Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

365.bank spúšťa podporu pre Garmin Pay a Fitbit Pay

365.bank spúšťa podporu pre Garmin Pay a Fitbit Pay
Zdroj | 365.bank
Michal Spiegel
365.bank spúšťa podporu pre Garmin Pay a Fitbit Pay
Zdroj | 365.bank
Zdroj | 365.bank

Platenie pomocou hodiniek je luxusom, ktorý konečne prichádza aj k nám na Slovensko. Ako prvá túto funkciu pre hodinky Garmin a Fitbit prináša 365.bank.

Idete si zabehať a nechcete si so sebou brať peňaženku. Máte však inteligentné hodinky, ktoré stačí priložiť k terminálu a platba sa okamžite prevedie ako pri bezkontaktnej platobnej karte.

365.bank za svoje krátke pôsobenie na našom trhu dokazuje, že ide o skutočne progresívnu banku a integrácia Garmin Pay a Fitbit Pay je iba ďalším krokom s pohodlnému využívaniu bankových služieb. Výhodou je, že tento spôsob platenia je pohodlný a efektívny, keďže nemusíte vyťahovať kartu z peňaženky či telefón z vrecka.

Pozrite si

Založiť si účet priamo v smartfóne? Aj to dokáže 365.bank!

„Naším cieľom je prinášať klientom užitočné riešenia, ktoré navyše zvýšia ich používateľský zážitok z bankových služieb. Smart hodinky majú v bankovníctve, podobne ako smartfón, veľké využitie aj potenciál. Dokážu podstatne zjednodušiť a zrýchliť platenie a navyše sú ešte bezpečnejšie ako platba kartou. 365 je banka pre dnešných ľudí, a preto je v našom záujme podporovať dnešné technológie. Sme veľmi radi, že sa nám s našimi partnermi podarilo túto službu spustiť ako prvej banke na našom trhu,“ uvádza Tomáš Barbarič, head of business development v 365.bank.

Samozrejme nie každý má hodinky od Garminu či Fitbitu. Majitelia hodiniek od Apple si budú musieť ešte počkať, kým bude funkcia Apple Pay podporovaná aj v našich končinách, no túto funkciu bude postupne integrovať viacero bánk ešte tento rok.

„Slováci patria vo využívaní bezkontaktných platieb k európskej špičke. Je preto samozrejmé, že majú záujem začať platiť bezkontaktne aj pomocou rôznych, napríklad nositeľných zariadení spojených s bankovým účtom. Som veľmi rád, že dnes je práve Mastercard súčasťou spustenia novej služby Fitbit Pay a Garmin Pay na Slovensku, vďaka ktorej sa opäť posúvame vpred,“ uviedol Miroslav Lukeš, generálny riaditeľ Mastercard pre Slovensko, Česko a Rakúsko.

Pri príležitosti spustenia tejto funkcie, 365.bank urobila zaujímavý prieskum zameraný na vnímanie platieb hodinkami medzi Slovákmi. Výsledky ukázali, že ako krajina sme preskočili európsky priemer, ktorý je na úrovni 24 % a tiež sme sa zaradili na druhé miesto medzi krajiny s najväčším záujmom. Platby hodinkami a doplnkami by podľa prieskumu ocenilo 35 % populácie Slovenska.

Zdroj | 365.bank

Zaujímavé je tiež číslo 61 %. Presne toľko ľudí sa podľa prieskumu ocitlo v situácii, keď potrebovali zaplatiť a nemali pri sebe hotovosť ani kartu. Preto je integrácia tejto funkcie vítaným krokom, na ktorý veríme, že budú reagovať aj ostatné banky.

Zdroj | 365.bank

Čo sa týka používania hodiniek na športové aktivity, Slováci využívajú inteligentné zariadenia najčastejšie na turistiku (41,80 %), bicyklovanie (28 %), plávanie (25,90 %), fitness (21,80 %) a behanie (18,90 %).

Zdroj | 365.bank
Pozrite si

5 dôvodov, prečo Apple Pay uspeje

Na využívanie platenia musíte okrem účtu v 365.bank vlastniť vybraný model hodiniek Garmin alebo Fitbit. Konkrétne sú podporované modely Garmin Vivoactive 3, Vivoactive 3 Music, Forerunner 645, Fenix 5 Plus a D2. V prípade Fitbitu ide o modely Fitbit Charge 3 Special Edition, Fitbit Versa a Fitbit Versa Special Edition, Fitbit Ionic a Fitbit Ionic: adidas edition.

Zdroj | 365.bank

Na platenie stačí v aplikácii Fitbit alebo Garmin Connect vyplniť údaje z platobnej karty a vytvoriť si 4-miestny kód. O bezpečnosť sa nemusíte báť, keďže platby sú zabezpečené kódom, ktorý slúži na autorizáciu platieb počas 24 hodín od jeho posledného zadávania, resp. dovtedy, pokiaľ si hodinky nedáte z ruky dolu.