Reklama

195. deň: do amerických kín prichádza štvrtý rozmer

Dominik Fúsek

Dnešný deň nás presvedčil, že akákoľvek firma, veľká či malá, musí raz skončiť a príde jej krach. To je prípad veľkej sociálnej služby Digg. Nokia snáď druhý dych ešte chytí, vybavené fotomobily by ju mohli nakopnúť. LG a Toshiba zasa v minulosti prežívali neoprávneným spôsobom, za čo teraz zaplatia. Ale sú aj dobré správy, napríklad zážitky v kinách sa posúvajú na novú úroveň.

Dobrou správou sú určite aj nový časopis, dve súťaže a články:

Skvelé letné čítanie v TECHBOXe na 100 stranách!

SÚŤAŽ: Chcete super smartfón Samsung Galaxy S III? Tak hrajte 🙂

Telefonujete? Zahrajte sa o Microsoft LifeChat LX-3000

Lair Defense Dungeon: tower defense naruby

Lit C-1: Je to motorka, alebo auto?

 

Štvrtý rozmer v 200 amerických kinách

Pod týmto pojmom väčšina ľudí rozumie čas, resp. časopriestor, ale marketing je marketing. V 200 4D amerických kinách si okrem bohatého obrazu a zvuku užijete aj dokreslenie scény pomocou pohybu sedadiel, vybraných vôní či simulácie vetra, dažďa a bleskov. Vyskúšali by ste niečo podobné?

4D kino

Záchrana pre Nokiu bude PureView!?

Nové Windows fóny od Nokie s prelomovými fotoaparátmi PureView boli oficiálne potvrdené. Výrobca už zrejme nebude dlho otáľať a ich predstavenie je otázkou krátkeho času.

Nokia 808 PureView

Kartel tvrdo potrestaný

Ak sa do už tak pomerne krehkého ekonomického systému primieša nekalá súťaž, nemôže to dopadnúť dobre. Našťastie na kartelovú dohodu o cenách výrobcov AU Optronics, LG a Toshiba z rokov 1 996 – 2 006 (išlo o fixáciu vysokých cien LCD panelov) sa prišlo a trojica zaplatí v USA mastnú pokutu – 571 mil. dolárov. Malé odškodnenie, najmenej po 25$ majú dostať aj bežní zákazníci.

Toshiba TV

Aj majster tesár sa sekne

Nikon zvoláva na výmenu 200 000 batérií zo zrkadloviek radu D800 a D7000. Viac info tu.

Nikon batéria

Keď obor padá

Podľa neoficiálnych informácií bola známa sociálna služba Digg predaná za smiešnych 500 000 dolárov (suma je údajne vyššia, presná hodnota je neznáma). Od roku 2004 pritom investori do firmy naliali 45 mil. $. Skrátka ani giganti nie sú od krachu uchránení.

Digg logo

Zdroj a foto: Engadget, HiTech Review, Mashable, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.