Reklama

3 legendárne hry, ktoré hýbali hráčskym svetom

Dominik Fúsek

Po troch cyklopočítačoch sa pozrieme na ďalšiu trojku zaujímavých aplikácií, ktoré spája rovnaká téma. Tentokrát to budú hry, ktoré vďaka svojim legendárnym princípom, nápadom či jednoducho enormnej porcii zábavy prežili z dôb javových mobilov alebo dokonca prvých herných konzol až dodnes. Prerábkou na modernú grafiku, prípadne pridaním nových rozšírení však ešte hodnotovo porástli.

 

Gravity Defied

Pre služobne mladších hráčov, ktorí by túto legendu snáď nepoznali spomeňme, že ide o jednoduché a mimoriadne návykové zdolávanie horských tratí na motorke. Našťastie, prechodom na dotykové displeje veľmi neutrpelo ovládanie – prebieha štvoricou virtuálnych šípok, tlačidlá hlasitosti zastupujú zoom. K dispozícii je vyše 20 úrovní s rýchlo rastúcou obtiažnosťou, autor postupne pridáva ďalšie. Ak sa vám podarí niektorú z nich prejsť, môžete si pozrieť záznam alebo sa pokúsiť vylepšiť čas. Stále je na čom pracovať. Trate totiž ani zďaleka nie sú jednoduché, každá jama či hrboľ skrýva nástrahu s niekoľkými, no často iba s jedným možným štýlom zdolania. Hra teda kladie na hráča väčšie nároky, najmä na trpezlivosť pri opakovaných zlyhaniach. Ďalšie doplnkové funkcie a motivátory zatiaľ chýbajú.

Gravity Defied

Gravity Defied

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 2 MB

Cena: 0,00 €

 

Radiant

Hexage sa rozhodli nekontaminovať starú dobrú hru Invaders známu ešte z prvých konzol Atari zbytočnými funkciami a vymoženosťami. Grafika a najmä zvuky sa snažia pôsobiť retro dojmom, teda do určitej miery – nechýbajú totiž ani vizuálne efekty, takže grafické spracovanie je stále pekné. Základný princíp však zostal zachovaný – ovládate raketu, ktorá jediná bráni Zem pred hordami mimozemšťanov. Ovládanie je absolútne jednoduché – ťuknutím na ľavú polovicu displeja sa pohnete vľavo a naopak, streľba prebieha automaticky a ťuknutím na loď meníte zbraň. Tých je na výber šesť a môžete ich upgradovať v desiatich stupňoch. To je asi jediný moderný doplnok v hre. Vylepšovať zbrane je nevyhnutné, nepriateľov totiž pribúda, navyše sú dobre vyzbrojení a pohybujú sa dosť nepredvídateľným spôsobom. Z tých väčších vypadávajú bonusy, životy alebo dôležité kredity na nákup zbraní. Životy máte mimochodom iba dva (ustojíte teda asi štyri silnejšie zásahy), pokiaľ si zakaždým nedokúpite viac, čo je vzhľadom na nedostatok kreditov vylúčené. Po prehre však pokračujete bez straty skóre a peňazí a opakujete iba poslednú „vlnu“ súperov, problém môže byť akurát v zdolávaní bossov. Ak sa vám bude dariť, čaká na vás vyše 100 úrovní v troch stupňoch obtiažnosti. Okrem dočasnej je k dispozícii aj platená a HD verzia.

Radiant

Radiant: bezplatnáplatenáHD verzia

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 16MB

Cena: 1,69 €

 

Lep´s World 3

Prerábka legendárnej „skákačky“ zo starých konzol Nintendo, známej podľa svojho hlavného hrdinu, inštalatéra Maria. Princíp hry zostal nezmenený. Vašou úlohou je behať, skákať s postavičkou po pestrofarebných svetoch (klasická krajina, morské hlbiny, historické stavby atď), zbierať body, likvidovať nepriateľov (väčšinou zvieratká, a to klasickým skákaním), zachovaná zostala aj možnosť rozbíjať kocky a plošiny skokom zospodu. „Bludiská“ sú skutočne pestré a je ich až 120, čo je obdivuhodný priestor. Zážitku pomáha príjemná retro grafika a pohodlné ovládanie (vľavo šípky pohybu do strán, vpravo skok a hod šišky do nepriateľa). Ak vám skákací žáner niečo hovorí, budete sa baviť dlho. Hra síce často otravuje s ponukou kúpiť si niečo za reálne eurá, no postup bez platenia podľa nás nie je ani zďaleka nemožný.

Lep´s World 3

Lep´s World 3

Hodnotenie: 9/10

Veľkosť: 52 MB

Cena: 0,00 €

Otázku, ktorá z hier je najlepšia, môžeme tentoraz spokojne obísť. Nie je totiž medzi nimi konkurenčný, ale doplňujúci vzťah. V každom prípade, ak vás láka retro, ponúkame vám aj tituly Stack Attack (pôvodne zo starých Siemensov) a Bounce Classic (z Nokií). Nie sú síce spracované až tak dobre ako vyššie uvedená trojica, ale retro si užijete poriadne.

Aplikácia bola otestovaná na smartfóne Samsung Galaxy Mega 6.3.

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.