Reklama

3 IQ testy, ktoré ohodnotia váš mozog

Dominik Fúsek

V septembri sme vám predstavili štvoricu maximálne jednoduchých logických hier. Dnes sa pozrieme na tri IQ testy.

 

Best IQ Test

Treba podotknúť, že ani samotnú inteligenciu nemožno jednoducho zmerať a že pod týmto pojmom chápeme viacero schopností myslenia. Ľahko sa ale dá vyčísliť jej elementárna časť, a to logika. Zvyčajne sa na túto činnosť používajú testy založené na postupnostiach – vidíte dve trojice, medzi ktorými je istý logický vzťah postupnosti a vašou úlohou je odhaliť pravidlo a aplikovať ho na tretiu trojicu. Následne z deviatich možností vyberiete tú správnu. Takto funguje aj Best IQ Test. Obsahuje 39 úloh so stúpajúcou obtiažnosťou. Na čas sa nehľadí, pokiaľ hneď odpoveď neviete, môžete otázku preskočiť. No pred dokončením testu je nutné zodpovedať všetky, aspoň si tipnúť. Výsledok IQ testu samozrejme reprezentuje počet percent výkonu priemerného človeka. Pre vyčíslenie IQ je teda nutné porovnať istú databázu riešiteľov. Autor aplikácie tvrdí, že jeho výpočet sa zakladá na 250 000 odpovedajúcich a ponúkne vám hneď dva výsledky – americký a európsky. Tým už sa cesta aplikácie vo vašom smartfóne prakticky končí – jedine ak by ste chceli vývoj IQ sledovať v čase. Inak ide len o jednorázovku, ale prínosnú.

Best IQ Test

Best IQ Test

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 3 MB

Cena: 0,00 €

 

IQ Test

Aj táto aplikácia je veľmi jednoduchá. Obsahuje dva testy – jeden 20-minútový s 33 otázkami, druhý 40-minútový s 39 otázkami. Otázky samozrejme spočívajú v doplnení postupnosti prvkov na základe vzoru, treba teda klasicky vybadať zákon, ktorý platí vo vzorových postupnostiach. V kratšom teste sa však nachádzajú otázky, kde máte v štvorčlennej postupnosti doplniť až dva prvky. Obtiažnosť samozrejme plynule rastie, od prvej triviálnej otázky po skutočne ťažké oriešky, pre mnohých z nás až neriešiteľné. Kým však nevyčerpáte časový limit, je potrebné trápiť sa so všetkými otázkami alebo tie posledné najťažšie poklikať „náhodne“. Pokiaľ nechcete skóre umelo prilepšiť prípadnou správnou odpoveďou, pri zvolení rovnakej možnosti (napr. A) máte štatisticky najmenšiu šancu, že sa trafíte. V mojom prípade vyšlo v krátkom texte až nelichotivo nízke skóre, v dlhšom už som bol spokojnejší.

IQ Test

IQ Test

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 6 MB

Cena: 0,00 €

 

Brain Lab II Pro

Brain Lab obsahuje viacero rôzne zameraných hier – konkrétne dvanásť rozdelených na dve časti, logické/matematické a vnemové. Ich výpis si odpustíme, v každom prípade však ide o to počas 30 sekúnd nazbierať čo najviac správnych odpovedí na pomerne jednoduché úlohy. Nuž, jednoduché ako jednoduché. Keď zvládnete za pol minúty 10 správnych odpovedí a dostanete hodnotenie IQ 80 (s komentárom, či dokážete aj niečo iné ako jesť), veľmi nadšení nebudete. Nám sa nepodarilo prekročiť ani hranicu IQ 100, ba práve sme sa často našli pod pokorujúcou hodnotou IQ 50. Najskôr nás to znechutilo, ale neskôr začala aj takáto negatívna motivácia fungovať. Zvlášť preto, že sa cvičením budete zlepšovať.

Brain Lab II Pro

Brain Lab II Pro

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 40 MB

Cena: 0,00 €

Testy aplikácií vykonávame na smartfóne Samsung Galaxy K Zoom.

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.