Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

21 top noviniek z Adobe MAX konferencie

21 top noviniek z Adobe MAX konferencie
Zdroj | Adobe
Richard Pliešovský
21 top noviniek z Adobe MAX konferencie
Zdroj | Adobe
Zdroj | Adobe

Adobe na pravidelnej konferencii MAX predstavil nové funkcie pre svoje aplikácie. Používatelia sa môžu tešiť na mnohé aktualizácie pre Photoshop, Lightroom, Illustrator a ďalšie softvéry.

Adobe spustil webovú verziu Photoshopu a Illustratora spolu s niekoľkými novými on-line funkciami. Neponúkajú síce celú sadu nástrojov, podobne, ako sme to videli keď sa spúšťal Photoshop pre iPady. Webové aplikácie však umožňujú otvárať dokumenty, vykonávať základné úpravy, komentovať a zdieľať prácu. Webová aplikácia Photoshop je v beta verzii, Illustrator na webe je zatiaľ ako súkromná beta na pozvanie.

Zdroj | Adobe

Content Credentials je nástroj pre Photoshop, Adobe Stock a Behance. Vo Photoshope funkcia opt-in zachytí úpravy a identifikuje informácie z pracovného obrázka, ktorý je možné k obrázku pri exporte pripojiť. Adobe uvádza, že tieto metadáta poskytujú nové možnosti transparentnosti pre kreatívcov. Obrázky si môžete skontrolovať prostredníctvom overovacej webtránky.

Zdroj | Adobe

Photoshop

Pracovná plocha získava Photoshop výkonnejší nástroj pre výber objektov. Umožňuje umiestniť kurzor myši na obrázok, ktorý si vyberiete a potom kliknutím vykonáte výber. Nástroj je založený na AI a je navrhnutý tak, aby rozpoznal väčšinu objektov na obrázku a dali sa ľahko vybrať.

Adobe uvádza, že výbery vykonané pomocou nástroja Object Selection sú presnejšie a na okrajoch je teraz zachovaných viac detailov. K dispozícii je tiež nová možnosť Maskovať všetky objekty na vygenerovanie masky pre všetky objekty zistené v danej vrstve.

Starý pohotovostný režim Photoshopu, Gradients, dostal veľkú aktualizáciu, teraz máte tri možnosti Klasický režim, Perceptuálny režim a Lineárny režim.

Neurónové filtre je pracovný priestor vo Photoshope, ktorý predstavuje nové nedeštruktívne filtre, ktoré využívajú strojové učenie Sensei AI, aby vám pomohli objaviť kreatívne nápady v priebehu niekoľkých sekúnd.

Najmä dizajnérom je určená funkcia prilepenia vektorových tvarov z aplikácie Illustrator do Photoshopu pri zachovaní možností úprav.

Photoshop začal podporovať Apple Pro Display XDR. Markantné rozdiely v kvalite zobrazenia by ste mali vidieť aj v nových MacBookoch Pro. Vylepšenia sa dočkala funkcia expertu (Export As) na počítačoch Mac s čipom M1.

Photoshop pre iPad dostáva veľkú aktualizáciu s pridaním jedinej funkcie – možnosti Camera Raw. Neschopnosť aplikácie iPad prijímať nespracované súbory z fotoaparátu bola veľkým nedostatkom, ktorá znižovala využitie v iPade oproti desktopovej verzii.

Pozrite si

Začiatok konca Photoshopu? Adobe Photoshop Camera vylepšuje fotky pomocou AI

Lightroom

Obľúbený softvér získal možnosť odoslať váš dokument kreatívnemu tímu, ktorý môže na ňom ďalej pracovať. Funkcia sa volá Community Remixing. V Lightroome sa objavia aj predvoľby odporúčané umelou inteligenciou.

Pribudli nové maskovacie nástroje vrátane jasu, farby a schopnosti viacnásobného maskovania. Posúvaním fotoaplikácií sa približuje ešte viac k Photoshopu, ide o nástroje Select Subject a Select Sky.

Zdroj | Adobe

Ďalej tu nájdeme nové predvoľby a automaticky odporúčané predvoľby (jedlo, cestovanie a architektúra). Vylepšené sú možnosti nástroja na orezanie.

Illustrator

Illustrator okrem webovej verzie získal nové funkcie spolupráce (verzia pre desktop a iPad) s novou možnosťou Zdieľať na komentovanie, ktorá vám umožňuje dostávať komentáre k dokumentom.

Creative Cloud Spaces zaisťuje, aby celá kreatívna práca a zdroje boli umiestnené na jednom mieste a prístupné každému. Creative Cloud Canvas umožňuje pracovným tímom vizualizovať a kontrolovať kreatívne dielo spoločne.

Illustrator tiež získava vylepšený 3D panel s aktualizovaným osvetlením a tieňovaním. Využíva technológiu sledovania lúčov a pridáva priamy prístup k materiálom Adobe Substance 3D. Appka Illustrator pre iPad dostáva technologickú ukážku nástroja Vectorize na sledovanie obrázkov.

Zdroj | Adobe

Ďalšie aktualizácie

Adobe pridáva do Adobe XD podporu pre hrateľné videá a Lottie animácie.

Multi-Frame Rendering v After Effects získava až 4x rýchlejší výkon, Speculative Preview na vykresľovanie kompozícií na pozadí (keď je systém nečinný) a Composition Profiler na zvýraznenie vrstiev a efektov, ktoré majú najväčší vplyv na čas spracovania.

Adobe Stock získava Stock & Marketplace – jednotné centrum pre kreatívne prostriedky Adobe, ktoré zahŕňajú Adobe Stock, Adobe Fonts, doplnky a prostriedky Substance 3D. K dispozícii je tiež nový nástroj Nájsť podobný zvuk.

Bezplatná aplikácia na kreslenie, Adobe Fresco, získava podporu pre pohyb, teraz môžete použiť na vytváranie animácií. Aplikácia získala perspektívne mriežky a vektorové štetce.

Tvorcovia môžu v Charakter Animator použiť svoje vlastné pohyby tela a gestá na animáciu bábok a tiež vytvárať svoje vlastné postavy bez toho, aby museli používať Photoshop či Illustrator pomocou nástroja Puppet Maker, funkcie dostupnej zatiaľ len vo verejnej bete.

Speech to Text je presnejšia pre popkultúrnu terminológiu v Premiere Pro. Simplify Sequence odstraňuje medzery, nepoužívané stopy a klipy navrhnuté používateľom. Ďalej je tu nová správa farieb pre formáty H.264 a HEVC. Funkcia Remix mení usporiadanie skladieb tak, aby sa hudba zhodovala s videom, tá je zatiaľ len v beta verzii.

Zdroj