Reklama

3D monitor ViewSonic s odzvou len 2 ms?!

Marek Šimunek

Väčšina známych výrobcov má vo svojich portfóliach 3D monitory už dlhšiu dobu. Jednou z mála spoločností, ktorá v tomto trende doteraz váhala je spoločnosť ViewSonic.  Uvedením nového 3D LED monitoru V3D231 sa však aj ViewSonic zaradil medzi popredných výrobcov a svojich budúcich majiteľov poteší rýchlou odozvou, ktorá je vďaka technológii ClearMotiv II na hranici 2 ms.

ViewSonic V3D231

Čoskoro by mal do Európy doraziť nový model 3D televízora/monitora od spoločnosti ViewSonic s označením V3D231, ktorý sa v súčasnosti predáva iba na americkom trhu. Tento monitor s uhlopriečkou displeja 23″ disponuje podsvietením pomocou technológie LED a svojim budúcim majiteľom ponúkne Full HD rozlíšenie 1 920 x 1 080 bodov. Dynamický kontrastný pomer je v prípade modelu V3D231 „20 miliónov ku jednej“ a vynikajúcu odozvu 2 ms zabezpečí použitie technológie ClearMotiv II. Maximálny jas, ktorý dosiahnete je 250 cd/m2.

ViewSonic V3D231

Rovnako, ako v prípade väčšiny súčasných monitorov, je zadná strana V3D231 vyhradená konektorom. Nájdeme tu teda VGA, HDMI 1.4a a DVI-D konektor, takže by nemali vzniknúť problémy s pripojením k vášmu hardvéru. Ako núdzová možnosť vypočutia si skladby poslúži dvojica reproduktorov s výkonom 2 W, ktoré sa síce pýšia nálepkou SRS Premium Sound, avšak výkony hodné kvalitných stereo reproduktorov od nich nečakajte. Potešením je, že výrobca nezabudol do balenia pribaliť ani dvojicu pasívnych 3D okuliarov, ktoré dopĺňa ešte dvojica nasadzovacích 3D okuliarov. Tie jednoducho nasadíte bežné dioptrické okuliare. K monitoru samotnému navyše dostanete softvér TriDef 3D, ktorý umožní jednoduchú konverziu vašich 2D fotografií tak aby ste si ich na kompatibilných zariadeniach mohli prezerať ako troj-dimenzionálne. Koncová cena ViewSonicu V3D231 pre európsky trh doposiaľ nebola uvedená.

Foto: ViewSonic

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.