Reklama

Existujú appky, ktoré nás dostanú do pohody?

Zdroj | Tyler Franta/Unsplash
Lissett Pliešovská
Zdroj | Tyler Franta/Unsplash
Zdroj | Tyler Franta/Unsplash

Nový rok 2024 sa začína u väčšiny predsavzatiami, osobnými plánmi, sľubmi a túžbou po zmene v oblasti, kde máme pocit, že nevynikáme, zlyhávame, alebo sa neposúvame ďalej.

Niekto si dáva vyššiu métu v pracovnej oblasti, iný túži po zmene v osobnom živote, niekto si konečne chce splniť svoje sny. Začiatok často prichádza s prvým dňom v novom roku.

Môže ma urobiť aplikácia lepším? Áno aj nie. V prvom rade sa musíte chcieť zlepšiť sami. A ak si myslíte, že vašou jedinou chybou je, že nemáte žiadnu chybu, pôjde to ťažko.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Po sviatkoch treba šetriť. Pomôžu aplikácie

Zamysleli sme sa, čo nás vedie k túžbe po zmenách, ale i nad tým ako ich dosiahnuť, uskutočniť. Dnes existujú na všetko aplikácie, sú i také, čo nám pomôžu dostať sa do harmónie s realitou a túžbami, či snami. Môžu vôbec fungovať?

Poznáte to, ak chceš niečo zmeniť, začni od seba, tak prečo nevyužiť čo ponúkajú aplikácie a pomocou nich sa dostať do rovnováhy, proste jednoducho sa stať lepším. Podľa štatistík, úspešní ľudia sú disciplinovaní, mnohí roky viedli každodenný osobný zápas s rôznymi návykmi, ktoré im neboli blízke, no ich neustálym opakovaním dosiahli rovnováhu a dokázali sa posunúť smerom k vytúženému cieľu.

Proddy

S aplikáciou Prody zapracujete na sebazlepšovaní, ktoré vám pomôže dosiahnuť ciele. Základom je vybudovať si rutinu v činnostiach, ktorých sa budete držať. Používaním aplikácie sa stanete menej lenivým, naopak budete produktívnejší. Túžite byť najlepšou verziou seba samého a cítiť sa každým dňom skvele? Dosiahnuť to môžete pozitívnymi návykmi, ktoré sa prepoja do celkového vášho obrazu. Nájdete tu odporúčania na sledovanie návykov, audio lekcie, ktoré sa stanú vaším spoločníkom starostlivosti o seba.

Zdroj | Tyler Franta/Unsplash

Vývojári sľubujú, lepšie pochopenie samého seba, ale i to, že vaša produktivita ovplyvní ako sa práve cítite.

Moodfit

S dobrou náladou je hneď deň krajší. Samozrejme, nie každé ráno vstávame z postele s úsmevom na tvári a tešíme sa na činnosti, výzvy, ktoré nám deň prinesie. Potom sa nemôžeme čudovať, že máme pocit zlyhávania, stagnovania. Vývojári sa zamysleli, prečo by nemohlo byť slnečných dní viac a ako ich docieliť, výsledkom bolo vytvorenie aplikácie Moodfit.

Nájdete v nej denník nálad, funkcie na kognitívno-behaviorálnu terapiu, meditácie či dychové cvičenia, ktoré pomôžu zlepšiť vaše mentálne zdravie.

Every: Reflect and Connect

V tejto appke sa budete hrať, no zároveň dospejete k budovaniu sebavedomia s nadväzovaním medziľudských vzťahov, zažijete riadenú každodennú reflexiu, ktorá  podnieti všímavosť a  sebaskúmanie. Zaujímavé je, že túto hru riadi umelá inteligencia.

Vyberiete si fotografiu, miesto, ktoré chcete preskúmať, následne odpovedáte na otázky pomáhajúce zistiť niečo viac o sebe, vašich perspektívach, záujmoch alebo zmýšľaní. Aplikácia je dostupná len pre iOS.

Možno pomocou aplikácií nedosiahnete svoj cieľ, ale pomôžu sa pozrieť na vec ucelenejšie, z rôznych uhlov a nasmerujú vaše predsavzatia správnym smerom i vďaka lepšiemu sebapoznaniu. Za vyskúšanie predsa nič nedáte.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.