Reklama

3 hry, ktoré si s Huawei Nova 5T zahráte naplno

PR článok

Nový smartfón Huawei Nova 5T je nielen krásnym zariadením, ale ponúkne aj poriadnu dávku výkonu, keďže jeho hardvér nájdete aj v top smartfónoch výrobcu. To však stále nie je všetko.

Samozrejme, že v prípade novinky Huawei Nova 5T sa väčšina pozornosti sústredí na unikátny dizajn, alebo fotoaparáty, ktoré spoločne ponúknu viac ako vydarené výsledky. Tešiť sa môžete nielen na širokouhlé fotografie, alebo dychberúce nočné snímky, či portrétne fotografie, ktoré budú pôsobiť ako zo zrkadlovky, ale aj na výkon.

Huawei Nova 5T totiž používa rovnaký procesor ako ako aktuálna vlajková loď na našom trhu, Huawei P30 Pro. Okrem 7 nm procesoru Kirin 980 však v tejto novinke nájdete aj 6 GB operačnej pamäte, alebo 128 GB úložisko.

Na hranie hier je tak Huawei Nova 5T pripravená veľmi dobre. No okrem základného výkonu má v rukáve ešte jedno eso. Tým je špeciálny režim GPU Turbo. V tomto prípade sa kombinuje hardvér v podobe nového procesoru Kirin 980 a softvérové nastavenie pre poskytnutie ešte vyššieho výkonu.

Výsledkom je, že počas hrania graficky náročných hier si ich užijete na vysokej úrovni. Platí to tak pre zobrazenie detailov počas hrania, ako aj pre plynulosť a reakcie na ovládanie počas hrania hier.

Smartfón automaticky rozpozná, že sa idete hrať graficky náročnú hru a pokiaľ máte režim GPU Turbo aktivovaný použije najvyšší dostupný výkon procesora a grafickej karty, aby ste si užili naozaj hru na maximum.

Pri bežnej činnosti totiž nie je potrebné, aby ste využívali celý výkon procesora, vďaka čomu výrazne ušetríte na výdrži batérie. Hranie hier, ktoré vyžadujú podstatne vyšší výkon pre dosiahnutie okamžitej odozvy, alebo prepracovaných detailov je však iná parketa.

Toto sú teda tri hry, pri ktorých si režim GPU Turbo užijete na smartfóne Huawei Nova 5T ešte viac ako doposiaľ.

Real Racing 3

Snáď nie je hráč, ktorý by sa počas objavovania nových hier nezastavil pri klasickej hre, kde je vašou úlohou čo najrýchlejšie prekonať trať na aute a pritom zdolať iných jazdcov, alebo prekážky na trati. Hra Real Racing 3 je práve o tom.

Zaujme vás najmä prepracovanou grafikou a modelmi áut, medzi ktorými si určite nájdete to svoje obľúbené. Základom je samozrejme snaha dosiahnuť čo najlepší čas, čím si viete zarobiť nejaké tie prostriedky na vylepšovanie auta, alebo priamo na kúpu ďalšieho.

Pozor však musíte dávať aj na poškodenia, keďže počas pretekov sa vaše auto môže zraziť s iným autom, alebo inak to svoje poškodiť. Následne budete potrebovať opravu, ktorá trvá nejaký čas a ešte aj stojí nejaké tie peniaze.

Každopádne však hra vďaka GPU Turbo naplno využíva potenciál smartfónu a vy tak budete veľmi milo prekvapení kvalitou grafického spracovania trate, ako aj mechaniky hry, či samotných pretekárskych áut.

Dragon Nest M

Hra Dragon Nest M nie je pre počítačov hráčov žiadnou neznámou, keďže práve vo svojej počítačovej verzii sa teší veľkej obľube. Preto mnoho mobilných hráčov čakalo na verziu pre smartfóny a tá ich určite nesklame.

Jedná sa o hru, kde hrdinovia postupne získavajú rôzne schopnosti a vylepšenia a tak dokážu postupovať ďalej. Hra vás pohltí aj svojim príbehom, ktorý budete prežívať spolu so svojimi postavami. V niektorých častiach sa môžete pripraviť na dramatické spracovanie, ktoré vás bude nútiť pokračovať ďalej.

Samotné spracovanie hry je na veľmi dobrej úrovni, čo sa grafiky, ale aj iných aspektov hry týka. Navyše je celé prostredie dobre optimalizované na hranie na mobilných zariadeniach. Nechýba napríklad ani možnosť rôznych zobrazení kamery, ktorú budete využívať počas súbojov.

Vzhľadom na množstvo prvkov, ktoré sa v tejto hre objavujú je jasné, že bude náročná na hardvér, preto si ju naplno užijete práve d GPU Turbo, ktoré umožní na smartfóne vidieť počas hrania aj tie najmenšie detaily.

Subway Surfers

Asi v žiadnom prehľade hier nemôže chýbať klasická utekačka, kde sa musíte pohybovať dopredu, pritom preskakovať prekážky, uhýbať sa prvkom hry a samozrejme zbierať nejaké body. Rovnako je na tom aj hra Subway Surfers, ktorá sa v tento vianočný čas nesie práve v tématike sviatkov.

Podobne, ako v prípade predchádzajúcich hier, aj tu sa môžete tešiť na príjemnú grafiku, ktorá hýri farbami a rôznymi efektmi. Vašou úlohou je dostať sa čo najďalej a pritom sa vyhýbať vlakom a Santa Clausovi, ktorý vás bude celý čas naháňať.

Ovládanie hry je pomerne jednoduché a vystačíte si s pohybmi do strán, nejakými základnými skokmi a prikrčením. Vďaka tomu sa viete vyhnúť všetkým prekážkam, ktoré sa v trase objavia. Počas svojej jazdy musíte samozrejme zbierať aj mince a rôzne iné bonusy, ktoré využijete.

Vďaka jednoduchému ovládaniu a chytľavej grafike, ktorú ešte vylepšuje GPU Turbo si hru môžu bez problémov zahrať aj deti. Nie je násilná a snaha prekonať sám seba vás bude hnať dopredu. S touto hrou teda určite strávite pár príjemných chvíľ.

Samozrejme toto je len trojica hier, ktoré podporujú špeciálny režim GPU Turbo. Ten nájdete v smartfóne Huawei Nova 5T a okrem tejto trojice máte možnosť si zahrať aj ďalšie hry, ako napríklad Fortnite, Knives Out, Battle Bay, Crazy Taxi, Into the Dead 2, NBA 2K19, Duel Links, PES2019, DRAGON BALL LEGENDS, FIFA Mobile, Free Fire, Minecraft, Helix, Plants vs. Zombie Heroes, Brawl Stars a Speed Drifters. Postupne však budú hry, ktoré režim GPU Turbo využívajú ešte pribúdať.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.