Reklama

3 najdrahšie vozidlá od Hyundai. Viete, ktoré sú to a aká je ich cena?

Zdroj | Hyundai
Lissett Pliešovská
Zdroj | Hyundai
Zdroj | Hyundai

O automobilke Hyundai je známe, že za dobrú cenu ponúka atraktívne modely od malých mestských vozidiel až po SUV. Aj preto sa často venujeme cenovo dostupným vozidlám, ktoré si dokáže kúpiť väčšie množstvo vodičov.

Teraz sa pozrieme na tie najdrahšie. Väčšina z nás, ak vstúpi do ktorejkoľvek predajne, svoje pohľady venuje i modelom nad stanovený rozpočet, pretože už na prvý pohľad pôsobia prémiovo – atraktívnejšie.

Dôkladne sme si prezreli ponuku modelov značky Hyundai a našli tri top modely. Najdrahšie vozidlá okrem pôžitku z jazdy poskytujú istý luxus, komfort, majú poriadny výkon, silnejšie motory, vylepšené odpruženie, množstvo technologických funkcií a vynikajúci zákaznícky servis, s ktorým sa pri bežných vozidlách nestretnete. Čo od Hyundai teda stojí najviac?

Obsah pokračuje pod reklamou
1.

Hyundai IONIQ 5 N

od 75 490 € viac info

Najvýkonnejší elektromobil IONIQ 5 N je ako stvorený pre náročných nadšencov, ktorým poskytne nefalšovaný zážitok z jazdy. Napriek tomu, že ide o športové auto, ponúka praktickosť 5-dverového hatchbacku. Má vylepšenú karosériu a podvozok, pridali 42 zváracích bodov a 2,1 metra lepených spojov, aby zvýšili torznú tuhosť. IONIQ 5 N je postavený na elektrickej modulárnej platforme E-GMP, má 2 motory, silnejší je vpredu s výkonom 226 kW (383 k). Systémový výkon je 448 kW (609 k).

Rozmery vozidlá sú 4 715 mm na dĺžku, 1 914 mm na šírku, 1 585 mm na výšku, rázvor má 3 000 mm. Jeho výkon je 650 k a zrýchlenie z 0 na 100 km/h vystrelí za 3,4 sekundy. Dojazd na jedno nabitie je 448 km. Interiér zaujme 3-ramenným multifunkčným volantom, športovými sedadlami, spracovaním palubnej dosky a množstvom technológií.

Pozrite si

Hyundai IONIQ 5 N je na Slovensku, príde aj vynovený IONIQ 5

2.

Hyundai Santa Fe Plug-in hybrid

od 58 990 € viac info
Zdroj | Hyundai

Patrí medzi najobdivovanejšie modely značky Hyundai, táto motorizácia je určená motoristom, ktorí hľadajú úsporné a pohodlné vozidlo. Vo verzii plug-in hybrid umožňuje jazdu na čistú elektrinu na kratšie vzdialenosti (necelých 60 km). PHEV verzia je vybavená 4-valcovým motorom 1,6 T-GDi. Samostatný výkon je 132 kW s maximálnym krútiacim momentom 265 Nm. Dopĺňa ho 66,9 kW elektromotor (304 Nm). Kombinovaný výkon je 195 kW. Podľa stupňa výbavy dostanete adekvátne množstvo moderných technológií.

Pozrite si

Obrovský Hyundai Santa Fe prekvapil cenou, začína na 44 900 €!

V interiéri je zakrivený panoramatický displej spájajúci dve obrazovky – 12,3” dotykovú obrazovku infotainmentu a 12,3″ digitálny panel. SUV disponuje napríklad dvojitou podložkou na bezdrôtové nabíjanie smartfónov naraz. Pomocou online navigácie vypočíta vašu trasu výkonný server v cloude Bluelink a ostávate v spojení s live informáciami o premávke, vďaka ktorým viete v prípade havárií, kolón prísť rýchlejšie do cieľa.

3.

Hyundai Staria

od 53 490 € viac info

Toto vozidlo je väčšie MPV a od ostatných sa odlišuje futuristickým vzhľadom. Napriek tomu pôsobí ako štýlové a moderné vozidlo, ktoré si isto všimnete ak prejde popri vás. Hyundai zariskoval, keď iné automobilky z portfólia MPV vyraďujú on ponúka Stariu s výlučne naftovým motorom. Vozidlo poháňa 2,2-litrový naftový agregát s výkonom 130 kW a maximálnym krútiacim momentom 430 Nm. Má 8-stupňovú automatickú prevodovku a pohon 4×4. Dĺžka vozidla je 5 253 mm, šírka 1 997 mm, výška 1 990 mm a rázvor má až 3 273 mm. Tieto rozmery jasne hovoria, že ide o veľké vozidlo s dostatkom priestoru a s veľkým batožinovým priestorom.

Pozrite si

RECENZIA Hyundai STARIA Luxury – MPV z budúcnosti!

Staria je ideálna pre veľké rodiny, ako i na prepravu menších skupín, viete si ju zakúpiť v 7 a 9 miestnej verzii. Súčasťou výbavy je množstvom bezpečnostných prvkov, asistenčných systémov, vďaka nim je jazda pohodlnejšia a bezpečnejšia.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ambientné osvetlenie osvetľuje kokpit, konzolu, dvere a batožinový priestor. Širokouhlou kamerou viete sledovať pasažierov, či domácich miláčikov vzadu. Vozidlo disponuje i automatickým otváraním kufra. Bezproblémové elektronické radenie je pomocou tlačidiel, čím ušetrili priestor na stredovom paneli.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.