Reklama

3 elektrické skútre na našom trhu

Zdroj | Vespa
Richard Pliešovský
Zdroj | Vespa
Zdroj | Vespa

Elektrické skútre predstavujú modernú, lacnú a ekologickú formu dopravy. Využijete ich na kratšie vzdialenosti, napríklad na dochádzanie do práce, školy, na nákupy, alebo výlety do blízkeho okolia.

Batériu si nabijete z bežnej elektrickej zásuvky, nepotrebujete žiaden wallbox. Nespornou výhodou je ľahká obsluha, jednoduchá údržba a prijateľná cena.

Pozrite si

3 elektrické mopedy, ku ktorým nepotrebujete vodičský preukaz

Obsah pokračuje pod reklamou

Vybrali sme pre vás tri modely, ktoré sú dostupné i na Slovensku. Ponuka je, samozrejme, oveľa väčšia. Zoznam je zoradený podľa ceny.

1.

Racceway CENTURY E-Retro 2 000 W

2 399 € viac info

Racceway CENTURY E-Retro 2 000 W patrí do kategórie malých motoriek (rýchlosť max. 45 km/h a výkon do 4 kW), preto je obľúbený aj u tých, ktorí majú vodičský preukaz AM. Ten sa dá urobiť od 15 rokov. Zaujme retro dizajnom (viz. Vespa nižšie), ktorý je dnes v móde.

Zdroj | Racceway

Vyberateľná batéria má kapacitu 20 Ah, postará sa o dojazd do 50 km. Na 100 % ju nabijete za 5 až 6 hodín. Výhodou je možnosť dokúpiť druhú batériu s dojazdom až do 100 km. Hmotnosť skútra je 81 kg, nosnosť je 150 kg, čiže odviezť sa môžu i dve osoby. Skúter je vybavený uzamykaním riadidiel, nechýba alarm na diaľkové ovládanie s možnosťou bezkľúčového štartovania.

2.

NIU MQi+ SPORT

2 959 € viac info

NIU MQI+ Sport je elektrický skúter pre dve osoby. Poháňa ho 1 400 W motor Bosch, vďaka čomu sa dokáže pohybovať rýchlosťou až 40 km/h. Lítiovo-iónová batéria má kapacitu 48 Ah, postará sa o dojazd do 75 km. Na plnú kapacitu ju nabijete za 6 až 7 hodín.

Zdroj | NIU

Elektrický skúter má brzdový systém EBS zabezpečujúci brzdnú dráhu len 140 cm. Ponúka systém rekuperácie kinetickej energie a rekuperačné brzdenie, pri ktorom sa energia z brzdenia vracia naspäť do batérie. NIU MQi+ je vybavený diaľkovým ovládaním, po jeho stlačení sa rozsvietia svetlá skútra a vydá zvuk. Môžete ho tiež pripojiť k smartfónu prostredníctvom aplikácie NIU, umožňuje sledovanie nabíjania batérie, histórie GPS a ďalších informácií.

3.

Vespa Elettrica 70

7 899 € viac info

Vespa Elettrica je šetrná k životnému prostrediu a pritom ponúka fantastický výkon a zábavnú jazdu. Avantgardný dizajn modelu Elettrica 70 preberá legendárnu siluetu značky Vespa a dopĺňa ju o elektrický pohon.

Zdroj | Vespa

Skúter disponuje bezúdržbovým elektrickým motorom dodávajúcim na kolesá výkon až 4 kW, čím prekonáva tradičnú Vespu. Krútiaci moment dosahuje 200 Nm, čo je úroveň niektorých menších áut a pre Vespu to znamená potenciál k výraznej akcelerácii. Vespa Elettrica 70 je na výber vo farbe Giallo Lampo (žltá), Azzuro Elettrico (modrá), Nero Profondo (čierna) a Cromo (chrómová).

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.