Reklama

182. deň v technologickom svete: keď Full HD nestačí

Dominik Fúsek

Aj dnes sa vám prihovárame s krátkym prehľadom noviniek z technologického sveta. Hneď dve predstavujú zaujímavé príslušenstvo pre výrobky Apple. Nespí ale ani konkurencia, Samsung predstavil rýchlejší typ microSD kariet, čím odomyká bránu ku kvalitnejšiemu HD videu v smartfónoch. O dve novinky sa postaral slovenský operátor O2.

Nezabudnite však ani na ostatné články:

Olympus PEN E-P3 má rýchlejšie ostrenie a dotykový displej

Lifestylový 3D monitor od LG

Reproduktory pre váš iPhone priamo od Sony

Balík Microsoft Office 365 v ostrej prevádzke

MILI iPhone Projector 2

iProjektor druhej generácie

Spoločnosť MILI patrí k najznámejším výrobcom príslušenstva pre iPhone, a to isté platí aj o jeho projektore. MILI iPhone Projector 2 je o polovicu menší, avšak rovnako výkonný, ako jeho predchodca. Stačí „len“ 310 € a môžete si užívať 70“ obraz s VGA rozlíšením.

Apple iPad má minimálne jednu chybu, ktorú priznávajú aj jeho majitelia – na virtuálnej klávesnici sa píše podstatne pomalšie, než na počítačovej. Existuje množstvo externých Bluetooth riešení, tie však znamenajú navýšenie hmotnosti i rozmerov pri prenášaní. iKeyboard ide na to inak – túto tenkú fóliu na spôsob krytov Smart Cover priložíte na displej a môžete pohodlne písať, takmer ako na skutočnej klávesnici. Je veľmi tenká a ľahká.

Predajňa Nokia

Nokia zatvára obchody

V USA a Spojenom kráľovstve fínsky výrobca postupne zatvára takmer všetky svoje maloobchodné predajne, ale aj e-shop. Príčinou zatvárania kamenných obchodov je dôvod, že ľudia ich navštevovali podstatne častejšie kvôli servisu či podpore, ako kvôli nákupu nových prístrojov. Svoje na tom vykonala aj mizerná marketingová podpora. Naopak, dôvodom zrušenia e-shopov sú skôr vysoké ceny.

Samsung microSDHC 32 GB

Keď Full HD nestačí

Aby sme si o Full HD videu nemysleli, že je to maximum smartfónov, Samsung už dáva veci do pohybu. Nová 32 GB microSD karta sa pýši rýchlosťou zápisu až 12 MB/s, pri čítaní dvojnásobnou priepustnosťou. Môžeme sa teda tešiť na HD videá s dátovým tokom až do 96 Mbps. Už chýba len patričný snímač, ten ale určite na seba nenechá dlho čakať. Veď komu dnes stačí obyčajné Full HD video?

O2

Novinky od O2

Dve novinky priniesol slovenský operátor. Z prvej sa budú tešiť len obyvatelia, prípadne návštevníci Zvolena a Prešova. Zvolenčanom boli sprístupnené SMS platby za parkovanie, Prešovčanom zasa za MHD. Druhá, teda tretia novinka sa týka predplatenkárov po celom Slovensku – operátor im sprístupnil službu presmerovania hovorov.

Skype pre Android sa prehupol do verzie 2.0. Nové je užívateľské prostredie, avšak najvýraznejšou výhodou je podpora video chatu na smartfónoch Google Nexus S, HTC Desire S, Sony Ericsson Xperia neo a pro. Nová verzia je dostupná na Markete.

Foto: engadget.com, firebox.com, O2

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.