Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

3 tipy na aplikácie pre knihomoľov

3 tipy na aplikácie pre knihomoľov
Michal Biznár
3 tipy na aplikácie pre knihomoľov

November je ideálnym mesiacom na čítanie kníh. Preto vám prinášame tipy na knižné aplikácie, ktoré by vás nemali minúť. Všetky tri aplikácie sú dostupné zdarma pre iOS a Android.

Audible

Pokiaľ vás knihy aj zaujímajú, no nechce sa vám čítať, potom musíte vyskúšať Audible – najznámejšiu aplikáciu na počúvanie audio kníh.

Aplikácia ponúka najväčšiu knižnicu audio knižiek na svete. V aplikácii môžete kupovať knihy jednotlivo alebo platiť 15 dolárov mesačne a stiahnuť si jednu knihu mesačne zdarma a zároveň dostanete 30-percentnú zľavu na ostatné tituly. Výhodou je možnosť počúvať offline a príjemné rozhranie, ktoré je navyše bez reklám.

Prehrávač ponúka perfektnú kvalitu zvuku a tiež možnosť si upraviť rýchlosť rozprávania. Pokiaľ ste ešte neprišli na chuť audio knihám, určite ich odporúčam aj na učenie cudzieho jazyka.

Zdroj | Amazon
Pozrite si

Načo je dobrá aplikácia Knihy v macOS?

Goodreads

Používate stránky ako ČSFD či IMDB? Goodreads je aplikácia, ktorá obsahuje celosvetovú online databázu kníh, o ktorých si môžete čítať a ktoré viete hodnotiť. Zároveň si môžete urobiť vlastné databázy kníh, ktoré ste už prečítali.

Aplikácia zároveň funguje ako sociálna sieť, kde si viete pridávať kamarátov a sledovať, kto a čo číta, prípadne ako hodnotil knihu.

V neposlednom rade aplikácia ponúka šikovnú funkciu na vytváranie osobných čitateľských výziev a tiež sledovať, aké nové knihy vyšli.

Zdroj | Goodreads
Pozrite si

AKO zdieľať zakúpené aplikácie, filmy, hudbu a knihy na iOS a Macu s rodinou?

Wattpad

Aplikácia, ktorá ponúka zábavu z čítania aj generácii mileniálov. Sociálny aspekt spojený s čítaním umožňuje v tejto aplikácii prepájať sa s ostatnými čitateľmi a komentovať konkrétne pasáže a citáty.

Aplikácia zároveň ponúka priestor pre kreatívne písanie, ktoré vám umožní sa presadiť medzi mladými online spisovateľmi. Okrem čitateľa sa tak môžete stať aj spisovateľom so svojou vlastnou čitateľskou základňou.

Aplikácia Wattpad má 80 miliónov používateľov a aj tí, čo predtým nečítali, si v tejto aplikácii našli lásku k tejto činnosti.

Zdroj | Wattpad