Reklama

3 najlepšie appky na beh, s ktorými vám to pôjde ľahšie

Zdroj | Ave Calvar/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | Ave Calvar/Unsplash
Zdroj | Ave Calvar/Unsplash

Posledné zvyšky horúčav sú už definitívne za nami a ak ste sa cez leto vyhovárali na počasie, musíte si nájsť inú výhovorku. Alebo si obuť tenisky zapnúť appku a vyraziť.

Dobrý dôvodom na rozbehnutie je práve dnešný deň, 5. november. Prečo? Na dnes pripadá Svetový deň behu. V roku 1999 ho založil bežec Bill McDermott s ušľachtilým cieľom, podporiť boj proti chudobe vo svete.

Prečo je beh dobrý? Fyzická aktivita je pre zdravie veľmi dôležitá, podobne ako správna výživa či spánok. Každodenný pohyb zvyšuje svalovú hmotu, zdravie kostí, motorickú koordináciu, funkciu čriev, posilňuje srdcovú činnosť, vitálnu kapacitu pľúc, ale i činnosť mozgu. Cvičenie má cirkadiálny efekt, zlepšuje spánok aj náladu. Beh dokáže vyčisťiť mozog, znižuje úzkosť, depresie, pomôže tešiť sa zo života.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Chcete začať behať s Apple Watch? Appka Watch to 5K vás postaví z gauča

Beh je na prvý pohľad jednoduchý šport. Stačí vyraziť a bežať až do cieľa (alebo do konca vašich síl). Nie je to však také jednoduché, ako to na prvý pohľad vyzerá. Najmä ak si nechcete zničiť zdravie a chcete bežať aj na druhý deň.

Aplikácií na beh je veľké množstvo, my sme vybrali 3 stálice, ktoré už niekoľko rokov patria medzi najobľúbenejšie.

Dnes už legendárna platforma je ideálna, ak v behu už nie ste nováčikom. Pomôže opäť objaviť motiváciu a poriadne vás nakopnúť. Jej silnou zbraňou jej komunita, do ktorej sa môžu radiť vaši priatelia, ale aj úplne cudzí ľudia z opačnej kúsku Zeme, s ktorými sa stretnete v rovnakej bežeckej výzve.

Strava je aplikácia na zaznamenávanie športových aktivít, ale zároveň aj sociálna sieť. Tak, ako sa na iných siatiach zdieľajú statusy, fotografie a videá, na tejto platforme zdieľajú absolvované trasy, najvyššie rýchlosti, spálené kalórie a rôzne výzvy.

Zdroj | Onur Binay/Unsplash

V appke nájdete aj trasy vytvorené ostatnými používateľmi, vďaka ktorým môžete vo vašom okolí nájsť nové zákutia vhodné pre beh, ale aj cyklistiku. Zablúdiť sa oplatí aj do bežeckých skupín, kde sa môžete zapojiť do rôznych výziev a súťažiť tak so športovcami celého sveta. Aplikácia je dostupná bezplatne pre Android aj iOS, vrátane watchOS.

Nike Run Club

Aplikácia vám ponúka niekoľko bežeckých programov, ktoré vás prevedú od úplných základov s pomalším rozbehom až po vytrvalostné trasy, počas ktorých budete vo vašich slúchadlách počuť povzbudenie od vášho virtuálneho trénera.

Práve tieto pokyny, ktoré vám povedia kedy spomaliť a kedy naopak pridať, vám pomôžu zabehnúť oveľa ďalej, ako keď to bez predchádzajúcich skúseností skúsite na vlastnú päsť. Appka je dostupná bezplatne pre obe platformy.

Adidas Running: Walk & Run

Popularitou aplikácie Nike Training Club sa o inšpirovala aj konkurenčná spoločnosť Adidas, ktorá sa pri tvorbe vlastnej aplikácie spojila so spoločnosťou Runtastic. Výsledkom toho je ďalší zdroj zaujímavých cvikov a tréningových plánov, ktoré sa prispôsobia vašim potrebám aj bez toho, aby ste si za to museli platiť mesačné členstvo.

Zdroj | Natalia Blauth/Unsplash

Nemusíte sa pritom obávať, že nepoznáte techniku niektorých cvikov. Aplikácia obsahuje množstvo inštruktážnych videí, ktoré vám ukážu správne vykonávanie cvikov z rôznych uhlov. Adidas Running: Walk & Run je výborný nástroj na sledovanie cvičení a aktivít, na zaznamenávanie všetkých vašich fitness aktivít.

Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.