Reklama

3D displeje pre mobily: zabudnite na 3D okuliare!

Erik Birčák

3D autostereoskopické displeje pre mobilné telefóny už nie sú žiadnou novinkou, no stále častejšie uvádzanie nových modelov naznačuje, že sa bude jednať o potenciálny hit budúceho roka. Spoločnosť MasterImage predstavila na tohtoročnej GTC hneď niekoľko zaujímavých modelov.

Japonci jednoducho milujú 3D, najnovším trendom tak môžu kludne byť 3D mobilné telefóny.

Keď vo februári 2009 predstavila spoločnosť MasterImage prvý komerčný autostereoskopický 3D LCD displej pre mobilné telefóny (asi nikoho neprekvapí že to bolo na japonskom trhu), ešte sme netušili, koľko ohlasov vzbudí táto nová technológia. Za posledné mesiace predstavilo mnoho spoločností svoje viac, či menej finálne verzie 3D displejov, u ktorých nepotrebujete používať žiadne okuliare. MasterImage sa však objavila so svojim stánkom aj na GPU Technology Conference 2010 a zaujala niekoľkými modelmi.

Technológia ktorú MasterImage vyvinuli a patentovali zahŕňa okrem náročných výrobných procesov aj samotnú autostereoskopickú technológiu založenú na TN LCD paneloch ktorá umožňuje priame pozorovanie 3D obrazu na ploche (ktorou môže byť TFT LCD, Plazmový displej alebo OLED), bez nutnosti použitia 3D okuliarov. Matrix Parallax displej ich výroby vraj okrem vysokého jasu potláča akýchkoľvek duchov v obraze.

Testovací model - 3D displej a Nvidia Tegra 250

Na výstave bol vidieť model WOO Ketai H001 vyrábaný spoločnosťou Hitachi ktorý disponoval práve 3.1“ 3D displejom s rozlíšením 854 x 480 b., pričom celé zariadenie malo príjemné rozmery 111 x 51 x 18.6 mm. Je vidieť, že 3D displej pravdepodobne potrebuje viac miesta a tak sa nebude zakomponovávať do tenkých modelov. Okrem toho bola k videniu aj vývojová platforma založená na SoC Tegra 250 od Nvidie. Bude zaujímavé pozorovať vývoj tohto typu displeja ako aj celého boomu okolo 3D technológií.

Zdroj : Bright Side of News

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.