Reklama

3. generácia Momentum Wireless a PXC 550-II. Sennheiser na IFA 2019

Zdroj | sennheiser
Juraj Recký
Zdroj | sennheiser
Zdroj | sennheiser

Nemecký mág zvuku Sennheiser na berlínskej IFA 2019 predstavil dvojicu očakávaných nástupcov populárnych slúchadiel.

Nástupca cestovných slúchadiel PXC 550, PXC 550-II, ponúka frekvenčný rozsah 17 Hz – 23 kHz, podporuje kodeky aptX, aptX LL a AAC. Slúchadlá sľubujú príjemné basy a kryštálovo čisté výšky, no skutočnou zbraňou je Anti-Wind, režim aktívneho potlačenia okolitých ruchov, špeciálne vyladený, aby odfiltroval aj silný vietor.

Zdroj | sennheiser

Dnes už nesmie chýbať tlačidlo na aktiváciu hlasových asistentov, PXC 550-II si rozumejú s Amazon Alexou, Google asistentom a Siri. Do pravej mušle je zapracované dotykové ovládane so všetkými potrebnými funkciami, ktoré má byť absolútne intuitívne. Slúchadlá sa automaticky vypnú, keď ich zložíte z hlavy. 

Zdroj | sennheiser

Výrobca sľubuje výdrž batérie 20 hodín so zapnutým Bluetooth, ak pripojíte slúchala pomocou 3,5 milimetrového jacku a necháte zapnutý Anti-Wind, výdrž batérie by mala byť na úrovni 30 hodín. Hlavový pás a mušle sú zo syntetickej kože.

Druhou novinkou je tretia generácia štýlových Sennheiser Mementum Wireless s 42 milimetrovými meničmi a frekvenčným rozsahom 6 Hz až 22 kHz. Poteší praktická skladacia konštrukcia. Slúchadlá sa pri rozložení automatický zapnú, po zložení z hlavy sa samé vypnú. Nechýbajú kodeky aptX a AAC. Pri hraní hier alebo sledovaní videa latenciu znižuje aptX Low Latency.

Zdroj | sennheiser

Vrámci konektivity je k dispozícií 3,5 milimetrový jack, potešujúcou správou je USB-C. Nechýba Bluetooth 5. Pomocou aplikácie Smart Control pohodlne nastavíte ekvalizér presne podľa svojich predstáv. Na ovládanie sú k dispozícii tri tlačidlá, samostatné je pre hlasových asistentov. Pre spárovanie so zdrojom hudby môžete využiť NFC. 

V najnovšej generácii Sennheiser Momentum Wireless je najprepracovanejší ANC, aký kedy spoločnosť ponúkla. Nechýba ani funkcia Transparent Hearing, ak potrebuje okolie zreteľne počuť. Hlavový most je z nerezovej ocele, pohodlie mušlí ponúka ovčia koža. Zaujímavosťou je, že vďaka Bluetooth viete slúchadlá spárovať s lokalizačným príveskom Tile, s ktorým slúchadlá vždy nájde.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.