Reklama

184. deň: Sony kupuje výrobcu online hier

Dominik Fúsek

Operačný systém Symbian už väčšina z nás považuje za definitívne mŕtvy, minimálne jedna aktualizácia je však chystaná na blízku dobu. Sony sa chce presadiť viac v hernom softvéri a kupuje známeho výrobcu cloud hier. Aj o tom v dnešnom Tech svete.

Neprehliadnite ani ostatné správy:

O2 znižuje cenu stropu v O2 Moja Firma na 40 €… a nekončí

S Pioneerom po sieti k vode

Magio TV si pozriete aj v mobile, tablete i počítači a súčasne!

Dragon Search: Vyhľadávajte hlasom aj po slovensky

 

Sony kupuje Gaikai

Japonský gigant sa rozhodol skĺbiť svoje technológie v hernom priemysle s know-how šikovných inžinierov. Za asi 300 miliónov eur kúpil úspešného tvorcu cloud hier, firmu Gaikai. Akvizícia by mohla výrobcovi pomôcť okrem iného lepšie konkurovať svojou smart TV platformou.

Gaikai

Podporte domácich vývojárov

Portál MôjAndroid a výrobca Samsung pridali do Google Play aplikáciu, ktorá združuje 200 programov a hier slovenských a českých vývojárov. Softvéru v databáze bude samozrejme pribúdať. Prvý mesiac je aplikácia exkluzívne vyhradená pre prístroje Samsung.

SK a CZ aplikácie

Full HD počítač za 120 $

Miniatúrnych a pomerne lacných počítačov začína pribúdať. Artwayte ANDHDM2S síce pochádza z Číny, zato sa môže pochváliť dvojjadrovým procesorom, Androidom 2.3, Wi-Fi a podporou prehrávania Full HD videa v rôznych formátoch. Počítač s plným prístupom ku Google Play aplikáciám sa pripája priamo do HDMI portu televízora.

Artwayte ANDHDM2S

Zelený zosilňovač pre iPhone

Zaujímavý gadget z recyklovaného papiera, ktorý funguje ako jednoduchý zosilňovač. Cena je 8 dolárov.

Čo prinesie Symbian Belle Feature Pack 2?

Symbian ešte nie je mŕtvy! Nokia prostredníctvom emulátoru dala k dispozícii vývojárom novú verziu systému, redizajnom prešlo viacero vstavaných aplikácií.

Zdroj a foto: CNET, Engadget, Google Play

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.