Reklama

3D all-in-one počítač Sony poslúži aj ako televízor

Dominik Fúsek

Keď v januári spoločnosť Sony predstavila nový rad počítačov typu všetko v jednom (Sony VAIO L: all-in-one z Japonska), jej modely patrili ku špičke. Doba však pokročila a po špeciálnom PlayStation 3D monitore sme sa tak dočkali aj vynovených desktopov.

Sony VAIO L 3D

Novinky sa nesú v duchu podpory 3D a zvyšovana výkonu. Full HD monitor uhlopriečky 24 palcov by nebol zlý ani ako televízor, obvzlášť keď disponuje aj 3D technológiou. Žiaľ, výrobca trochu sklamal tým, že jeho displeje stále vyžadujú použitie aktívnych okuliarov. Na konkurenta z dielne LG teda ani zďaleka nemajú. Navyše Sony zvolilo len obyčajný LCD panel s podporou multitouch. Novinka však poteší zaujímavými funkciami ako voliteľná Blu-ray mechanika (či dokonca napaľovačka), USB 3.0 port (nechýbajú porty verzie 2.0), HDMI konektory (vstup i výstup) či priestorový zvuk S-Force 3D. Toto všetko robí z novinky kvalitný, i keď na dnešnú dobu trochu malý televízor. Chýbať by dokonca nemal ani DVB-T tuner.

Sony VAIO L 3D

Samozrejme, stále ide predovšetkým o výkonný počítač. Do monitora výrobca dokáže vtesnať procesory Intel Sandy Bridge Core i3/i5, stropom sú štvorjadrové i-sedmičky. Chýbať nebude ani dostatok RAM (do 8 GB DDR3) či miesta na disku (do 1 TB). Grafický výkon zabezpečuje výkonná Nvidia GeForce GT 540M (1 GB), prípadne lacnejšia verzia GT 315M (512 MB). Zaujímavo tiež znie HD webkamera so senzorom Sony Exmor R pre lepšie výkony aj za slabšieho svetla. Novinka sa v júli začne predávať v USA (1 400 $), k nám by sa mala dostať neskôr.

Foto: engadget.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.