Reklama

215. deň: Samsung pripravuje „Retina“ tablet

Dominik Fúsek

Aj dnešný deň priniesol veľa zaujímavého. Hneď o dve veľké veci sa postaral gigant Samsung. Google si môže vydýchnuť, Android 4.0 začal dobývať trh. BMW uvoľnilo svoju aplikáciu aj pre smartfóny s týmto systémom.

Neprehliadnite:

Slnečná aktivita eskaluje, máme sa obávať?

Ultramobilné Lenová s Ivy Bridge, dobrou cenou a Thunderboltom

Slúchadlá od Denonu pre hudobných nadšencov majú drevenú ozvučnicu

Google Chrome: Konečne vydarená alternatíva pre Safari?

 

Samsung zatiaľ absenciou Full HD tabletu na trhu zaostáva, stav však rýchlo otočí. Podľa interných dokumentov je v príprave 11,8“ tablet s LTE a superjemným 2 560 x 1 600 bodovým displejom.

Samsung logo

Firma Clarion predstavila automobilový systém Next Gate. Okrem klasických Bluetooth funkcií vďaka 7“ dotykovému displeju dokáže pohodlnejšie ovládať vybrané aplikácie pripojeného iPhonu. Cena 270 $.

Clarion Next Gate

A ešte raz Samsung. Gigant už začal výrobu 20 nm DDR 2.0 úložísk pre smartfóny a tablety. V high-end prístrojoch sa môžeme tešiť na rýchlosti 140/50 MB/s pri kapacitách 16-64 GB.

Samsung DDR 2.0 Flash

Automobilka BMW po iOS prišla so svojou aplikáciou My BMW Remote konečne aj do Google Play Store. Pomôže vám napríklad nájsť auto na parkovisku, odomknúť dvere či lokalizovať odcudzený voz.

My BMW Remote

Pri predstavení Androidu 4.1 mal jeho predchodca ešte veľmi smutný trhový podiel. Veci sa konečne zlepšili a zmrzlina nabrala 15,9 % trhu. Na špici sa stále drží Android 2.3, číslom tri je 2.2-ka. Nový Jelly Bean má 0,8 %.

Android trhové podiely

Zdroj a foto: Engadget, Geeky Gadgets, Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.