Reklama
  • #iOS
  • 4 min.
  • 29.11.2014

3 kultové počítačové hry, ktoré si teraz kľudne zahráte aj na iPhone

Marek Šimunek

Možno podobne ako ja ani vy nepatríte k skutočným hráčom hier na iPhone. Musím sa však priznať, že ak sa objaví „remake“ kultovej hry pre iOS, väčšinou si ju rád vyskúšam. Určite vyskúšajte aj vy túto trojicu legendárnych hier, ktoré sú dostupné aj na iOS.

Apple iPhone 6 vs iPhone 6 Plus

Nie je to tak dávno, keď počítače disponovali hardvérom, ktorý nebol ani tak výkonný ako naše súčasné smartfóny. Počítačové hry preto neobsahovali ani zďaleka tak prepracovanú grafiku, ako súčasné tituly. Často sme sa tešili z kockatej grafiky a mizerného ovládania. Boli to však nádherné časy, na ktoré veľmi radi spomíname. Možno aj to prinútilo niekoľkých vývojárov k tomu, aby prišli s verziami legendárnych hier aj pre súčasné smartfóny. Pozrime sa preto na trojicu tých najznámejších a najlepších.

 

DOOM classic

Asi nikoho neprekvapí, že práve DOOM si tu našiel svoje miesto. Ruku na srdce, koľko prebdených nocí má vo vašom prípade na svedomí práve táto hra? DOOM classic je teda skutočne vynikajúcou verziou tejto populárnej hry priamo pre iOS. Okrem neho si ho však kľudne môžu zahrať aj majitelia Android smartfónov. Rovnakú verziu totiž nájdete aj v Google Play.

DOOM classic

Hra obsahuje všetko to, čo by ste od tejto legendy očakávali. Ako „vesmírny mariňák“ sa dostanete na Mars, kde je vašou úlohou zabrániť pekelnej armáde v invázii našej planéty. DOOM classic obsahuje tri originálne epizódy, ako aj dodatočnú štvrtú epizódu. Môžete sa tak zabaviť v 36 epizódach, ktoré vás určite dokonale vrátia o niekoľko rokov späť. Ovládanie hry je samozrejme prispôsobené a vy máte na výber z trojice možností. Čo vás však určite dostane je originálna hudba, ktorá vás bude celou hrou sprevádzať.

STIAHNITE SI hru DOOM classic v App Store

Hodnotenie: 10/10

Veľkosť: 22,9 MB

Cena: 4,49 €

 

Duke Nukem 3D

Ak sa už prestrielate celým DOOM-om určite nevynechajte ani túto legendu. Duke Nukem 3D si totiž zaslúži minimálne rovnakú pozornosť, ako predchádzajúca klasika. Hra je dostupná len na iOS a ponúkne rovnako úchvatný zážitok ako v čase svojho vzniku v roku 1991. Nájdete v nej všetkých 32 originálnych úrovní a rovnaké prostredie, ktoré ako keby bolo vytrhnuté z „béčkového“ filmu.

Duke Nukem 3D

Ak teda máte chuť vrátiť sa do Los Angeles, ktoré sa dostane pod útok mimozemšťanov, aby ste ho zachránili  a pritom si užili všetky tie známe komentáre, ktoré Duke Nukem 3D prináša nie je lepší spôsob, ako si túto hru nainštalovať do iPhonu a spustiť svoj návrat v čase.

STIAHNITE SI hru Duke Nukem 3D v App Store

Hodnotenie: 10/10

Veľkosť: 24,8 MB

Cena: 1,79 €

 

Worms

Nechce sa vám naháňať kadejakých mimozemšťanov, ale zastrieľať by ste si chceli? Čo takto vrátiť sa v čase do doby červíkov, ktorých mnohí poznáme vďaka prvej verzii hry Worms. Tá sa do počítačov dostala v roku 1995 a stála mnoho ľudí niekoľko prebdených nocí a dní bez pravidelnej stravy. Červíky sú však tak geniálnou hrou, že jednoducho nemôžu v žiadnej retro zbierke hier chýbať. Hra samotná počas svojej dlhej kariéry zažila množstvo odvodených verzií, ale originál je len jeden.

Worms

Samozrejmosťou v prípade tejto hry je to, že sa jedná o autentickú hru, ako v roku jej prvého uvedenia. Nechýbajú známe komentáre červíkov, ako aj možnosť súčasnej hry až štyroch hráčov. Tešiť sa môžete na 6 prostredí a 50 výzviev. Samozrejmosťou je možnosť úpravy tímov a to nielen zmenou mena, ale aj hlasov, či náhrobných kameňov. Ak ste však niekedy Worms hrali na počítači, určite to všetko dobre poznáte a verte, že rovnako veľa zábavy si užijete aj s verziou pre iPhone.

STIAHNITE SI hru Worms v App Store

Hodnotenie: 10/10

Veľkosť: 135 MB

Cena: 0,99 €

Foto: iTunes, team17

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.