Reklama
  • #iOS
  • 5 min.
  • 26.8.2014

3 najlepšie Twitter aplikácie pre majiteľov iPhonov a iPadov

Marek Šimunek

Aj napriek tomu, že Twitter nie je u nás na Slovensku tak populárnou sieťou ako Facebook, je pre mnohých používateľov ideálnym nástrojom na sledovanie diania vo svete IT a svetového diania všeobecne. Práve preto sa pozrieme na trojicu vynikajúcich alternatívnych klientov pre túto sociálnu sieť.

Twitter web

PREČÍTAJTE SI
5 alternatívnych Facebook klientov pre iPhone a iPad

V App Store nájdete oficiálnu aplikáciu Twitter, ktorá ponúka všetko to, čo môže bežný používateľ využívajúci túto sociálnu sieť potrebovať. Ak však potrebujete niektoré funkcie navyše, prípadne vám až tak grafické prostredie aplikácií nevyhovuje, prichádzajú na rad alternatívne aplikácie. Pri výbere tej, ktorá bude vašim osobným preferenciám vyhovovať najviac určite nevynechajte tieto.

 

Tweetbot 3 for Twitter

Toto je pravdepodobne tá najvydarenejšia alternatívna aplikácia pre milovníkov sociálnej siete Twitter. Tweetbot totiž ponúka nádherné prostredie, ktoré sa dokonale hodí k iOS 7. Samozrejme mu nechýbajú všetky základné funkcie, ako je napríklad možnosť filtrovania zdrojov, tweetov, prípadne používateľov a to bez toho, aby ste ich museli prestať odoberať. Poteší aj možnosť vlastného nastavenia poslednej dvojice tabov, v ktorých môžete mať zobrazené retweety, obľúbené tweety, vaše listy, váš profil, vyhľadávanie, alebo práve spomínané filtre.

Tweetbot 3 for Twitter

Samozrejmosťou je podpora niekoľkých účtov, pričom medzi nimi môžete jednoducho prepínať gestom posunutia v hornej časti obrazovky. Nájdete v ňom aj podporu množstva služieb pre ukladanie informácií, ako sú napríklad Instapaper, Pocket, Readability, Droplr a iné. Navyše aplikácia synchronizuje vaše prečítané tweety pomocou iCloudu, alebo služby Tweetmarker s inými zariadeniami. Je jedno či budete pokračovať na iPade, iPhone, alebo počítači Mac, nestratíte ani jeden tweet.

STIAHNITE SI aplikáciu Tweetbot for Twitter v App Store

Hodnotenie: 9/10

Veľkosť: 8,2 MB

Cena: 4,49 €

 

Echofon for Twitter

Ďalšou z alternatív, ktoré by určite nemali vašej pozornosti uniknúť je aplikácia Echofon a jej platená verzia Echofon Pro. To, čo vás v tejto aplikácií okrem príjemného prostredia dostane je určite jej rýchlosť. Základné funkcie, ktoré nájdete v každom klientovi sú samozrejmosťou, ale Echofon okrem nich pridáva aj možnosť posielania dlhších tweetov ako je štandardných 140 znakov, alebo možnosť zobraziť na jednej stránke tweety zo všetkých vašich účtov naraz. Poteší aj možnosť nastavenia hodín, v ktorých nechcete prijímať notifikácie, takže sa nemusíte báť, že vás pípanie nových správ bude rušiť v noci.

Echofon for Twitter

Podpora pre množstvo služieb, vrátane YouTube, či Instagramu je už samozrejmosťou, poteší však priame zobrazenie obrázkov v aplikácií a to vo vysokom rozlíšení. Ak si radi prostredie prispôsobujete k obrazu svojmu, poteší vás šesť samostatných tém. Dokonca môžete vyhľadávať tweety priamo vo vašej blízkosti pomocou mapy. Ak vás budú otravovať reklamy, môžete ich odstrániť zakúpením Pro verzie, ktorá stojí 4,49 €.

STIAHNITE SI aplikáciu Echofon for Twitter v App Store

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 14,5 MB

Cena: 0,00 €

 

UberSocial for Twitter

Ani jedna z doposiaľ spomenutej dvojice aplikácií sa vám nepozdáva? Potom skúste UberSocial. Je to jednoduchý Twitter klient, ktorý je preplnený množstvom funkcií. Základom je UberBar, čo je panel s prístupom k všetkým potrebným nastaveniam a častiam sociálnej siete. Medzi jednotlivými časťami sa môžete rýchlo pohybovať posunom prsta z ľavej strany na pravú a naopak. Nechýba ani priame zobrazovanie obrázkov v Timeline, či možnosť zobrazenia videí z YouTube. Popravde načítavanie obrázkov by mohlo byť rýchlejšie.

UberSocial for Twitter

UberSocial ponúka aj možnosť zobrazenia iba fotografií, či videí vo vašej Timeline. Ak radi sledujete trendy poteší vás aj samostatná časť venovaná práve aktuálnym trendom tejto sociálnej siete, pričom nechýba ani pokročilé vyhľadávanie tweetov. Ak patríte k používateľom, ktorí rovnaký príspevok pridávajú aj na Twitter aj na Facebook, poteší vás možnosť priameho postovania na obe siete pomocou tejto aplikácie. Okrem verzie zadarmo je k dispozícii aj Pro verzia, ktorá odstráni reklamy a stojí 4,49 €.

STIAHNITE SI aplikáciu UberSocial for Twitter v App Store

Hodnotenie: 7/10

Veľkosť: 16,1 MB

Cena: 0,00 €

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.