Reklama

3 hry nesmrteľného žánra ultimate defense

Dominik Fúsek

Dnešný svet je čudný. Jedna skupina ľudí je vyšťavená na maximum, druhá sa nudí a normálnych ľudí akoby ani nebolo. Ak patríte do druhej skupiny, ponúkame vám trojicu hier, s ktorou zaručene zabijete desiatky hodín. Ostatným odporúčame radšej pohľadať niečo užitočnejšie z tých niekoľkých stoviek aplikácií, ktoré sme už otestovali 🙂

 

Mashroom War

V tomto žánri začal byť riadny konkurenčný pretlak, a tak nás nemôže prekvapiť hra, kde originalita znamená boj dobrých hríbov proti zombie hríbom. Princíp zostal zachovaný, z dvoch protiľahlých budov vychádzajú bojovníci, ktorí chcú poraziť všetkých na nepriateľskej strane a zničiť ich základňu. Základnou hernou surovinou sú „zbraňové body“, ktoré sa pomaly (možno až príliš pomaly) dobíjajú. Slúžia na vypustenie vojakov (hríbov), stavbu budov, ich upgradovanie a možno neskôr aj ďalšie úkony. Na výber máte množstvo bojovníkov, ich schopnosti môžete vylepšovať, no pomerne málo a za vysoké sumy vzácnych kryštálov. Napríklad za jemné zlepšenie najslabšieho vojaka, ktoré ani nepocítite, zaplatíte 10 kameňov, čo je ekvivalent rýchlo a bezproblémovo prejdenej úrovne. Hra je preto ťažká a možno príliš pomalá. No ak práve takú hľadáte a obľúbili ste si tento žáner, jej 100 úrovní bude pre vás výzvou.

Mushroom War

Mushroom War

Hodnotenie: 7/10

Veľkosť: 17 MB

Cena: 0,00 € (Freemium)

 

Cat War

Ak môžu proti sebe bojovať hríby, prečo nie aj mačky a psy? Hlavný princíp zostal nezmenený – efektívnou stratégiou poslať do boja viac vojakov ako nepriateľ a v konečnom dôsledku zničiť jeho budovu skôr, ako on porazí vašu armádu a zničí vašu základňu. Čiastkových zmien je ale viac. Napríklad budov môžete stavať nie jednu, ale až päť. Prvá, automaticky postavená je domovom pre rybárske mačky, ktoré v akváriu lovia potravu, základný atribút hry. Čím vyššia úroveň, tým viac rybárov môžete vypustiť. Za potravu môžete postaviť a vylepšiť ďalšie budovy, v ktorých sa cvičia bojovníci. Čím vyššia úroveň budovy, tým lepšie parametre bojových mačiek. Napokon môžete za tieto body obmedzene používať superzbrane (ktoré žiaľ nie sú až tak super) a vyslať hrdinu, najsilnejšiu jednotku so schopnosťou zvýšiť zdravie alebo útočnú silu ostatných bojovníkov. Po dokončení úrovne sa však nazbieraný postup stráca – dostanete iba niekoľko kryštálov na permanentné upgrady. Tie sú žiaľ pomerne obmedzené. Vylepšovať môžete silu, odolnosť a intenzitu špeciálnej schopnosti hrdinu. Povýšenie budovy znamená, že nabudúce už bude postavená rovno na vyššej úrovni, zvýši sa tiež maximálny dosiahnuteľný level. Priestor na upgrady je však kvôli slabým odmenám za dokončovanie levelov veľmi malý. Náročnosť je teda vyššia.

Cat War

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 23 MB

Cena: 0,00 € (Freemium)

 

Cartoon Wars 2

Na záver sme si nechali top-end spracovanie tohto žánra. Okrem tradičného vypúšťania vojakov z budovy je prítomný aj druhý mód. Na začiatku každej misie dostanete možnosť s jedným hrdinom poraziť presilu nepriateľov. Ak sa vám to podarí, získate výhodu – dostanete kúzelníka, zničíte magickú vežu nepriateľa a podobne. Ak zlyháte, priebeh úrovne bude ťažší. Popri klasickom útočení vojakmi (ktorí potešia obrovskou variabilitou) môžete použiť aj veľký luk. Veľmi obmedzené sú samozrejme aj zdroje na výrobu vojakov. Pri pozemných jednotkách môžete upgradovať existujúce a odomykať úplne nové. Nachádzajú sa tu jednotky od oštepárov až po čarodejníkov a robotov. Podobne je to aj s leteckými jednotkami, ktoré môžu byť zostrelené iba inými letcami, prípadne pešiakmi so strelnou zbraňou. Odomknú sa však až v neskoršej fáze. Nasledujú superzbrane, schopnosti základne (sila, dostrel a rýchlosť luku, rýchlosť zarábania peňazí…) a vylepšovanie individuálneho hrdinu – v tomto prípade nie za peniaze, ale formou bodov skúseností. V hre sa nachádza 6 svetov po približne 15 úrovniach (každá má klasickú a hrdinskú časť), čo je vzhľadom na rozumnú obtiažnosť prebytok priestoru. Azda jedinou a nepochopiteľnou nevýhodou je nutnosť mať pri hraní neustále zapnuté internetové pripojenie. Zbytočne tým padá výkon, výdrž batérie a navyše ak napríklad stratíte signál Wi-Fi, prídete o postup v hre. Cartoon Wars 2 je napriek tomu jedna z najnávykovejších hier, aké sme kedy testovali.

Cartoon Wars 2

Cartoon Wars 2

Hodnotenie: 9/10

Veľkosť: 50 MB

Cena: 0,00 € (Freemium)

Testy aplikácií vykonávame na smartfóne Samsung Galaxy K Zoom.

Foto: Google Play Store

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.