Reklama

4+4 pre Google Android 4.2 - Aký je najnovší mobilný systém od Giganta?

Števo Porubský

Google v pondelok večer nášho času predstavil niekoľko dôležitých noviniek. Najväčšou v každom zmysle je 10,1-palcový tablet Nexus 10 s neuveriteľne jemným displejom. Nástupca súčasného Galaxy Nexus smartfónu je tiež na svete. Nazýva sa Google Nexus 4 a vyrábať ho bude LG. Tí, ktorí čakali na 32 GB verziu Google Nexus 7 sa tiež dočkali.

Google Nexus

+ VIACERÉ POUŽÍVATEĽSKÉ KONTÁ

S novou verziou Androidu 4.2 prichádza aj jedno pomerne zaujímavé vylepšenie v podobne možnosti prepínania používateľských kont v tabletoch. Fungovať by to malo podobne ako na počítači s Windows, takže každý používateľ bude mať svoje nastavenia, svoje programy a svoje widgety.

Google Nexus 10

+ Photo Sphere

Druhým unikátom je zaujímavý druh panorámy s názvom Photo Sphere. Ak poznáte Google Street View, určite si viete predstaviť, čo by ste mohli vidieť vo výsledku. Ak nie, pozrite si video nižšie. Pozitívnom je, že panorámy z Photo Sphere bude možné zdieľať, no len na Google +. Neskôr by ale mohli pribudnúť ďalšie možnosti zdieľania, je to len otázka času.

+ BEZDRÔTOVÝ PRENOS OBRAZU

V nových Google Nexus zariadeniach je s novým Android 4.2 bude možné využívať aj bezdrôtové prenášanie obrazu. V súčasnosti bude potrebný adaptér do HDMI portu v TV či monitore, v budúcnosti by mali Miracast podporovať aj samotní výrobcovia TV a monitorov.

Pozrite si: Google Nexus 10: aj najnovší iPad si musí pokľaknúť!

Google Nexus 4

+ NOVÁ KLÁVESNICA

Štvrtou dôležitou novinkou v novom Androide 4.2 bude klávesnica s tzv. Gesture Typing, pričom pôjde o akúsi vylepšenú verziu Swype klávesnice. Po virtuálnej QWERTY klávesnici tak bude stačiť jednoducho posúvať prst. Otázne je, ako spoľahlivo bude Gesture Typing fungovať v slovenčine.

Google Nexus 10

– MNOŽSTVO FUNKCIÍ LEN PRE US TRH

Hoci Google Now dostal množstvo vylepšení a vychytávok, máloktoré sa budú týkať nášho trhu. Stále tiež chýba možnosť plnohodnotného nakupovania cez Google Play. Okrem aplikácií prakticky nič iné našinec nekúpi.

Google Nexus 4

– POUŽÍVATEĽSKÉ KONTÁ LEN PRE TABLETY

Viaceré používateľské kontá v Android 4.2 znejú super, no majte na mysli to, že fungovať budú len na tabletoch. O smartfónoch s Android 4.2 a viacerými používateľskými kontami nepadlo ani slovo, skôr sa šepká, že Google kvôli patentu Nokie nemôže viaceré používateľské kontá ponúknuť aj pre mobil. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť.

Pozrite si: Google Nexus 4 je výborný, ale Android fanúšikov sklame

Google Nexus 4

– NA TRHU NEBUDE TAK SKORO

Tak ako väčšina nových vecí, ani Google Android 4.2 sa na trhu neobjaví až tak skoro. Na trhu sa majú nové Nexus 10Nexus 4 objaviť o necelé 2 týždne, no kým sa verzia 4.2 dostane do starších, ale stále dobre vybavených smartfónov a tabletov, na trhu bude už aj verzia 5.0. Áno, môžu za to samotní výrobcovia hardvéru, no Google by ich mohol popohnať.

Rozdiel medzi Andorid 4.0 a 4.1 v spomalenom zábere

– CHAOS S OZNAČOVANÍM

Nová verzia, nová kolonka v tabuľkách, nový kúsok v grafoch, nový chaos. Nový operačný systém prinesie presne toto. Okrem nových funkcií so sebou prináša nový názov, ktorý bude v blízkej i vzdialenejšej budúcnosti rezonovať v štatistikách a vytvárať väčší a väčší chaos u bežných ľudí.

Foto: Google

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.