Reklama

3M Shoot ‘n Share CP40: natáčanie, fotenie, premietanie!

Drahomír Piok

Spoločnosti si uvedomujú, že prezeranie videí na malom displeji nie je to pravé orechové, a tak sa pomaly, ale iste rozrastá trh s pico projektormi. Ďalším podobným je práve predstavený 3M Shoot ‘n Share, ktorý ponúka kameru, fotoaparát a projektor v jednom. Zariadenie má dotykové ovládanie a je robustnejšie ako vyzerá.

 3M Shoot ‘n Share CP40

3M Shoot ‘n Share prichádza s možnosťou vytvárania 5 Mpx fotografií a HD videom (720p), ktoré ukladá vo formáte MP4. Funkcia Share umožní okamžité zdieľanie videa alebo fotografií na YouTube či Facebook. Vstavaný projektor zaručí, že sa vaši priatelia nebudú musieť tlačiť, aby niečo zazreli na malom vstavanom displeji. Kvalitou síce veľmi neohúri, VGA rozlíšenie (640 x 480 b) so svietivosťou 12 až 15 lumenov, no obraz od 6“ do 65“ znie zaujímavejšie. Projektor využíva RGB LED zdroj svetla, so životnosťou 20 000 hodín. Určite má táto technológia ešte veľké rezervy, no postupom času sa bude čoraz častejšie objavovať aj v takýchto malých zariadeniach.

3M Shoot ‘n Share CP40

Vnútorná pamäť je len 14 MB, našťastie sa nezabudlo na podporu microSDHC kariet až do veľkosti 32 GB, s ktorou je možné zachytiť až 20 hodín videa. V balení by ste ju však hľadali márne. Novinka ponúka tiež širokú škálu konektorov pre prenos zvuku a videa. Od AV, HDMI, mini USB pre nabíjanie až po 3,5 mm audio konektor. Ovládanie prístroja je dotykové a má jednoduché skratky k fotoaparátu, videu i k projektoru. 3M Shoot ‘n Share umožňuje projekciu aj z iných zariadení a je kompatibilný napríklad s iPodom, iPhonom, DVD prehrávačom, mobilnými telefónmi a hernými konzolami. Rozmery sú 125 x 62 x 24 mm a hmotnosť okolo 160 gramov. Cena je predbežne určená na 299 $ (cca 221 €) a na trhu sa objaví už v októbri.

3M Shoot ‘n Share CP40

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.