Reklama

3 overené aplikácie na huby, s ktorými nič neriskujete

Zdroj | Pixabay
Richard Pliešovský
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Motoristi majú svoju sezónu prezúvania gúm, hubári však vezmú do ruky košík a vybehnú na čerstvý vzduch, aby sa vrátili s čerstvými zážitkami a zvyčajne aj nejakým tým „úlovkom“.

Neskúsení hubári všk môžu riskovať vážne poškodenie zdravia. Bežne sa stáva, že si ľudia pomýlia muchotrávku zelenú, bielu alebo končistú s bedľami, šampiňónmi a zelenými plávkami. Následky sú nezriedka tragické.

Problém je, že odlíšiť jedlé huby od jedovatých nie je vôbec jednouché. Treba sa to naučiť, čo trvá istý čas a milovník húb potrebuje trpezlivosť. Prízraky naznačujúce otravu húb sa prejavujú tráviacimi ťažkosťami a môžu sa objavovať niekoľko dní. Potom nastane obdobie zdanlivého vyliečenia, no v skutočnosti to tak nie je. Nasleduje poškodenie pečene, žltačka, zlyhávanie pečene či obličiek. Ak sa otrava nelieči, človek môže zomrieť. Je dôležité okamžite po prvých nevoľnostiach navštíviť lekára.

Obsah pokračuje pod reklamou

Našťastie tu máme aplikácie, ktoré pomôžu pri výbere a posudzovaní húb. Prinášame 3 overené appky, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní.

Aplikácia na huby

Aplikácia na hub je overenou appkou, ktorá ponúka podrobný atlas s viac ako 200 najbežnejšími druhmi húb, ku ktorým nechýbajú podrobné popisy a fotografie. K dispozícii je kľúč na identifikáciu druhov húb podľa viditeľných znakov. Aplikácia ponúka funkciu pre optické rozpoznávanie húb pomocou neurónovej siete. Dostupné je pre pre systémy Android a iOS.

Google Lens

Overeným spôsobom, ktorým zistíte o akú hubu ide je Google Lens. Tento nástroj je súčasťou vyhľadávača obrázkov Google Images. Ak sa rozpozná objekt, systém zobrazí logo tejto funkcie a vy rýchlo zistíte, čo za úlovok ste našli.

Zdroj | Anna Jakutajc-Wojtalik/Unsplash

Picture Mushroom

Picture Mushroom prináša funkčný dizajn a intuitívne ovládanie. Na overenie huby vám zvyčajne stačí zhotoviť dve snímky, jednu zboku a jednu zhora. Zaujímavé úlovky si môžete ukladať do kolekcií v sekcii Obľúbené. Aplikácia vás upozorní na toxické huby, takže sa od nich môžete držať ďalej, aby ste boli v bezpečí.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.