Reklama
  • #iOS
  • 4 min.
  • 15.12.2014

3 aplikácie, ktoré váš iPhone premenia na prenosný skener dokumentov

Marek Šimunek

Fotoaparát vášho iPhonu je určite dostatočný na to, aby ste pomocou neho zachytili prvé kroky vašej ratolesti, alebo západ slnka na vašej dovolenke. Okrem toho ho však smelo môžete využiť aj na prácu. Tieto tri aplikácie ho totiž premenia na skener, ktorý máte stále so sebou.

Apple iPhone 6 Plus

Potrebujete rýchlo zdigitalizovať účtovný doklad, faktúru, alebo akýkoľvek iný dokument a nie ste práve vo svojej plnohodnotne vybavenej kancelárii? Nemusíte zúfať. Vystačíte si totiž s vašim iPhonom a jednou z aplikácií, ktoré vám práve predstavíme. Fotoaparát vášho iPhonu totiž môže hravo poslúžiť aj ako prenosný skener. Pozrime sa teda na trojicu najlepších aplikácií na skenovanie dokumentov pomocou vášho iPhonu.

Scanbot

Ak by som si mal vybrať tú najlepšiu aplikáciu na skenovanie dokumentov, určite by to bol Scanbot. Nie je to totiž len aplikácia na skenovanie a digitalizáciu dokumentov, ale aj skener QR kódov. Už v základnej verzii, ktorá je dostupná zadarmo nájdete množstvo funkcií, ako je napríklad triedenie dokumentov, nahrávanie do širokej škály cloudových služieb, alebo automatické zálohovanie oskenovaných dokumentov do iCloud Drive, či inej vybranej cloudovej služby. Scanbot navyše ponúka prehľadné prostredie, v ktorom sa nestratíte a tú najlepšiu grafiku, akú môžete od podobnej aplikácie čakať.

Scanbot

Ozajstné výhody aplikácie Scanbot však objavíte až potom, ako si za 4,49 € zakúpite Pro verziu. Okrem množstva iných farebných schém, inteligentných značiek pre oskenované dokumenty, alebo možnosti uzamknutia aplikácie a jednotlivých dokumentov pomocou Touch ID, či kódu totiž získate aj funkciu OCR. Vďaka rozpoznávaniu textu tak budete môcť zo svojich dokumentov vytvárať PDF súbory, v ktorých môžete vyhľadávať. Scanbot je teda skutočne tou najlepšou aplikáciou pre digitalizáciu vašich dokumentov v iPhone.

STIAHNITE SI aplikáciu Scanbot v App Store

Hodnotenie: 10/10

Veľkosť: 42,7 MB

Cena: 0,00 € (4,49 € – Pro verzia)

 

PDF Scanner

Ďalšou z aplikácií, ktoré určite stoja za vyskúšanie je PDF Scanner. Za 2,69 € získate vynikajúci skener dokumentov, ktorý sa síce nemôže dizajnom samotnej aplikácie rovnať so Scanbot-om, ale ponúka jednu veľkú výhodu. Tou je možnosť oskenovať dvojstránku z knihy, ktorú aplikácia spracuje, ako dve samostatné stránky. Vďaka tomu nie je problémom skenovanie rozsiahlych dokumentov, čo určite ocenia najmä študenti.

PDF Scanner

Okrem toho ponúka aplikácia PDF Scanner všetky základné funkcie, ktoré od skenera môžete očakávať. Nechýba teda triedenie dokumentov, ich zdielanie do rôznych cloudových úložísk, automatická detekcia hrán, manuálne upravenie rozmerov, ako aj výber medzi farebným, čiernobielym skenom a odtieňmi sivej. PDF Scanner je vynikajúcou alternatívou, ktorú oceníte najmä ak často potrebujete skenovať knihy, alebo skriptá.

STIAHNITE SI aplikáciu PDF Scanner v App Store

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 33,9 MB

Cena: 2,69 €

 

Scanner Pro by Readdle

Poslednou aplikáciou z dnešnej trojice je výtvor známej spoločnosti Readdle, ktorá stojí za aplikáciami ako je Printer Pro, či Calendars 5. A v čom je Scanner Pro výnimočný oproti predchádzajúcej dvojici okrem toho, že za ním stojí spoločnosť zvučného mena? Je to hlavne veľmi dobre fungujúca automatická detekcia okrajov skenovaného dokumentu. Poradí si aj s mierne deformovanými papiermi a vďaka nej si vy užijete už veľmi dobrú kópiu dokumentu, ktorý ste potrebovali digitalizovať.

Scaner Pro by Readdle

Okrem toho ponúkne Scanner Pro aj veľmi dobrú automatickú úpravu oskenovaných fotografií, ktoré sú vďaka pokročilému algoritmu podstatne lepšie čitateľné. Nechýba ani možnosť nahrávania oskenovaných dokumentov do rôznych cloudových služieb, medzi ktorými nechýba ani iCloud. Práve vďaka iCloudu môžete mať svoje oskenované dokumenty vždy synchronizované naprieč rôznymi zariadeniami.

STIAHNITE SI aplikáciu Scanner Pro by Readdle v App Store

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 44,6 MB

Cena: 2,69 €

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.