Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

30 dní s Motorolou moto g9 power - pokračujeme v testovaní

30 dní s Motorolou moto g9 power - pokračujeme v testovaní
TECHBOX
30 dní s Motorolou moto g9 power - pokračujeme v testovaní

Ani sme sa nenazdali a už sme v polovici testovania Motoroly moto g9 power. Dobre si zapamätajte označenie tohto modelu, pretože ani po 14-tich dňoch intenzívneho testovania o ňom nemôžeme povedať nič zlé, naopak. Chcete vedieť, čo sme za posledných 7 dní zistili?

Moto g9 power je naozaj silák a priznáme sa, že sme asi vytrvalejšieho maratónca nedržali v ruke. Už v minulom dieli sme ukázali, koľko toho zvládne. Dvojhodinový film na Netflixe zhltol len 10 % kapacity batérie. To teoreticky znamená, že na jedno nabitie môžete streamovať a pozrieť až 10 filmov!

Pozrite si

30 dní s Motorolou moto g9 power – 1. týždeň

Tento týždeň sme sa zamerali na sociálne siete, konkrétne na Facebook. Ak radi četujete cez Messenger, určite vás poteší zistenie, že za necelú hodinu (54 minút) vám klesne batéria len o 1 %. To znamená 10 % úbytku na kapacite batérie za 9 hodín! Len ťažko budete hľadať konkurenta s takouto bravúrnou výdržou.

Pokiaľ radi a dlho pozeráte novinky na Facebooku, rátajte s tým, že hodina na tejto sociálnej sieti vás pripraví o 4 % batérie. Podobné údaje sme namerali aj pri dlhšom pobyte na Instagrame. Pripomínam, že aj keď sme nechali v Motorole moto g9 power zapnuté mobilné dáta, využívali sme internet cez Wi-Fi, čo sa určite pozitívne prejavilo na spotrebe. Namerané údaje preto berte ako orientačné, nie ako referenčné.

Za 7 dní sme Motorolu moto g9 power dobíjali len 2-krát (v pondelok a v stredu). Smartfón ukončil týždeň s 2 % kapacitou. Prvý nabíjací cyklus sme ho využívali opäť naplno a potvrdil tak namerané hodnoty z predchádzajúceho týždňa.

Druhý nabíjací cyklus sme poľavili v záťaži, aby sme zistili, ako a či sa to prejaví vo výdrži na jedno nabitie. Za 5 dní sa obrazovka využívala 10 hodín a 53 minút. Denne teda 2 hodiny 20 minút, čo je pre mnohých používateľov priemer. Najviac kapacity zhltol Netflix (24 % za 5 hodín a 29 minút používania), hlasové hovory (10 % za 2 hodiny a 26 minút) a Messenger (6 % za 5 hodín a 26 minút).

Pri Motorole moto g9 power sa môžete spoľahnúť na to, že vám vydrží niekoľko dní, bude skvelým parťákom pre používateľov, ktorí sú dlhé hodiny v teréne, či víkendovom pobyte na chate. V prípade, že ju využívate naozaj naplno, bude to zhruba trikrát za týždeň. Ak smartfón občas pustíte z ruky, zrejme vám bude stačiť pripájať ho k nabíjačke raz za štyri dni, čo je naozaj skvelé, však?

Smartfóny od Motoroly nežijú len vďaka menu a slávnej histórii. Naopak, aj dnes dokazujú, že myslia na bežných používateľov, ktorí si nepotrebujú dokazovať svoj status extrémnymi parametrami.

Motorola moto g9 power však nie je len o veľkej výdrži. Dokáže aj výborne fotiť. Zadný fotoaparát sa skladá z troch snímačov, hlavný fotoaparát má rozlíšenie 64 Mpx (f/1,8, 1,4 μm). Druhý snímač s 2 Mpx (f/1,4, 1,75 μm) slúži na makro fotografie a tretí s 2 Mpx (f/2,4, 1,75 μm) na hĺbku ostrosti v režime Portrét. Video natočíte v maximálnom rozlíšení FHD (1 080 px) pri 60 obrázkoch za sekundu. Pri zhoršených podmienkach môžete, samozrejme, využiť aj LED blesk.

Technológiu Quad Pixel nájdete v prednom aj zadnom fotoaparáte. Spája štyri pixely do jedného veľkého 1,6 μm pixelu, vďaka čomu získate lepšie fotografie aj pri nedostatočnom osvetlení. V kombinácii s optickou stabilizáciou obrazu dosiahne, že vaše fotografie nebudú zrnité ani rozmazané.

Na ukážkach dole si môžete pozrieť snímky zhotovené pri minimálnom osvetlení a pomocou režimu Nočné videnie. Pripomínam, že zelenú farbu tam „nevložilo“ Nočné videnie, také bolo tlmené osvetlenie interiéru.

Pozrite si

Štartujeme veľký test – 30 dní s Motorolou moto g9 power

Webkamera sa nachádza na ľavej strane displeja, ponúka 16 Mpx rozlíšenie (f/2,2, 1 μm), ani tu nechýba blesk. Predná kamera zvládne natočiť video vo Full HD kvalite pri 30 obrázkoch za sekundu.

Nezabudnite, už o týždeň vám prinesieme poslednú časť nášho seriálu. Aj počas nasledujúcich dní budeme pozorne sledovať jeho výdrž počas veľkej záťaži, dĺžku nabíjania a celkové správanie sa nášho maratónca. Ak vás Motorola moto g9 power zaujala, možno vás príjemne prekvapí informácia, že si ju kúpite už za 199,90 eur.

Článok sme pripravili v spolupráci so spoločnosťou Lenovo Slovakia.

Zdroj