Reklama

4 najlepšie elektromobily s cenou do 35 000 €

Števo Porubský

Ceny elektromobilov neklesajú v takom smere ako si predstavujeme, no ceny bežných automobilov tiež nie a tak sa ceny oboch postupne vyrovnávajú. Preto dnes už nekúpite elektromobil do 15 000 € ako pred pár rokmi, ale zhruba za dvojnásobok.

Prezreli sme teda ponuku predajcov na Slovensku a vybrali z nej cenovo najzaujímavejšie a najvýhodnejšie elektromobily, ktoré stoja za zváženie ak sa rozhodujete nad kúpou.

Nedávno sme vás pritom informovali o 4 najdostupnejších elektromobiloch na našom trhu. Tieto elektromobily kúpite do cca 25 000 €. Potom akoby neexistovalo nič a zrazu máme elektromobily s cenou okolo 35 tisíc eur. A práve v tejto kategórii sme lovili tie najzaujímavejšie kúsky.

Obsah pokračuje pod reklamou

Citroën Ë-C4

Začneme abecedene. Do 35 000 € môžete mať elektrifikovanú verziu novej C4-ky s 100 kW elektromotorom na prednej náprave. Cenníková cena začína na sume 33 990 € vo verzii Live Pack, no k autu dostanete aj 1 000-eurovú ZSE Drive kartu! Takže máte o tisícku lacnejšie auto. Pod 35 000 € môžete mať ešte aj verziu Feel, alebo ak počítame 1 000-eurovú kartu ako mínus z ceny auta, tak aj verziu Feel Pack. Citroën Ë-C4 vo verzii Shine stojí takmer 37 000 €. Rozdiely sú výhradne vo výbave.

Pozrite si

K Jadranskému moru s elektromobilom Citroën ë-C4 – utrpenie, či pohoda?

Už v základe ale máte množstvo bezpečnostných aktívnych i pasívnych systémov, nechýba tepmomat, upozornenie na únavu vodiča, autoamtické núdzové brzdenie, rozpoznávanie dopravných značiek a apod. Nechýba ale ani ISOFIX, či tepelné čerpadlo. Na nabíjačkách so striedavým prúdom AC je možné nabíjať výkonom 11 kW, na DC do 100 kW. Batéria s kapacitou 50 kWh má mať dojazd na úrovni 357 km.

Doplnkovej výbavy je obrovské množstvo, kompletný cenník nájdete na webe Citreon.sk.

MG4 Electric

Jednoznačne najvybavenejší model s cenou okolo 35 000 €. Cena začína na 32 900 € a v základe má bohatú výbavu. Za príplatok 4 500 € dostanete väčšiu batériu, výkonnejšiu AC nabíjačku, V2L funkciu a kožený volant. MG vás nenechá priplácať za inú z až 7 ponúkaných farieb.

Pozrite si

Skúsili sme si nakonfigurovať čínsky elektromobil MG4 Electric. Milo prekvapilo!

Dojazd záleží od veľkosti batérie, tá môže mať 51 alebo 64 kWh. Dojazd je buď 350 km, alebo 450 km s väčšou batériou. Nabíjanie na DC nabíjačkách je do 135 kW. V prípade AC nabíjania je maximom 6, resp. 11 kW výkon podľa typu batérie. Pod „kapotou“, alebo lepšie povedané na zadnej náprave je osadený 125, resp. 150 kW elektromotor. Kompletný cenník je na webe MG.

Nissan LEAF

Prekvapivo aj ikonu elektromobilizmu, Nissan LEAF dokážete kúpiť s cenou pod 35 000 €. Verzia VISIA s cenou 33 990 € má totiž iba 39 kWh batériu s dojazdom 285 km, ktorú môžete nabíjať na AC nabíjačkách výkonom iba 3,6 kW. Na DC je maximum 50 kW. O chod sa stará 110 kW elektromotor.Auto stojí na 16″ oceľových diskoch, má halogénové svetlá s LED denným svietením, 7″ TFT displej infotainmentu, ale aj automatickú klimatizáciu s časovačom, multifunkčný volant či automatické prepínanie diaľkových a stretávacích svetiel.

Pozrite si

Prichádza Nissan Leaf pre rok 2022, zmeny budú najmä kozmetické

Poteší aj vyhrievané spätné zrkadlá, stierače s dažďovým senzorom, sledovanie jazdných pruhov, rozpoznávanie značiek, sledovanie mŕtveho uhla a apod. Samozrejmosťou je technológia e-Pedal pre jazdu s jedným pedálom. Za bielu a červenú karosériu nepriplácate nič, všetky ostatné farby stoja minimálne 550 €, dvojtónové farby sú až od verzie N-Connecta a za 1 090 €. Aj cenník Nissan LEAF nájdete on-line.

Obsah pokračuje pod reklamou

Opel Mokka-e

Elektrický crossover je postavený na rovnakom základe ako Citroën Ë-C4, ponúka tak rovnako 100 kW elektromotor na prednej náprave a 50 kWh batériu. Keďže ide o mierne iný typ karosérie, dojazd elektromobilu podľa WLTP je 324 km. Batéria sa nabíja na DC nabíjačkách výkonom maximálne 100 kW, na AC nabíjačkách zas 11 kW. V predaji sú 4 verzie výbavy, najdostupnejšia začína na sume 34 590 € (s aktuálnym bonusom 2 500 €). Pri kúpe dostanete 500-eurovú Opelelektrikkartu na nabíjanie.

Pozrite si

Opel Mokka-e – plne elektrická žaba s dobrým dizajnom a parametrami

Cena je oproti súrodencovi vyššia, pretože aj výbava je vyššia. Už v základe máte napríklad infotainment s 7″ displejom, 16″ zliatinové disky, vnútorné spätné zrkadlo s automatickou clonou, elektricky ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá či kožený volant. Aj v prípade Mokky je možné si doobjednať všetko možné i nemožné, no za metalickú farbu priplácate napríklad 550 €, klasické farby sú zjavne bez príplatku. Kompletný cenník nájdete na webe Opel.sk.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.