Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

30 fotografií s novým Samsung Galaxy S21+ 5G

30 fotografií s novým Samsung Galaxy S21+ 5G
Michal Spiegel
30 fotografií s novým Samsung Galaxy S21+ 5G

Počas týždňového testovania Samsung Galaxy S21+ 5G som vyskúšal vylepšený fotoaparát novej vlajkovej lode. Napriek tomu, že sa funkciami nedoťahuje na hlavný model Ultra, dokáže zachytiť kvalitné fotografie.

Samsung Galaxy S21+ 5G patrí medzi smartfóny s vydareným dizajnom, o čom svedčí najmä farebná kombinácia a spracovanie zadnej časti s inovovaným výrezom pre fotoaparát.

Pozrite si

Všetky tri verzie Samsung Galaxy S21 5G už máme v redakcii

Samsung Galaxy S21+ 5G, rovnako ako lacnejší a menší model S21 5G ponúkajú 12 Mpx ultra širokouhlý objektív so 120° uhlom záberu a f/2.2, ktorému sekunduje širokouhlý 12 Mpx objektív s f/1.8. Tretí objektív pozostáva z 64 Mpx teleobjektívu s f/2.0. Fotoaparát ponúka navyše optickú stabilizáciu a 30-násobný optický zoom s možnosťou uzamknutia konkrétnej snímky, aby sa nestalo, že je záber roztrasený.

Pri smartfónoch od Samsungu som si už zvykol, že zobrazenie v smartfóne je oveľa krajšie než priamo na obrazovke počítača. Napriek tomu sú finálne fotky viac ako obstojné, obzvlášť to platí pri detailoch fotených z blízka.

Rovnako to platí pri fotkách časti interiéru pri bežnom dennom svetle.

Ale aj pri umelom osvetlení vo večerných hodinách.

30-násobný zoom

Nie som zrovna fanúšikom niekoľkonásobných priblížení, keďže vo väčšine prípadov nemajú široké využitie a slúžia skôr na ohurovanie priateľov. Samsung Galaxy S21+ 5G ponúka okrem 30-násobného zoomu možnosť stabilizácie na konkrétny bod. Znamená to, že pri priblížení dokážete lepšie zachytiť konkrétny objekt, ktorý sa pri fotení v takomto priblížení značne trasie. Kvalitu výslednej fotografie však nechám na vaše posúdenie.

3 fotografie z jedného miesta a rôznymi priblíženiami.

Fotenie cez deň

Bežné fotografie prírody či konkrétnych vecí by som prirovnal k súčasnému priemeru vlajkových lodí. Fotografie na smartfóne vyzerajú parádne, no po prenesení do PC sú skôr štandardné.

Fotenie večer

Asi hlavnou devízou nových Samsungov oproti konkurencii je fotenie vo večerných hodinách a tiež v úplne tmavých miestach. Režim „Noc“ ponúka vďaka nastaveniam a umelej inteligencii vylepšené fotky.

Fotoaparát dokonca dokáže fotiť v takmer úplnej tme. Toto je napríklad fotografia miestnosti, kde preniká iba trochu denného svetla z druhej miestnosti.

Oops! We could not locate your form.