Reklama

3 veci, ktoré v novom Samsungu Galaxy Z Fold6 stále nenájdete

Zdroj | Samsung
Michal Sobek
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Spoločnosť Samsung len včera na svojej veľkej akcii Unpacked v Paríži predstavila hromadu nových produktov. Medzi nimi aj skladací Samsung Galaxy Z Fold6.

Ten rozhodne prešiel inováciou, nielen v podobe ostrejšieho dizajnu, ale Samsung mierne upravil jeho rozmery, po novom je o niečo širší a nižší, v zavretom stave už tak nepripomína ovládač od televízora.

Zdroj | Samsung
Obsah pokračuje pod reklamou

Celkovo sa zlepšil aj výkon pod taktovkou procesora Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 a Samsung sľubuje až 7 rokov aktualizácií operačného systému Android.

Sú tu však aj veci, ktoré aj v 6. generácii skladacieho smartfónu od Samsungu chýbajú. Pozreli sme sa na tri z nich, ktoré nás mrzia najviac.

1.

S Pen vo vnútri tela

Toto je niečo, o čom sa špekuluje od už prvej podpory S Pen pre tento skladací smartfón. Na dotykové pero si majitelia Samsungov zvykli pri legendárnej sérii Note, ktorú aktuálne zastupuje najvyšší model Ultra.

Zdroj | Samsung

S Pen má všelijaké praktické funkcie a mnoho majiteľov nielen Foldov naňho nedá dopustiť. Preto by určite ocenili, keby sa ho Samsungu podarilo schovať priamo do tela, veď práve pri modeloch Note a Ultra to tak bolo aj je. Zrejme mu to zatiaľ nedovoľuje skladacia konštrukcia alebo by kvôli tomu musel zmenšiť kapacitu batérie.

2.

Vlajkové fotoaparáty

Samsung síce stále vylepšuje fotoaparáty, ale tie stále nedosahujú kvalít napríklad modelu Samsung Galaxy S24 Ultra. Ten má napríklad hlavný fotoaparát s 200-megapixelovým senzorom aj väčším čipom a dokonca až dva teleobjektívy.

Zdroj | Samsung

Opäť sa zrejme dostávame k tomu, že nasadenie takýchto fotoaparátov nedovoľuje zatiaľ skladacia konštrukcia, ale za sumu 2 000 eur by používateľ očakával to najlepšie na trhu len v skladacom tele.

3.

Skutočne rýchle nabíjanie

Rýchle nabíjanie je síce relatívny pojem, niekto za rýchle nabíjanie považuje aj 30 W, niekto si hneď vybaví 120-wattové nabíjanie. Toto nie je výčitka len voči Foldu, ale aj voči vlajkovým lodiam Galaxy S.

Zdroj | Samsung

Samsung už dlhodobejšie nejde s trendom skutočne rýchleho nabíjania. Vysvetľuje to tým, že takýmto spôsobom šetrí batériu, ale konkurencia ukazuje, že nasadením správnych technológií aj 120-wattové nabíjanie nie je voči batérii až také škodlivé. Skladací konkurenti to vedia rozhodne viac ako len výkonom 25 W.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.