Reklama

3 hry nielen pre fanúšikov robotiky a hi-tech súbojov

Dominik Fúsek

Robotika je populárnou témou už niekoľko desaťročí, ale reálne sa väčšiny z nás začína dotýkať až v tejto dekáde. Ak patrí medzi vaše obľúbené, ponúkame vám trojicu hier, v ktorých sa budete vyžívať.

 

Zahrajte si aj hry z ďalších oblastí:

3 legendárne hry, ktoré hýbali hráčskym svetom

4 logické hry v štýle „v jednoduchosti je krása“

 

RoboCop

Pomerne nová hra, aj keď v porovnaní s tými dvomi najnižšie sa odohráva „v najbližšej budúcnosti“. Grafika i technické spracovanie sú na najvyššej úrovni. Hra je spracovaná v overenom mobilnom princípe, kde hráč robí iba minimum činností a predsa sa cíti ako majster všetkého. Jadro hry totiž spočíva v skrývaní sa za prekážkami a agresívnych prestrelkách so súpermi. Vašou úlohou je mieriť, v správnom okamihu sa vykloniť a páliť, ďalej prebehovať medzi prekážkami, unikať výbuchom granátov a strelám sniperov, využívať explózie niektorých predmetov atď. Samozrejme máte aj nejaké tie superhrdinské vlastnosti, najmä schopnosť odhaliť slabinu súpera. Hra je zoradená do piatich „svetov“, v každom sa nachádzajú ľahšie voľné misie, reťazec hlavných misií so stúpajúcou obtiažnosťou a pätica súbojov s bossmi. Za utŕžené odmeny si môžete dopriať upgrady panciera a vylepšenia či výmeny zbraní. Je ich obrovské množstvo, ich účinky sú však slabé. Hra je preto dosť ťažká. Navyše je tu „starý dobrý“ motivátor k plateniu, totiž pomerne nepríjemné míňanie energie a nutnosť čakať na jej dobitie. Hru preto odporúčame fanúšikom filmu RoboCop alebo hráčom akčných hier, ktorým nevadí ťažšia obtiažnosť.

RoboCop

RoboCop

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 91 MB

Cena: 0,00 € (freemium)

 

Iron Man 3

Železného muža zrejme netreba obšírne predstavovať. Keďže z klávesníc firmy Gameloft ide o oficiálny licencovaný produkt, môžete sa spoľahnúť na verné kópie postáv, zbraní, antihrdinov, vtipných hlášok a čiastočne aj deja. Špičková grafika, pohodlné ovládanie s možnosťou prispôsobenia a celkovo perfektné spracovanie je v prípade Gameloftu už samozrejmosťou. Čo sa týka jadra hry, tu nastáva menšie prekvapenie. Namiesto videohry spočívajúcej v prekonávaní úrovní budete zdolávať prakticky stále tú istú krajinu (resp. tri scenérie) s cieľom dostať sa zakaždým o trochu ďalej, zneškodniť o niečo viac nepriateľov a zdolať čoraz viac prekážok. Okrem najrôznejších antihrdinov to bude napríklad let pri zemi hustou premávkou či dokonca tunelom, vyhýbanie sa raketám a stíhačkám a podobne. Hoci ide o stále rovnakú „trať“, nudiť sa určite nebudete. Čakajú vás totiž sprievodné misie (napr. treba uraziť istú vzdialenosť, nazbierať dané skóre, poraziť niekoľko nepriateľov), ktorých plnením (a samozrejme aj bežným hraním) získavate „Stark kredity“. Tie môžete použiť, spolu so skúsenosťami a ešte treťou menou, na odomykanie nových pancierov a vylepšovanie tých súčasných. Samozrejme, ľahké to bez reálneho platenia nebude, aj Gameloft chce z niečoho žiť. Iron Man 3 je však napriek tomu dobrá hra nielen pre fanúšikov filmu.

Iron Man 3

Iron Man 3

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 1,1 GB

Cena: 0,00 € (freemium)

 

Robotek

Ľudia ako vládcovia Zeme zlyhali a boli nahradení robotmi. Tí medzi sebou vedú vojny a vašou úlohou ako vodcu skupiny robotov je obsadzovať nepriateľské územia. Princíp hry je jednoduchý – v aréne sa nachádzajú váš a nepriateľský hlavný robot spolu s pomocníkmi. V ťahoch si na princípe herných automatov vyberáte akciu – budovanie pomocných robotov, obrana a útok. Kto prvý zničí nepriateľa, získa nielen víťazstvo, ale aj nové skúsenosti a energiu na ďalšie boje. Pokiaľ však budete často prehrávať, energiu vyčerpáte a jediný spôsob, ako ju doplniť, je nákup za reálne peniaze. V opačnom prípade vám zostáva len začať od začiatku a bojovať opatrnejšie.

Robotek

Robotek

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 10 MB

Cena: 0,00 € (freemium)

Testy aplikácií vykonávame na smartfóne Samsung Galaxy K Zoom.

Foto: Google Play Store, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.