Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

3 dôvody, prečo si naplno užijete Biely O2 internet na doma

3 dôvody, prečo si naplno užijete Biely O2 internet na doma
TECHBOX
3 dôvody, prečo si naplno užijete Biely O2 internet na doma

Ešte stále sa na Slovensku nájdu miesta, kde je pre bežného domáceho používateľa prístup k stabilnému a spoľahlivému internetu za rozumnú cenu vzácnosťou.

Menší lokálni poskytovatelia sú buď drahí, alebo spoľahlivosť nimi poskytovaného internetu je diskutabilná. O2 má však vo svojom portfóliu Biely O2 internet na doma. Vybrali sme pre vás 3 dôvody, prečo si myslíme, že takéto pripojenie môže byť pre vás skvelou voľbou.

Zdroj | O2

1, Dostupnosť takmer na celom Slovensku

Jednou z nesporných výhod Bieleho O2 internetu na doma je jeho dostupnosť. Ako to myslíme? Táto tarifa Internetu na doma od O2 totiž využíva odlišnú 4G LTE sieťovú technológiu než ostatné tarify (farby) O2 Internetu na doma.

Biely O2 internet na doma je poskytovaný v bežnej 4G LTE mobilnej sieti 800 MHz. A ako dobre vieme, O2 aktuálne pokrýva touto sieťou už viac ako 95 % populácie Slovenska. Vďaka tomu je Biely O2 internet na doma k dispozícii pre väčšinu z vás. Preto ho istotne ocenia tí, ktorí bývajú v odľahlejších miestach, kde je dostupnosť internetu inak problematická.

2, Neobmedzené dáta a rýchlosť prenosu

Pri využívaní mobilného internetu v smartfóne sa vám môže stať, že po minutí predplateného balíka dát sa prenos dát pozastaví, alebo sa rapídne zníži rýchlosť internetu len na niekoľko desiatok kilobitov. Pri takej rýchlosti sa na načítanie aj jednoduchej stránky poriadne načakáte. Hoci je Biely O2 internet na doma poskytovaný v bežnej 4G LTE mobilnej sieti operátora O2, nič z toho vám nehrozí.

Počas fakturačného obdobia máte k dispozícii na plnohodnotné využívanie internetu 100 GB dát. Tento dátový objem môžete využívať pri plnej rýchlosti prenosu, a to 15 Mbit/s pre sťahovanie (download) a 2 Mbit/s pre odosielanie (upload). Ak túto nádielku dát prečerpáte, rýchlosti prenosu sa znížia na hodnoty 2 Mbit/s pre sťahovanie a 1 Mbit/s pre odosielanie.

Ako vidíte, ani po prečerpaní stanoveného objemu dát nebudete bez internetu. Preto sa dá povedať, že naozaj máte neobmedzené dáta. Zdá sa vám však, že 100 GB dát je na využívanie internetu málo? My si to nemyslíme.

Počas niekoľkomesačného testu sme Biely O2 internet na doma využívali na bežné surfovanie po internetových stránkach, každodennú e-mailovú komunikáciu či pozeranie videí na YouTube. 100 GB nebolo až tak jednoduché minúť.

Až po tom, čo sme pri využívaní služby prešli, nazvime to do firemného režimu, teda sťahovali a odosielali sme súbory s veľkým objemom dát, sledovali sme cez internet živé prenosy vo vysokom rozlíšení a podobne, potom sme sa už cez stanovený objem 100 GB prehupli.

No aj po spomalení rýchlosti sme stále mohli pohodlne čítať internetové stránky alebo komunikovať cez e-maily a messengerové služby, ale aj pozerať videá v nižšom rozlíšení. Treba ale pripomenúť, že tak, ako názov služby napovedá, je Biely O2 internet na doma určený práve domácnostiam, a to obzvlášť tým, pre ktoré by inak internetové pripojenie bolo nedostupné.

3, Dostupná cena a možnosť samoinštalácie

Cena, ktorú budete mesačne platiť za Biely O2 internet na doma vás pritom vôbec nezruinuje. Veď bežný mesačný poplatok za službu je iba 15 €. Navyše, ak si ju stihnete aktivovať do 31. januára 2019, získate zľavu -5 €, ktorá vám bude uplatňovaná počas 10 mesiacov. Prakticky tak ušetríte 50 €.

Zdroj | O2

Na to, aby ste mohli Biely O2 internet na doma začať používať, nemusíte byť technologický expert. Samoinštaláciu si zabezpečíte ľahko sami. A to je ďalšou výraznou výhodou tohto balíka Internetu na doma.

Ak si Biely O2 internet na doma objednáte v niektorej z O2 predajní, odídete domov so samoinštalačným balíkom. V prípade internetovej objednávky vám ho doručí kuriér. Vlastne dostanete interiérový Wi-Fi router a SIM kartu. Ak si na samoinštaláciu netrúfnete, môžete požiadať o jej uskutočnenie technikom. Presný postup samoinštalácie je vysvetlený v nasledujúcom videu.

V ojedinelých prípadoch sa môže stať, že inštaláciu Bieleho O2 internetu na doma bude musieť vykonať technik. O tom, ktorý variant inštalácie práve vy môžete využiť, sa dozviete po overení dostupnosti služby na adrese, na ktorej bude využívaná.

Ako môžete sami vidieť, Biely O2 internet na doma je výbornou voľbou internetovej služby pre domácnosti, ktoré žijú nie len v mestách či väčších obciach, ale najmä na tzv. „bielych miestach“, kde nie je dostupnosť internetu od iného poskytovateľa, prípadne je dostupnosť problematická. S najširším pokrytím 4G LTE internetu za dostupnú cenu si Biely O2 internet na doma naplno užijete.

Zdroj