiadnou neznámou ani klávesnica Swype, ktorá sa vyznačuje najmä zadávaním slov pomocou jedného ťahu, tzv. „swypovaním“. Jej vývojári sa síce nechvália tým, že by Swype bola najrýchlejšou klávesnicou na svete, ale tvrdia, že je tou najpresnejšou. Musíme uznať, že v prípade Android verzie to aj v podstate pravda je, pri iOS verzii však existuje malé „ale“. Tým je v súčasnosti podpora iba šiestich jazykov, pričom slovenčina chýba.

Swype Keyboard

Nové jazyky by samozrejme mali postupne pribudnúť, takže ani na náš rodný jazyk by sme dlho nemali čakať. Samozrejme aj Swype ponúka v nastaveniach možnosť voľby jednej z piatich tém, či možnosť úplného vypnutia predikcie. Swype vás poteší aj veľmi dobrou klávesnicou pre zadávanie čísel. Swype je teda tiež veľmi dobrou alternatívou, už len počkať na aktualizáciu aplikácie aj pre slovenčinu.

STIAHNITE SI klávesnicu Swype Keyboard v App Store

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 27,4 MB

Cena: 0,89 €

SwiftKey Keyboard

Swiftkey je jednou z klávesníc, ktoré sú dostupné zadarmo. Podobne ako Swype, tak aj SwiftKey ponúka možnosť zadávania textu posunom prstu po klávesnici. V tomto prípade sa tento systém zadávania volá SwiftKey Flow. Bohužiaľ vám v tejto verzii bude akýkoľvek zo systémov prediktívneho zadávania zbytočný, keďže ani SwiftKey nevie po slovensky. To by sa však malo čoskoro zmeniť vďaka aktualizácii.

SwiftKey Keyboard

V nastaveniach však nechýbajú dve témy, čo je síce oproti Androidu podstatne menej, ale všetko môžeme zvaliť na prvú verziu. V čom však SwiftKey exceluje sú možnosti učenia. Okrem toho, že sa počas používania veľmi dobre učí aj váš štýl písania, umožňuje táto klávesnica aj rýchle naučenie sa vášho štýlu písania z Gmailu, Facebooku, Twittera, kontaktov a dokonca z vašich poznámok v Evernote. SwiftKey je teda vynikajúcou alternatívou klávesnice, už len počkať na jej aktualizáciu.

STIAHNITE SI klávesnicu SwiftKey v App Store

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 28.2 MB

Cena: 0,00 €

TouchPal Keyboard

Poslednou z dnešnej štvorice je klávesnica TouchPal. Tá sa svojim vzhľadom najviac ponáša na štandardnú klávesnicu v iOS 8. Oproti nej však pridáva niekoľko zmien. V prvom rade je to možnosť zadávania textu pohybom prstu po klávesnici, ale aj vylepšená predikcia, ktorou sa teda štandardná klávesnica moc chváliť nemôže. Bohužiaľ slovenčinu v nej ešte stále nenájdete a budeme si na ňu musieť počkať do najbližšej aktualizácie.

TouchPal Keyboard

Zatiaľ vás však môžu tešiť rôzne farebné témy, alebo zobrazenie alternatívnych znakov priamo na klávesnici. Tie však nezadávate podržaním prstu na tlačidle, ale gestom posunu smerom hore v prípade čísel a smerom dole v prípade špeciálnych symbolov. Nechýba ani rýchly prístup k smajlíkom dlhším podržaním tlačidla Enter. TouchPal je navyše zadarmo, takže vám vo vyskúšaní tejto klávesnice nebráni nič.

STIAHNITE SI klávesnicu TouchPal Keyboard v App Store

Hodnotenie: 7/10

Veľkosť: 16,4 MB

Cena: 0,00 €

 

Toto je iba štvorica najväčších hráčov na poli alternatívnych klávesníc pre iOS. V App Store postupne pribúda množstvo iných klávesníc, ktorým sa samozrejme budeme tiež venovať či už samostatne, alebo  v ďalšej časti.

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.