Reklama

181. deň v technologickom svete: iPhone má 4 roky

Drahomír Piok

Máme tu ďalší nový deň a s ním aj hromadu noviniek. V prehľade sa pozrieme na cestovanie zajtrajška v lietadlách, čo myslíte koľko bude ich maximálna rýchlosť? SSD disky sú už krok pred magickou hranicou 1 TB. Gameloft sa rozhodol, že urobí hráčom všetkých platforiem radosť a vydá viacero nových aj starých titulov.

Nezabudnite si prečítať aj naše hlavné aktuality:

Luxusný TAG Heuer Link: zlato, krokodília koža, karbón…

Facebook tras sa! Prichádza Google+

O2 má viac ako milión aktívnych zákazníkov

Acer AC700 stlačí ceny Chromebookov

Gameloft

Nové tituly

Známa vývojárka spoločnosť hier pre smartfóny, Gameloft, oznámila nový rad hier pre všetky mobilné platformy. Neuvádza sa, ktoré „všetky“ operačné systémy to budú. Ak budete mať šťastie, tak sa medzi nimi objaví aj váš. Na výber bude z 12 hier, ktoré postupne uvoľnia od júla. A budú to tituly vrátane Assasin Creed:Revelations, Lego Batman, Ganster Rio: City of Saints, Real Foorbal 2012, Asfalt 6, Midnight Pool 3, Sid Meier, Civilization V, Wild West Guns, Immortals, Driver San Francisco, Where `s Wally a najnovší Harry Potter. Za aké ceny budú jednotlivé hry Gameloft noznámil.

900 GB SSD

900 GB SSD

V našej nedávnej rubrike z 173. dňa v technologickom svete sa objavila správa o neuveriteľnom 800 GB SSD od Sandisku. Keďže vo svete IT postupuje vývoj míľovými krokmi už to máme disk, ktorý hodnotu 800 GB prekonal. Monštrom TMS RAmSan-70 Gorilla SSD je vybavený 900 GB vysokorýchlosnej SLC NAND flash pamäte. Nejde ale o klasický SSD disk, tento pre ešte vyššiu rýchlosť používa PCIe port. Šírka zápisu pásma je až 2 GB/s. Presnú cenu a ani dostupnosť výrobca ešte neoznámil.

LTE Advanced

Skutočné 4G

V Slovenskej republike sme sa už dočkali zopár LTE testov. Naposledy u nás testoval Orange v Banskej Bystrici, odkiaľ sme vám priniesli reportáž. Sony Ericsson skúša vo Švédskom Štokholme LTE Advanced, ktoré je považované za prvú nadstavbu sietí 4G. Namerané rýchlosti sú v priemere asi 10 krát vyššie ako u LTE a dosahujú 1 Gbps. Ericsson dúfa, že prvé stavby s LTE Advanced, ktoré budú pripravené na prevádzku vzniknú už v roku 2013. Vtom čase by u nás mal Orange spúšťať prvé vysielače s LTE.

iPhone

iPhone oslavuje

Pred 4 rokmi a jedným dňom vzišiel do predaja prvý iPhone 2G. Od začiatku nemal ustlané na ružiach pretože mu chýbalo mnoho základných funkcií ostatných telefónov. Vskutku, to ale nebol cieľ iPhonu opakovať po ostatných a ostať zabudnutý v histórií. Priniesol revolučné dotykové ovládanie, rýchly iOS a začal vytvárať najväčší ekosystém pre aplikácie Appstore. Dnes je už jeden z najpredávanejších smartfónov a svet pomaly očakáva nástupcu veľmi úspešného iPhonu 4.

chinavasion

Kamera vo vypínači.

Množstvo produktov ponúka malé špionážne kamery schované vo všetkom čo si dokážete predstaviť. Posledná novinka od Chinavasion je malá kamerka schovaná vo vypínači na svetlo. Škoda je úbohého nahrávania videa, iba 320 x240 bodov pri 30 fps. Fotografie dokáže zachytávať v rozlíšení  1 280 x 960 pixelov. Vypínač môže snímku odoslať ako mms, prípadne upozorniť majiteľa, že v miestnosti sa niekto nachádza cez sms správu. Cena za takúto „srandu“ je 80 USD (55€).

IBM PCM

IBM vivýja najrýchlejšiu pamäť

Spoločnosť IBM sa pri ich 100. výročí od založenia spoločnosti podelila o správu, že ich vedcom sa podarilo skonštruovať a navrhnúť pamäť, ktorá je 100 krát rýchlejšia ako dnes bežné flash pamäte. Ide o nový typ pamäti s fázovou zmenou PCM, ktorá je vyrobená zo špeciálnej zliatiny. Jej výroba by mala byť lacná a použiť by sa mala dať v čomkoľvek od mobilov až po veľké serveri.

Cestovanie budúcnosti

Na parížskom veľtrhu Air Show bol predstavený SonicStar jet. Koncept lietadla pre rýchle presuny po celej planéte. Dokáže pohodlne previesť 10 až 20 ľudí na vzdialenosť 10 000 km bez medzipristátia. Cestovná rýchlosť presahuje Mach 3,5 čo je približne 4 200 kilometrov za hodinu. Letová výška bude 18 000 metrov nad morom. Z okna lietadla sa pritom bude dať pozerovať zakrivenie zeme.

Foto: engadget.com, geeky-gadgets.com, gameloft, chinavasion, callingallgeeks.org

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.